Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy nagyobb...

Mit tehetnék, hogy nagyobb önbizalmam legyen és ki lépjek az életbe, és ne a lehetséges elméleti jövőben éljek hanem a jelent tudjam megélni?

Figyelt kérdés
Lenne egy kis gondom,az életem szinte beállt úgy értem,hogy egy ideje a mély gödörnél is van mélyebb.Szóval olyan mintha a fejemben falak lennének amik közzül nem tudnék kiszabadulni.Van egy elméleti biztos pont és arról nem merek kimozdulni annyira a jövőben jár az ygama,hogy a jelent nem is élem szorongok egy csomó mindentől,pénz pl meg ilyesmi félek,hogy mi lesz ha csöves leszek,vagy mi lesz ha a megszokott életszinvonalról,dolgokról le kell mondanom.Az agyam állandóan jár szinte nem is nagyon pihen,mikor min jár hol a pénz dolgon,hol a jövőn,hol a nőkön,hogy már 4 éve se randi se párkapcsolat,néha ha olyan helyre megyek ahol sok nő van olyan mintha éhesen mennék boltba ,szinte szenvedek mert hol ez hol az tetszik de leszólítani senkit sem merek,neten próbálkozok ismerkedni de már az is nehéz dolog meg ugye az önbizalom hiány ,hogy úgy sem kellek senkinek sem meg ugye az elvárások amik valamennyire normálisak is félek,hogy nem tudnék adni a nőknek olyan dolgokat amit elvárnának vagy az élethez kapcsolódik.De sokszor tényleg a pénz dolog ami ki üt,ha menni kell ide oda ugye minden pénz vagy ha az autót kell szervizelni vagy csak mondjuk hha egy randira kéne menni,pl attól is félek,hogy vajon az életben mégegyszer tudok e majd még autót venni meg majd mi lesz,élhetnék akár 1501 féle életetr is de ugye csak egyet élhetek mi legyen,hogy legyen,le se tudom írni a dolgokat annyi minden bánt minden nap de mikor mi jön rám meg a sok agyalás.Jártam már régebben pl pszicholóügushoz egy csomó pénzt el költöttem rá,aztán mondták menjek el kineziológushoz voltam beszélgetésen,meg voltam egy családállításon is de semmit sem ért egyik sem csak ideig óráig.Aztán most olvastam az Önbizalom coaching csak ezek a közelben nem nagyon vannak meg azért ez sem egy fillér el járni meg a foglalkozást kifizetni ódákat zengenek,hogy aki ide el megy az rendbe tudja tenni az életét,csak nem tudom félek erre is csak ablakon kidobott pénz lenne és lehet változás sem lenne,de ugye mondják ilyen coachingon megismerhetem önmagam a határaimat meg tudatosíthatom az életemet sikeresebb leszek nagy önbizalmam lesz..... ilyesmi.

2017. szept. 18. 03:22
 1/4 anonim ***** válasza:

kórházban van ingyenes lehetőség pszichológusra. lehet, hogy csak 2hetente tudok talizni, de elég az is, azt hiszem.


és az önismeretei-kommunikációs könyvek-cikkek + a tanultak gyakorlatba ültetése jó lehetőség.

Könyveket torrenten fogsz találni biztosan.


Sportolás pedig mindenképp jó önbizalom-növelő, hormonokat szabadít fel, amik segítik ezt stb...

2017. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ilyesmire nincs recept. Mármint ezt nem lehet úgy elképzelni, mintha bekapnál hirtelen egy "mindent megváltó pirulát" és minden megoldódik, mindenben hinni fogsz. Csak azt lehet mindig tanácsolni az ilyen helyzetre, hogy ne várd a szentlelket:)) Kezdj neki annak, aminek akarsz és légy türelemmel. Az önbizalom akkor alakul ki, amikor már gyakorlatba vittél valamit. Te ezt fordítva látod, mert azt hiszed, elõbb önbizalom kel ahhoz, hogy megmerj tenni valamit. De inkább tapasztalat kell elõbb.

Szerintem azért érzed úgy, hogy nem tudod megadni azt amire "a nõk vágynak", mert kb olyan mintha minden nõrõl beszélnèl, mindenkinek egyszerre megakarsz felelni, pedig az is elég lehet ha találsz épp 1-et akivel megértitek egymást ès jól kijösztök. Szerintem ebben semmi bonyolult és nehèz nincs, az ilyennek magától kell jönnie, nem agyalással. Ha valakinek alapból nem vagy az esete, bármennyit agyalhatsz, nincs amit kezdj ezzel. Találj valakit, akivel annyira összhangban vagy, hogy nem érzed zavarban magad mellette és összetudod szedni a gondolataidat.

2017. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát de ez a baj nem merek lépni,félek saját lábra állni,félek ,hogy a kis megtakarításom is oda lesz mert kockázat nélkül nincs üzlet,utóbbi időben olyan dolgok lettek túl bonyolultak amik régen természetesek voltak,mondjuk azt ahogy szokták mondani elméletileg van egy biztos pontom vagy egy komfort zónám amiből nem merek kilépni,mert félek,hogy el bukok az életbe és én nem tudnék teljesen szegényen vagy akár az utcán élni,akkor inkább a halál.Ez az hogy hiába értek valamihez és gyakorlatba vinném át ha éppen arról nincs papírom pl.de ha úgy nézzük az egyik sarkalatos pont a pénz dolog mert mindenhez pénz kell sajnos,és ez rettegéssel tölt el ,hogy miből és mennyit lehetne keresni miközben a külföldön élők írogatják,hogy odakint a tuti mert sokszorosát lehet keresni mint itthon,na ettől is szorongok mi lesz a jövőmmel ha itt maradok pénz pénz pénz.....

A nő dolog meg sajnos élőben félénk vagyok ha van pár másodpercem gondolkodni,márpedig az mindig van akkor már le sem merem szólítani a nőket ,régen is interneten ismerkedtem régen még voltak barátnőim,ma már randi sem igen.Olyan érzés van bennem,mintha egy nagy katyvasz lenne,hogy nem egy gond hanem egy csomó és egy csomót megoldani nehezebb mint egyet vagy néha úgy érzem lehetetlen.Az élet meg elszáll mellettem.

2017. szept. 18. 12:16
 4/4 A kérdező kommentje:

ma 10:11


Az a baj engem a sport nem igazán érdekel,max biciklizni szoktam de úgy ennyi.

2017. szept. 18. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!