Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy írásban jól...

Miért van az hogy írásban jól fogalmazok, szóban meg összevissza beszélek, béna hangsúlyokkal, főleg idegeneknél, meg telefonálás közben?

Figyelt kérdés

Blogot írok, verseket írok néha, nem felvágásképp, csak mint tényt leírom, nem fogalmazok rosszul. Annyira mint szóban, semmiképp sem. Kommunikációs készségem 0. Miért van ez? Miért nincs összhangban a 2?

Ha valaki olyannal beszélek akit régóta ismerek az más, de új helyzetekben kb. olyan se vagyok, mint Vajna Timi ezekben az interjúkban:

https://www.youtube.com/watch?v=pUMINeUh5_s

Elegem van. :'( Sokkal könnyebb lenne az életem ha képes lennék határozottan magabiztosan kommunikálni, feszültség nélkül, új helyzetekben is, eladni magam állásinterjúkon stb, miért nem vagyok rá képes? Önbizalomhiány? Ez egy ördögi kör.


2017. szept. 9. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez nálam is így van. Az idegesség miatt van. Ezen eddig én nem igazán tudtam sajnos javítani. Legrosszabb a hivatalos beszélgetéseknél.
2017. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Idegesség, + írás közben van időd gondolkodni, nem úgy, mint beszéd közben.
2017. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Vannak emberek, akiknek lassabban jár az agya, emellett sokszor átgondolják, rendezik a mondanivalót, mielőtt az kijön belőlük.

Én is ilyen vagyok. Pár napja mentem a kormányablakba ügyfélkaput regisztrálni. Annyira el voltam merülve abba, hogy mit fogok mondani, hogy mikor kérdezték, megkeveredtem és annyi folyt ki belőlem, hogy "szeretnék egy kormányablakot regisztrálni". Szerencsére a fickó vette a dolgot és közölte, hogy 80 éves kor fölött erre azt szokta mondani, hogy "akkor tessék kifáradni és velünk szemben nyitni egyet" :D

2017. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Persze írásban nálam sincs gond, és amúgy szerencsére még csak huszonéves vagyok :D

#3

2017. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
48%
Gyakorlás kérdése. Jól írni sem egyik percről a másikra tanultál meg. Ha nem hall senki, nyugodtan beszélj magadban, játssz el szituációkat, foglalj össze témákat.
2017. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De pont ez a baj, hogy nem magában, egyedül kell gyakorolni, hanem hangosan, egy olyan társsal, aki nem neveti ki a másikat.

Én is ilyen vagyok, pont azért mert ideges vagyok közben, lassú a gondolkodásom. Ugyanakkor visszagondolva a múltba a tanulás során sokszor nem hangosan, hanem magamban mondva ismételtem a tananyagot, és ez volt a hiba, ami ide vezetett.

2017. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szorongás, idegesség közben/miatt lassabban forog az agy. Amikor írsz, akkor nyugodt vagy. Én úgy voltam 3-as tanuló, hogy írásban *5-ös, mert írtam 400 oldalt bármiről lazán, szóban 1-es alá, mert így nézett ki egy felelet. Hát...ő...tudom én...csak elmondani nem. Gyakorolni kell a beszédet, és akkor javulni fog.
2017. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!