Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire passzívak a...

Miért ennyire passzívak a magyar emberek?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint fél éve tettem fel itt egy kérdést.

A lényege az volt, hogy én mint magántanár, nem tudok minden tanítványt egyszerre fogadni, így egy kft-t, bt-t, stb, szeretnék alapítani, ahol vannak beosztottjaim.


Nem tudom már kb. 20 válasz érkezett, de szinte mindenki nekem esett, hogy hogy képzelem ezt, és csak annyi munkát vállaljak, amennyit elbírok és ne vegyem el másoktól a lehetőséget. Bla-bla-bla.


???????????????????????????????????????????????


Miért is????


(nyilván minden bolt, pláza és társainál a TULAJDONOS EGYEDÜL old meg mindent, ő van ott mindig és mindenhol pl. munkaközvetítők, és diákmunka szövetkezetek az élen, ha-ha-ha-ha-ha)


Nekem ez olaj volt a tűzre és extrán belevágtam.

Most van egy tb-m ami oktatással foglalkozik, és VANNAK "beosztottjaim" (munkatársaim) akik ÖRÜLNEK a lehetőségnek, mert ők maguk nem mertek volna belevágni.


Minden hirdetést intézek, az összes adót és járulékot fizetem, minden ok.


Ha anno az itteni válaszolókra hallgatok, akkor talán a munkaügyi központban ücsörögnék.


A magyar emberek tényleg ennyire passzívak, vagy ború látóak, esetleg rosszindulatúak?


2017. szept. 4. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gratulàlok, sok sikert! Igen, sajnos ez sajàtos magyar tulajdonsàg. A lényeg, hogy hittél magadban.
2017. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ügyike vagy
2017. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó, hogy nem hallgattál az itteniekre("Ha anno az itteni válaszolókra hallgatok, akkor talán a munkaügyi központban ücsörögnék."), jól csináltad, de ez most mi:


A, hirdetés;

B, letolás;

C, vegyünk példát?


A főkérdésre válaszolva:

Sok sikertelenség érte az embereket, sokukat át×ta a társa, így már nehezen bízik meg a másikban. Többüknek nem nagyon van tartaléka, amivel el tudna kezdeni egy vállalkozást, hitelt felvenni meg lutri, hogy vissza tudja-e termelni. Az állam megy támogat, de csak akkor ha a végtelen feltételhalmaz valamelyikének megfelel az ember.

A legfontosabb problematika a dolgozók kizsigerelése szokott lenni (bejelentem minimálbérre és tsi.).

De ezzel holtversenyben vetekszik a számla adása kérdése (vállalkozás van, számla nincs).


Egy vállalkozásnak alapköltségei is vannak már a kezdésnél. Sokszor 24/48/168h-ban kell dolgozni, hogy legalább ezt teljesítse az ember.


Ezek miatt megy a passzivitás.

2017. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg mennyi vállalkozás csődöl be itthon, mennyi vergődik a fedezeti ponton profit nélkül, mennyit adóznak. Ezek után nem mondanám, hogy passzivak az emberek meg borúlátók, egyszerűen hazai viszonylatban nem éri meg a legtöbb embernek vállalkozni.


Örülünk hogy neked összejött, nagyon szépen megmutattad annak a 20 embernek aki nem is emlékszik rád, de bőven van ellenpélda is. Az alkalmazottak meg nyilván örülnek a lehetőségnek. Nem azért mert hogy te bele mertél vágni, hanem hogy így nem munkanélküliek.


Amúgy tele van az oldal "hogyan indítsak vállalkozást" kérdésekkel, szóval próbálnak aktívak lenni, de a többség úgyse ért hozzá vagy nincs meg a kezdőtőkéje. Habár nem erzem úgy hogy ez igazi kérdés lenne, csak el akartak újságolni a bt-d.

2017. szept. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!