Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban rászorulnak a süketek,...

Valóban rászorulnak a süketek, vagy átverés?

Figyelt kérdés

Ma Győrben jártam és számomra új jelenséggel találkoztam.

A gyorsétteremben az étkező vendégek között körbeszaladt egy 30-as csaj és szó nélkül mindenki orra elé odarakott egy tollat kulcstartóval és egy kártyalappal. Utóbbin annyi szöveg szerepelt, hogy "süket vagyok, kérem támogassanak vásárlásukkal-1000 Ft".

Szerintem senki nem tett neki pénzt. Várt 2 percet és összeszedte a tollakat, kártyákat, és ment tovább.

Este, hazafelé, még a győri állomáson egy másik nő, 20 körüli lány osztogatott külsőre nagyon hasonló kivitelű kártyát és kis teknőspéka-szobrot a vonaton, majd ő is összeszedett mindent. Úgy látszik, ez valami tömeges jelenség-próbálkozás. Engem eléggé zavar.

Mi a véleményetek?



2017. szept. 2. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy gondolom, hogy ez a koldulás egy új, kulturáltabb módja. Számomra visszatetsző, hogy így próbálnak odahatni az emberek segítőkészségére. Továbbá nem vagyok meggyőződve róla, hogy mindenki süket, aki annak adja ki magát.
2017. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Hallod.. En Gyorben tanulok egyetemen.

Beultunk a teren a Palffy etterem melle egy kis kavezoba es egy "suket" pali jott korbe es lerakott egy matricat. Ra volt irva hogy " ez egy suket ember altal keszitett termek, az on megitelese szerint (300-600Ft) fizessen".

Mi kis naivak baratnommel adtunk neki. En kerek 300-at,viszont baratnomnel csak 260 korul volt. Erre az a gyoker elvette tole a matricat,hummogott egyet es a penzt elrakta.

En azota basszus SENKINEK nem adok. Pedig nagyon joszivu vagyok de akkor egesz nap kellemetlenul ereztuk magunkat,hogy mi jot akartunk tenni es ilyen kamuk vannak...

21/L

2017. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valaki mondja mar meg hogy mi a fenet pontoztok le egy torteneten?:D
2017. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én zöld kezet adtam mindkettőtöknek. De a jelek szerint van itt valaki, akik másként ítéli meg az eseményeket.

Kíváncsian várom, hogy kifejtse az álláspontját.

2017. szept. 2. 21:28
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ha ez valóban visszaélés, csalás, akkor a leundorítóbbak közül való.
2017. szept. 2. 21:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem új módszer, 15 éve találkoztam vele először, akkor a vonat kabinjába egy hallássérült az üres helyre lerakott egy kártyát meg egy könyvjelzőt. Majd mielőtt elindult a vonat gyorsan összeszedte a kabinokból a cuccát és elviharzott. :D Akkor nem adtam neki pénzt.
2017. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem,hogy ez a szobros dolog átverés, szerintem ez országos szintű (feltételezem valami alapítványi)

mert mi a balatonnál is és vágóhídon is találkoztunk ilyen szobros emberkékkel

2017. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De ezek valódi süketek?

Az is lehet, hogy egy központi alvilági "vállalkozónak" keresik így naponta a tízezreket?

2017. szept. 2. 21:46
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Siófokon én is láttam egy teknősbékás lányt..
2017. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Debrecenben is ugyanezzel a módszerrel próbálnak pénzt koldulni..
2017. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!