Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlságosan vigyázok a ruháimra...

Túlságosan vigyázok a ruháimra, ezt hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Gyerekként szegények voltunk, mindig ár alapján vásároltunk (nem úgy hogy mi tetszik). Soha nem vásároltunk egyszerre két pólót mert nem futotta rá. Felnőttem, az utóbbi években jobban állok anyagilag. Megtehetem hogy többet vásároljak. De ez lassan már mániává alakult. Mindig leárazásokkor megveszek több márkás ruhát "hogy legyen tartaléknak" közben alig hordom a meglévő ruháimat mert sajnálom őket. Nehogy elhordjam őket, mert mi lesz ha újra visszajönnek azok az évek amikor nem volt pénzünk. Kb. mánia lett belőle. Mindent betegesen sajnálok. Egy étterembe nem merek leülni mert koszos lesz és elhasználódott a ruha.

2017. szept. 28. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ez olyan ismerős (szintén szegény gyerekkor).

Nekem is kevés ruhám van, amikre igyekszem nagyon vigyázni. Az egyik farmerem már több éves, be is lett foltozva egy (szerencsére nem látható) helyen, de még otthonra se merem leselejtezni, nemhogy kidobni (nem valami drága darabról van szó, leértékelve vettem kb 3000Ft-ért)

A pulóvereket, mintás pólókat, melltartókat kézzel mosom, nehogy bajuk essen a mosógépben.

Sajnos nem tudom, hogy lehetne túljutni ezen, nálam már 3 éve tart (azóta állunk jobban), úgy néz ki, több kell hozzá

2017. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tūnik, nem az a baj, hogy vigyázol a ruháidra, hanem az irreális megnyilvánulások:D Pl. Nem értem, milyen étterembe jársz, ahol attól félsz, hogy összekoszolódsz. Egy normális éttermet tisztán tartanak, esetleg mielõtt leülsz, megnézed, hogy tényleg tiszta-e az asztal. Az is megoldás lehet, ha kevesebbet vásárolsz, de olyan ruhákat, amik tartósabbak, illetve mosásnál is odafigyelsz, hogy ne járasd olyan programon, ami tönkreteheti, így nem használódik el.

Hogyan változott meg az anyagi helyzeted? Miért félsz attól, hogy visszajönnek azok az évek? Nem úgy érzed, hogy ez tõled függ, és ha teszel ellene, nem kerülsz vissza abba a helyzetbe?

2017. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# Uhh én ugyan ezt csinálom, minden ruhám kézzel mosok csak háztartási ruhákat, pizsamát és alsóneműt géppel. Soha nem dobok ki ruhát, nagyon ritkán selejtezek. Hetekig gondolkodom kell-e valami még azokból amit kiválogattam majd fájó szívvel elviszem a helyi Vöröskeresztnek és remélem gondos kezekbe kerül (nem a szemétben). Spórolós is vagyok csak leárazásokkor vásárolok. Nem tudom hogyan lehetne kigyógyulni ebből.. Nekem is van ezerszer foltozott már lyukas nadrágom amit soha nem dobnék ki.


2# Éttermi széken sokan megfordultak már előttem, lehet koszos ruhával amit ritkán mostak. Hiába szépés tiszta étterem mégis ilyen fura gondolataim vannak. De ugyan ez van egy taxival is. Metrón, buszon, villamoson soha nem ülök le szép ruhával.

2017. szept. 28. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szegény gyerekkor nekem is ismerős... Évente egyszer kaptam cipőt, akkor is azt ami az Auchanban ráment a lábamra. :) Soha nem volt márkás hátizsákom, márkás pólóm... Húgaimmal apa iskolakezdési utalványaiból kaptunk néha új ruhát, egyébként unokatestvéreim levedlett pólóit és nadrágjait hordtam.


A főiskolán kezdtem kicsit jobban állni, jók voltak az ösztöndíjak és rengeteget tanultam... Két éve dolgozom és végre nincs okom panaszra. Vannak megtakarításaim, jó a fizetés, nem kell aggódni a lakbér vagy a rezsi miatt...


Gyermekkorom öröksége: Hat-hétezernél többet nem költök cipőre. Pénzkidobásnak érzem. Ha passzol egy nadrág bespájzolok belőle. Van négy tök egyforma farmerem, csak színben térnek el.... Kettőt tavaly vettem, kettőt idén mikor megtudtam hogy még mindig árulják a típust... :)

Nem érzem cikinek a turkálót. A legjobb kabátok szerintem mindig ott vannak.

Fáj mikor ki kell dobnom valamit, ha elszakad valamim meggyászolom... A farmerdzsekim több mint tíz éves és itthon a középiskolában kapott, kinyúlt Nightwish pólóm hordom. :) Most sem veszek márkás dolgokat. A letisztult egyszerű ruhadarabok tetszenek...


Amúgy... Engedd el magad. Ezek csak tárgyak. Idővel minden elkopik.

2017. szept. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, szerintem szakembert keress fel, mert ez már erősen kényszeres. Van pólóm, amit már hordok vagy 5-6 éve, mindig mosógépben volt mosva, nem is hű de drága és kutya baja...

Ha a szegénységtől félsz, ne tárgyakkal tárazz be, hanem pénzt spórolj, baromira nincs rételme bármit megvenni, ha aztán nem használod. Idővel ugyanúgy elkopik, csak még rajtad sem volt. Ez meg a hülyeség csúcsa...

2017. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"..mégis ilyen fura gondolataim vannak."

Erre azt tudom mondani, hogy a gondolataidtól biztos nem piszkolódik össze a ruhád:D Egy esõs napon lehet, hogy megjárod azt is, hogy egy busz elhajt melletted, és a tócsa tartalma a ruhádra kerül és oda a sok óvatoskodó gondoskodásnak.

2017. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!