Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vesznek fel magyar...

Miért vesznek fel magyar egyetemek kollégiumaiba rengeteg sok külföldit, amikor a magyaroknak is nehéz bejutni a kollégiumba és az albérletet is lehetetlen egy átlagegyetemistának megfizetni?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nincs bajom a külföldiekkel, viszont amikor végigmegyek a folyosón és azt látom, hogy több a külföldi, mint a magyar, akkor azért elgondolkodom azon, hogy ez miért van? Úgy gondolom, minden országban az oda született, jelen esetben magyar nemzetiségű embereknek kellene prioritást élvezni, és csak kis mértékben kellene külföldieket fogadnia a kollégiumoknak. Nem arról van szó, hogy ne lehessen külföldieknek itt tanulni, de azért a gazdagabb országból jövő egyetemisták (tehát gyakorlatilag akármelyik országból, tekintve a magyar viszonyokat) igazán csökkentett fővel kellene, hogy kollégiumi férőhelyet kapjanak mindaddig, ameddig a felsőoktatásba jelentkező magyarok is alig tudnak bejutni.
2017. szept. 16. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Miért, miért, mert ilyen a magyar ember, a sz a rát enné meg. Magyarság tudat ... xd, nevetnem kell, nagy duma, csak fújja egy maroknyi ember. A saját fajtáját adná el egyik másik az ördögnek is akár, aprópénzért !
2017. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Lelehet nullázni, de akkor mégis mivel magyarázod ? ennyibe vesz a saját országod, vezetésed, ilyen egyszerű. Ha neked más a meglátásod, akkor várom a magyarázatot, vagy ne írj ki ide ilyen kérdést. Nyalják a külföldiek a v--alagát miközben normális életet a magyar embernek nem biztosítanak, akkor ?!
2017. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
1,2:Szerintem jól látod a helyzetet.
2017. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nekik sokkal többet kell a koliért fizetni, ebből tartják fent úgymond.
2017. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezzel én is egyet értek, bár azt nem tudom, vajom egy külföldinek is ugyanannyiért jár egy szoba mint egy magyarnak. Mert szerintem nem. Ha mégis, akkor ez tényleg mocsokság. Engem se vettek fel most koliba :/
2017. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyugodj már meg, nem pontoztam se fel, se le senkit..
2017. szept. 16. 14:02
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem vesznek fel sok külföldit. Nálunk legalábbis kevés hely van nekik, nehéz a bejutás, és a kolidíj is háromszor meg még többször annyiba kerül nekik, mint a magyaroknak.

De ha nálatok tényleg sok a külföldi, akkor azért, mert ők pénzelik a sulidat. Nem kérdés, hogy egy csomót fizetnek a tandíjért meg a koliért, ami az egyetem (de inkább a dékán meg a rektor meg néhány professzor zsebébe) megy.


Egyébként el vagy tévedve, ha azt hiszed, a magyaroknál minden külföldi gazdagabb :DDD

2017. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Plusz minek is fektessen az allam a magyarok oktatásába, amikor a kulfoldiek teremtenek munkaerot ea javitjàk Mo gazdaságát es novelik a GDP-t, a magyarok legtobbje meg csak kifelé termel, vagy elhanyagolhato szintet hoz
2017. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*kulfoldiek teremtenek nalunk munkahelyeket es nem a magyarok
2017. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kérdező, melyik egyetem és melyik kollégium ez?

Corvinusról hallottam már ilyet.

2017. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!