Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most lettem nyolcadikos, és...

Most lettem nyolcadikos, és nagyon félek ettől az egésztől. Van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén lettem nyolcadikos, és nagyon félek a felvételitől, és hogy rosszul fogok teljesíteni, nem kerülök be abba a gimnáziumba amibe szeretnék. A szüleim részéről is elég nagy a nyomás emiatt, és nagyon félek, izgulok. Tudnátok valamilyen tanácsot adni, hogy könnyebben menjen ez az egész? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat :) 14/L

2017. szept. 1. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, és oldd meg az előző évek felvételi feladatsorait!
2017. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg menj felvételi előkészítőre abba a suliba, ahol majd írod a felvételit. Gyakorolj sokat, felvételi feladatsorokat például.
2017. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, gyakorolj, sok mozgás/sport, vitaminok. Legyen valami egyensúly a napjaidban. Ne tanulj túl sokat, de ne is pihenj túl sokat. Mindenből legyen egy kevés, napi rendszerességgel.
2017. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

A lenyeg h ne paraz ra old meg a felveteli feladatokat tanulj rendszeressen nem kell sokat de ne is kevesset es menj el felkeszito orakra abba az iskolaba ahova szeretbel jarni es ott is ird a felvetelid es emlekezni fognak rad ha mar a felkesziton is jol teljesitesz akk tobb eselyed van mint akit nem ismernek

Nem nehez a felveteli csak a stresz ami rajtad van lekott ne szresszelj legyel nyugott es minden rendben lesz

2017. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

A lenyeg h ne paraz ra old meg a felveteli feladatokat tanulj rendszeressen nem kell sokat de ne is kevesset es menj el felkeszito orakra abba az iskolaba ahova szeretnel jarni es ott is ird a felvetelid es emlekezni fognak rad ha mar a felkesziton is jol teljesitesz akk tobb eselyed van mint akit nem ismernek

Nem nehez a felveteli csak a stresz ami rajtad van lekott ne stresszelj legyel nyugott es minden rendben lesz

2017. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg jo lehetöség ha pl szerveznek felv előkészitöt akkor menj el mert gyakoroljátok a feladatokat.

Nekem ami nagy meglepődés volt mikor bementem az iskola aulájába már volt egy barátom felkészitöröl ismertem és mondta hozott szögméröt vonalzot 10féle ceruzát :Dénmeg csak egy tollat.


Amugy suliba matekorákon állandoan készültünk rá mindenhonnan az folyt...

Visszatérve mindenkit kijelöltek termekbe ,bementem ,leültettek személyit elkérték és utánna várakozás...(segitett hogy ismerös környezet)

Kiosztották a füzetet és elkezdtük irni magyar az csak logikai volt teljesen azt nézik hogy gondolkodol ,és mindig a legegyszerübb választ ird be ami eszedbe jut.

Matek kicsit neccesebb volt de rengeteget készültünk rá tiis fogtok 100% .

Matek inkább alapmüveltség + szövegértés elolvastam egyszer ,nem értettem aztán mégegyszer átgoldoltam és nem is nehéz ez sose kapkodj rengeteg időd lesz nem kell sietni.

Nem nagy dolog mi lesz késöbb egyetem stb.

Sikerülni fog hajrá .

Ha egyéb kérdésed szivesen válaszolok pmben.

15F

2017. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy ne görcsölj rá, az sokat ronthat a teljesítményeden.

Gyakorolj otthon, töltsd ki az előző évek felvételi lapjait. Valószínűleg a suliban is fogtok gyakorolni és ezenfelül ha gondolod, járhatsz előkészítő foglalkozásra is.

Nem tudom, te milyen profilú vagy, de a legtöbb embernek a magyarja szokta felhúzni a matekot. Szerintem mindkettőre fordíts energiát.

2017. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úristen, annyira hálás vagyok nektek, nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat :) mindenkinek ment a zöld kéz ;) Fogok járni előkészítőre,és már 6. osztálytól kezdve különtanárhoz járok ez üggyel kapcsolatban, úgyhogy bízom benne, hogy minden rendben lesz :) Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólását, hogy értelmesen válaszoltatok, nagyon sokat segített.
2017. szept. 1. 22:33
 9/10 anonim válasza:

Én is csak azt tudom elmondani hogy ne stresszelj :), az jó ha mész előkészítőre ott sokat segítenek, pláne ha olyan tanart kapsz ki, aki gyorsabb feladatmegoldasi technikákat mondd (matekra értem). Én most mentem 9.osztályba, úgyhogy frissek az élményeim😂 nyugodtan irj priviben ha vannak kerdeseid😊

15/L

2017. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod :) most épp nincsenek újabb kérdéseim, de nagyon kedves tőled :)
2017. szept. 3. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!