Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki Finnországban él (élt),...

Aki Finnországban él (élt), azoktól kérdezem: igaz az állítás, hogy a finneknél nem elfogadott elmélet a finnugor nyelveredet?

Figyelt kérdés
Erről főleg olyan magyarkodó honlapokon lehet olvasni, ahol elképesztő és nyilvánvaló szamárságokkal etetik a népet, de ettől a dolog még lehet igaz, ezért szeretnék róla pontosabb információt.
2017. szept. 9. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom általánosságban, de az egyik lakótársam finn, amikor megtudta honnét jöttem egyből "ahh language brother!". Szóval nem hiszem.

BTW itt Észto-ban mindenki akivel eddig szóba került rokonnak tart minket.

2017. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. szept. 10. 06:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
(Sajnos) nem éltem finn nyelv területen, de már beszéltem finnel és észttel is. Természetesen tisztában vannak vele, hogy nyelvrokonok vagyunk. A finn még nekem kezdte magyarázni a nyelvrokonságot, mert azt hitte, hogy a magyarok nem tudnak róla.
2017. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 11. 05:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, sőt, még szoktak szólni is a boltban vagy máshol is, hogy olyan, mintha finnül beszélnénk! Múltkor a vonaton szóltak oda kedvesen, hogy öröm hallgatni ezt szép nyelvet.

Sőt, ők büszkék ránk sok mindenért, például a zsaluzott beton házaknál mindig mondják, hogy milyen jó magyar találmány vagy Helsinkiben a villamospályák jó része BKV-panelekkel van megoldva. Exportálnak innen kajákat is (pl. régen a Globus savanyúságokat).

2017. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! (Neked is ment a zöld.)


Az "olyan, mintha finnül beszélnénk" azért szerintem csak egy kedveskedő túlzás. Mivel az elválás óta mind a magyar, mind a finn nép folyamatosan olvasztott be új népcsoportokat (genetikailag se hasonlít egymáshoz a két nép), ezért a mostani nyelveknek már nem túl sok köze lehet az eredetihez.

Azt esetleg el tudom képzelni, hogy a szóhangsúly talán náluk is megmaradt a szó első szótagján, mint nálunk, és ezzel nagyban különbözünk a szláv, germán, latin nyelvektől.

2017. szept. 26. 06:21
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Itt egy cikk finn tankönyvek bemutatásával, benne van a magyar zászló.


[link]

2017. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tényleg érdekes link.
2017. dec. 2. 06:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Épp most jelemt meg az Oxfordi egyetem gondozásában egy finnugor nyelvcsaládot bemutato könyv. Magyar és finn szerzői vannak. Tőlünk Bakró-Nagy Marianne van benne. Finnekkel működött együtt.
2022. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. nov. 10. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!