Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elveszettnek érzem magam mit...

Elveszettnek érzem magam mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
ugy tudnám leirni hogy telnek a napok és szellemileg nem vagyok teljesen jelen sokmindenre nem is emlékszem ha nincs kedvem valamihez mondjuk tanulni de muszáj ahoz meg fáradt erőtlen és lusta vagyok és ez nagyon hátráltat sokmindenben amit muszáj lenne csináljak már harmadjára esek ezen át de még mindig nem tudom hogy orvosolhatmám észre sem vettem és a nyaram is eltelt és ilyenkor még az céljaim is értelmüket vesztik vicces mert ugy irnám le magam mint egy cserepesnövényt ami táplálkozik mozog stb de nem tud magárol xd
2017. aug. 30. 00:26
 1/6 Duenna ***** válasza:
Találd meg önmagad. :)
2017. aug. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálam is voltak/vannak ilyen időszakok, tudom milyen sz.ar. Én akkor jutok ebből ki, amikor felidegesít a saját szánalmasságom. Az a hiba, hogy amire neveltek az teljesen ellentéte a való életnek, tarthatatlanok bizonyos normák, emiatt elmegy sokszor a kedvem, mert olyan, mintha meg kellene tagadnom magam ahhoz, hogy ne tagadjam meg magam következőre. A következő alkalommal ennek ellenére szintén tagadnom kell, és ez így megy már évek óta. Mostanra már egészen olyan lettem, amilyennek a társadalom megkövetel, de a folyamatos stressz nem múlik, csak ritka eseményekkor, mint a szex, vagy a nyaralás, sűrűbben a kimozdulás, sport. A kapitalizmus csak azért nyújt lehetőséget a hosszabb életre, hogy tovább hasznot húzzon belőled. Nem számít ki milyen céllal teljesít valamit, a vége mindig az lesz, hogy valaki az eredményt úgy használja fel, hogy az minél több emberből hasznot húzzon. Sok ehhez hasonló dologra nem gondoltam azelőtt, mint amiket említettem az imént, de kénytelen voltam, a szobanövény életvitelnek köszönhetően. Szépen kielemeztem az életem, az érzéseim, gondolataim, tetteim, mindent, amit csak tudtam. Láttam mások hogyan élnek, és voltak példák, amikor azt gondoltam, nekem arany életem van azzal, hogy fotoszintetizáláson kívül mást nem csinálok. Kerestem a céljaim, megjártam a régi lépcsőket, hogy rájöjjek ki is vagyok, és merre kell haladnom. A megfejtések után, tudtam mire kell figyelnem, hogy célt érjek. Az a vicc, hogy tudom, hova kell eljutnom, de félek elindulni így sokadszorra a bukások okozta sérülések miatt. Amikor feltöltődöm élettel, gyengül a stressz, akkor tudom általában meglépni a félt lépéseket. Amikor olvastam, hogy pontosan hány hozzánk hasonló fiatal van, akkor tudatosult bennem, hogy ezért az állapotért nem mi vagyunk a hibásak, eleve megba.szásra voltunk ítélve adott tényezők miatt :D Egy fontos dolog van, hogy ne felejtsd el, hogyan érheted el, hogy mosolyogj néha, a sok nehézség ellenére.


Üdv,

Egy rügyező cserepes növény

2017. aug. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktal fuvezni? Mert okozhat ilyesmiket, mint amiket leirtal.
2017. aug. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem nem szoktam xD
2017. aug. 30. 02:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz a megvalósítás kevésbé.

Célt/érdeklődést találni, ami koncentrációt is igényel, csak magadat kell agyilag feltuningolni, hogy a tested is megmozduljon.


Testti tunyulás ellen, ami még jó csak nyögve nyelősen megy egy ki otthoni testmozgás pl tv előtt s egy rendes vitamin szedés (nem a gyógyszertári vagy bolti szutykok, amikben alig van valami, hanem pl egy fitneszboltba vett "ételkiegészítő" tele vitaminnal - nekem sokat segített ez is önmagába: Nem éreztem a folytonos alvás-tunyulás csábítását.)


Az alkotáshoz jobban megjött a kedvem s most már pénzt is hoz a hobbim, amiből vállalkozást akarok később. :)

Még az üzlettervet is saccra összeírtam.><

2017. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tolts idot a barataiddal,ha nincsenek szerezz parat. Kezdj el sportolni valamit, vagy talalj egy hobbit,a lenyeg hogy szeresd es legyen motivaciod.
2017. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!