Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vonzódik valaki a...

Miért vonzódik valaki a mágiához, okkultizmushoz, jósláshoz. Efféle dolgokhoz?

Figyelt kérdés

engem NAGYON nagyon zavar hogy már régóta próbálom de nem értem miért olyan vonzó mind ez.

igazából azért mert nekem is valamiért tetszenek pl. már rég felnőtt vagyok de a disney-n megy ez a sabrina a tiniboszorkány és valahogy ottragadtam -.-

ateista vagyok és science head de akarom végre érteni mi ez az egész, mit jelent, miért szeretik az emberek.


2017. aug. 30. 03:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
59%
Sok embernek hajlama van erre. Sokkal érdekesebb, izgalmasabb, mint az átlagos valóság, és itt könnyebb sikereket elérni, és fontosnak, beavatottnak érezni magad.
2017. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

én nem foglalkozok vele egyébként.

mikor a krisnások megállítanak én mondom neki hogy ez a mantrázás hülyeség de attól még megakarom érteni ő neki miért működik.

de viszont szeretek füstölőzni meg néha gyertyázni pedig ez szerintem mind, mind hülyeség meg felesleges dolog, de akarom tudni mi ez a késztetés nálam, akkora rejtély ez nekem fuu

2017. aug. 30. 08:32
 3/36 anonim ***** válasza:
0%
Mert lássuk be, sok átlag ember buta. A jóslásban, meg hasonló zagyvaságokban (említhetném a különböző "gyógyászati" módszereket is, mint homeopátia, aurás ökörség, valami heating is felmerült a napokban itt, sorolhatnánk végtelenségig) rengeteg pénz van. Ezeket az egyszerű, hiszékeny embereket könnyen megvezetik, kizsebelik és jót röhögnek a markukban. Munka nélkül keresnek egy halom pénzt. Nincs is annál jobb.
2017. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Duenna ***** válasza:
0%
A mágia, az okkultizmus egy másik világba, a szellemvilágba való betekintés, ami teljesen más, mint itt, az anyagi világ, amit látsz. Sokakat izgat az a másik világ megismerése, ami ugyanolyan valóságos, mint ez, amit látsz, amiben most élsz. És ehhez nem kell vallásosnak lenni, csak az érdeklődésnek kell meglenni. A neten sok anyagot találhatsz ezzel kapcsolatban, ha érdekel.
2017. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Duenna ***** válasza:
0%
3-as! Úgy mondasz a témáról tuti véleményt, hogy halvány fingod nincs a dologhoz! vagyis abszolút buta vagy hozzá, de véleményed az már van. Akkor az a vélemény vajon mennyit ér?
2017. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
65%

"ugyanolyan valóságos, mint ez"

Ezt valamilyen módon tudnád bizonyítani?

Amúgy rossz kategóriában vagyunk, ez az ezotériába való.

2017. aug. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Duenna ***** válasza:
0%
6-os! A téma valóban az ezotéria kategóriába való. Bizonyítás: Tanulmányozd a tudatos álom, és a meditációs asztrálutazás témáját, és ha meg is tanulod ezeket, akkor rájössz, hogy az a másik világ (a többdimenziós világ) valóban ugyanolyan valóságos (ha nem valóságosabb), mint ez a háromdimenziós világ. A szellemvilágot másképp nem lehet bizonyítani, csak úgy, ha valaki azt személyesen megtapasztalja.
2017. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Azért, mert Sátán „az egész lakott földet félrevezeti”. Jelenések 12:9. A démonok különböző módszereket alkalmaznak, hogy félrevezessék az embereket 2Korintusz 2:11.

A démonok egyebek között a spiritizmust használják fel az emberek félrevezetésére. A spiritizmus gyakorlása kapcsolatteremtést jelent a démonokkal, akár közvetlenül, akár egy médium, vagyis közvetítő által. A Biblia elítéli a spiritizmust, és arra int minket, hogy mindentől tartózkodjunk, ami összefügg vele a Galácia 5:19–21 szerint. A démonok csaliként használják a spiritizmust. A horgászok a különböző halakhoz más és más csalit vetnek be. Ugyanígy a gonosz szellemek is különféle formáit alkalmazzák a spiritizmusnak, hogy mindenféle emberre kiterjesszék a befolyásukat.

Mivel bűnt örököltünk, ezért hajlamosak vagyunk a bűn gyakorlására. Ezért vonzódik az ember a mágiához is....De a Biblia leírja Sátán módszereit, és azt is, hogyan tarthatjuk távol magunkat tőle. Tehát van védelem.


És igen, úgy van ahogyan írod, a gyermekeket már kicsi koruktól arra tanítja Sátán a médián keresztül, hogy a varázslás, a mágia része legyen az életüknek akár az evés, vagy ivás.

2017. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Duenna ***** válasza:
8%
8-as! Menj már a fenébe az ostoba és hazug szektás vallásoddal! Te vagy totál félrevezetve valamelyik vallási szektáddal!
2017. aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%

Már ne haragudj, de miért butázol le? Azért mert nem hiszem el ezt a sok baromságot?

Majd akkor elhiszem, ha a távolból leírod a nevem, korom, foglalkozásom. Addig meg élj az álomvilágodban és költsd a lét ezekre a hülyeségekre. Vagy esetleg neked származik belőle anyagi bevételed és azért véded ennyire?

2017. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!