Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Történt már valakivel olyan,...

Történt már valakivel olyan, hogy véradáson vagy vérplazmaadáson szeretett volna részt venni, de miután alkalmatlannak találták rá, flegmán és lekezelően viselkedtek vele?

Figyelt kérdés
Velem ma történt másodjára ilyen, és már nagyon elegem van ebből.

2017. szept. 22. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer volt, hogy nem adhattam, de nem voltak bunkók. Még a nápolyit vagy a vizet (már nem emlékszem) is megtarthattam.
2017. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Velem akkor volt, amikor anyukám haldoklott és vért is kapott. A tesómmal elmentünk adni, de elküldtek és bunkók voltak, nagyon feldúlt a dolog.
2017. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Velem jó pár éve volt ilyen, de mintha már előtte is baja lett volna velem az egyik nagyon idős nőnek, mikor még csak az adatokat töltöttem. Kérdezte kérek-e teát, mondtam, hogy igen, de mikor beleittam kiderült, hogy borzalmas íze van és mondtam, hogy hát ezt mégsem. Ezért is morgott. Aztán mikor azt mondták nem adhatok vért, még jobban fel volt háborodva, hogy na még csak alkalmas sem vagyok. Pedig nem szóltak előre mik a kizáró okok. Én is arra gondoltam, hogy legalább ilyen önkéntes dolgoknál, mikor valaki azért megy mert segíteni szeretne, legalább ide sikerülne összeválogatni olyan embereket akik normálisan tudnak viselkedni.
2017. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Velem olyan volt, hogy nem ittam eleget előtte, de nem tudtam, hogy hogy működik a dolog, mert először voltam. Elmagyarázta a nő, hogy ha nem iszol előtte eleget, akkor megalvad a vér, hiába nem hagyják állni, és ki kell dobniuk. Ez logikus, de nem tudtam előre. És így kiabáltam rólam hangosan, hogy ő a lány, aki nem ivott, komolyan, mintha ez valami döbbenetes hiba lett volna. Hiszen ők adtak vizet, és várnom kellett, volt időm előtte meginni egy litert is. Közben, mikor értelmesen reagáltam, és elmondtam, hogy idefelé az úton az ember nem iszik (vezetés közben sem célszerű), és alapvetően szerintem látta, hogy normálisan érvelek, normális lett ő is, és akkor meg a többi kortársamat kezdte szidni. Utána azt mondta, látja, hogy rosszul vagyok, bár én nem éreztem úgy, adott cukrot meg felpolcolta a lábam, pedig én nem éreztem szükségét. Ez még oké, inkább legyenek túl gondoskodók, de akkor is olyan arrogánsan mondta, hogy te még nem mész sehova.

De a többi nő kifejezetten normális volt, de mindig volt valami oka:

- az egyik esetben, aki a papírt kitöltette velem, hogy milyen betegségeim vannak stb., ő megkérdezte, hogy az anyukám nem orvos-e, mert kiderült, hogy anyukámat ugyanúgy hívják, mint valami orvost, és akkor elbeszélgettünk.

- a másik búvalb...szott volt, amíg meg nem tudta, hogy 0-ás a vércsoportom.

Szóval furcsa volt. Volt viszont egy nagyon rendes nő is, de ő csak a nápolyi meg üdítőosztásban vett részt. Ez amúgy az egyetemen volt, és én is azt gondoltam, hogy ha már önkéntes vagyok, csak normálisak lesznek.

2017. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és ez, hogy nem ittam előtte, úgy volt, hogy a folyosón elkapott a nő, hogy adjak már vért, de így kb. nm lehetett nemet mondani. Jó, nyilván nem döfték volna belém a tűt, de nem tudtam egy órával előtte, hogy vért fogok adni.
2017. szept. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!