Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy teremtik meg maguknak az...

Hogy teremtik meg maguknak az emberek a saját autót/lakást?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista lány vagyok, mellette dolgozok. Szerencsére egy nagyon jó helyen, már 2 éve ott vagyok, biztosnak tűnő állás (szerintem nem fogok váltani csak, ha meglesz a diplomám és el tudok helyezkedni) és a fizetés is nagyon jó. Akár már most elköltözhetnék albérletbe, de ha ezt megteszem akkor még a jó fizetés mellett is rengeteg a kiadás és alig tudnék félretenni. Így kb 50 évesen lenne saját lakásom. Kocsiról nem is beszélve. Nincs még stabil párkapcsolatom, de ha lenne én akkor is úgy szeretném az életem, hogy ha úgy alakul, hogy szétmegyünk akkor se legyen gond, hanem egyedül is megtudjak élni.
2017. aug. 28. 17:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Pl. örökölnek és abból. A többiek hitelből.
2017. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
Akkor már két éve fizeted a lakáskasszát?
2017. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
21 éves vagy. Én 4 évi külföldi melóval kertes házat, autót vettem és nem voltam még 30 éves sem.
2017. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Normális országban fizetésből, de Magyarországon hitelből vagy jó esetben öröklésből.
2017. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Hitel, öröklés vagy a szülők megajándékozzák egy ingatlannal, esetleg ténylegesen olyan keresete van, amelyből ki tudja termelni egy ingatlan árát akar pár év alatt (bár ez erős kisebbség).
2017. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyitsz lakáskasszát. Megbeszéled a szüleiddel, nyithatsz az ő nevükre is. Meg veszel fel hitelt. Persze nem agyatlanul kapkodva a legcsillogóbb ajánlatra rávetve magad. Egy átlag ember így tud lakást venni.

Vagy kimehetsz külföldre is pár évig robotolni, de ott nagyon keményen kell hajtani és nem épp luxus körülmények között.

2017. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Munkával, és szülői segítséggel. :D Milyen más varázslatos dolgokra gondoltál? Plusz hitel ha szükséges, valamint örökség/takarék nagyszülői és szülői részről.

Ha szülő leszek egyszer és megengedhetjük a fizetésünkből, biztos, hogy nyitok egy számlát a gyerekem részére. Úgy gondolom hogy ez ma már elengedhetetlen, hisz nem mindenki kezdd 300 ezer forintos fizetéssel.

2017. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim születésem óta folyamatosan gyűjtötték a pénzt a lakásomra. Mikor egyetemre mentem akkor vették nekem. Én is így fogom csinálni a saját gyerekemmel. Magyar viszonylatban elég jól keresek, de még így is soká tartana kiizzadni egy normális lakást egy élhető környéken.
2017. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Például autót szülői segitseggel(nem anyuci es apuci pénzéből!!), hogy a szülökkel lakik, semmit sem kell fizetnie,DE dolgozik, és a megkeresett pénzét az utolsó forintig félre rakja, és hamar lesz egy jobb autód.

Jómagam is igy teszi: Gyárban dolgotok, tavasszal tudok majd egy jó autot min.500ezer max. 1millió. Minden forintot gyűjtök, szüleim ebben buzdítanak is, náluk lakhatok, evvel tudnak támogatni, nem pénzzel.

Lakás még más kérd3s :D

2017. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
2 év alatt sok pénzt félreraktam már, persze voltak kiadásaim legtöbb az egyetemen. Felvettek államira, de utazás stb... Autót már tudnék venni, de akkor még messzebb járnék a lakástól, mint most. Először azt szeretném, utána a többit. Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 28. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!