Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki kialakit...

Szerintetek ha valaki kialakit egy álom világot magának, annak mi az oka?

Figyelt kérdés
Egy rokonom kialakitott magának egy világképet amit már maga is elhisz. Ez elfajulhat-e?
2017. szept. 9. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet ennek, de amire tudok tippelni az lehet hogy annyira elnyomásban élt hogy megutálta a jelenlegi való világot és kialakít magának egy sajátot amit úgy élhet ahogyan akar. Ha ezt tényleg nagyon komolyan gondolja akkor valóban elfajulhat, és ez már pszichés eset.
2017. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A családtagoknak is azt hazudja, hogy olyan valakivel van kapcsolata akivel csak egyszer találkozott és azóta zaklatja,de ugy viselkedik mintha együtt lennének. Nekem ez már ijesztő.
2017. szept. 9. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez már beteges.
2017. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elkeseredettség és magány is lehet az oka.
2017. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A saját kis világában ő irányíthat, ott csak jó dolgok történnek vele, egyfajta védőburok a nyers, kegyetlen valódi világ ellen.
2017. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, hogy ez engem nagyon megijeszt és szinte csak ebben a "világban él". Úgy beszél erröl mintha valóban megtörtént volna. Hiába beszélek vele nem hallgat rám. Valami tanács?
2017. szept. 9. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen vagyok, álomvilagban élek. Tudom, hogy nem valóság, de ha nem szólnak rám, jobban esik bebeszélni magamnak, hogy mégis az. Régebben volt egy olyan "kapcsolatom" is pont, hogy másoknak is és magamnak is úgy állítottam be, mintha együtt lennék az illetővel.

Nincs személyiségzavarom, külső szemlélő, aki nem ismer igazán, észre sem venné az ilyet, ha nem avatnám be. Tényleg a magány teszi, mert amint az kezd megszűnni, úgy mérséklődnek ezek a fantáziálások is.

2017. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!