Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én vagyok egy életképtelen...

Én vagyok egy életképtelen nyomorult vagy az emberek többsége lenézi a robogósokat?

Figyelt kérdés

Én egy vidéki lány vagyok, egy kis falucskában nőttem fel és jelenleg is itt élek, a közelünkben levő kisvárosban pedig suli ideje alatt tartózkodtam, illetve néha megyek egy nagyobb városba ha intézni valóm van vagy vásárolgatnék.

Ezt az infót azért tartottam fontosnak megemliteni, mert lehet, hogy velem van a baj és a mai napom alapján egy egérlyukból néha kibúvó esetlen lányka vagyok 20 éves létemre? Vagy csupán az emberek ennyire érzéketlenek és minden összejött egyszerre?


Ott kezdődött az egész, hogy nemrég sikerült vennem egy robogót, mivel sokkal gazdaságosabb lenne azzal bejárnom a kisvárosba innen, mint egy autó. Idáig csak párszor voltam bent, akkor is a barátommal.

Ma lett volna egy kis elintézni valóm ezért fogtam magam és elindultam. Az egész ott kezdődött, hogy legtöbb autós aki mögöttem jött "mászott rám" hogy minél hamarabb kielőzhessen, hiába mentem a megengedett maximum sebességgel. Aztán, amint egy tömbház előtti parkolóhely mellett mentem el, majdnem elütött egy tolató teherautó, ha hirtelen nem kapcsolok.

Aztán elértem arra a helyre, ahova parkolni szerettem volna, egy kis piactéri macskaköves utcára házak között, ami szinte teljesen üres volt, csak az elején állt szintén egy teherautó, mely előtt jó pár méterrel álltam meg. Épp levettem a bukósisakot, próbáltam lábra állitani a robogót és egyszercsak azt látom, hogy ez a teherató a hátam mögött van, kb 3-4cm választotta el a hátam az autótól, s közeledik jobban, mire én azt se tudtam mit csináljak, hogy nyomjam odébb hirtelen a robogót... közben pedig a bukósisak leesett,ahogy megbillentettem a még lábra se állitott gépet, persze hogy a tehergépkocsi alá gurult, és ha egy járókelő nem segit, akkor annak annyi lett volna. Majd én elrendezgettem magam, s a visszapillantóban láttam, hogy a sofőr visszanézett rám s röhögött egyet.

Nagyon nyomorultul éreztem/érzem magam. Minden egyszerre jött, és még ki is nevettek.

Ennyire semmibe veszik egyesek az embert és nem törődnek semmivel? Vagy megeshet, hogy én túl 'civilizálatlan' vagyok akit lecsapnak és ügyetlen a dolgaival ha kilép a 'paraszt' világból? Idáig nem tünt fel, hisz egy évet laktam egy nagyon mozgalmas városban, (amit túléltem:)) suliban is sikeres voltam és mások szerint jól vezetek, de lehet, hogy ennél még sokkal többet kell 'tanulnom' hogy normálisan beilleszkedjek és olyan legyek mint más?


2017. szept. 30. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem nézem le a robogósokat, de szerintem ez alapvetően elég veszélyes - kistelepüléseken, gyér forgalom mellett OK, de városban nem közlekednék vele. Ugyanez igaz a kerékpárosokra és a komolyabb motorosokra is.
2017. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van pár osztálytársal akik hozzád hasonlóan robogóval járnak gazdaságosság miatt .

Azokra nagyon kell figyelni hogy jól látható legyél mivel a viszapillantóba ha jol van beállitva akkoris lehet hogy nemlátnak , és a sáv közepén menj hogy ne tudjanak leszoritani...

Elmondásuk szerint gond még történt velük ezt kivánom nekedis továbbiakban 17f

Debrecen

2017. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem veled van a baj. Ez az ország, nagy részben bunkókból áll. Akkor nem tűnsz ki, ha te is az leszel.


Osztrákoknál próbáld ki a közlekedést, mintha, egy teljesen más világba csöppennél.

2017. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

A robogó is kicsit hasonló dolog mint a bicikli.

A gyalogosokhoz túl gyors, az autókhoz képest túl lassú.


Én biciklisként látom azt hogy egyszerűen nem tudnak, nem akarnak mit kezdeni a bringásokkal. A maximum hogy sárga jeleket kennek az útra, járdára "oszt" le van tudva. De ha felülök a bringára onnantól duplán kell figyelnem másokra és magamra is.

Ha úton megyek akkor szinte sportot űznek az autósok abból hogyan toljanak le az útról, ha járdán akkor a gyalogosok néznek rám úgy, hogy dögöljek már meg. A bicikliutat meg simán mindenki leszarja, az autósok ráparkolnak, a gyalogosok meg azon sétálnak mert jobb mint a járda.

2017. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagy életképtelen. A legtöbb ember nem nézi le a robogósokat, csak a bunkó paraszt nagyképű majmok. Az viszont igaz, hogy egy kis robogóst nehezebb észrevenni, mint pl egy terepjárót. Mivel te vagy a kisebb, fokozottan figyelj a biztonságodra. A dudáló, röhögő balfszok beszólásait meg ne szívd mellre. Ha felcsavarodik egy fára a bömössel, majd kisebb lesz az arca.
2017. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit megnyugodtam... és igen, valószinüleg sokkal jobban kell figyelnem azzal közlekedve mindenre, csak ahogy elejtettem a sisakot és még alá is gurult, idétlennek éreztem magam... pedig az autó 'mászott' volna rám leparkolva :(

Ráadásul Romániában élek és tapasztalataim alapján itt sokkal bunkóbbak az emberek -.-

Remélem, hogy megszokom, és nem fog minden ilyesmi aggasztani, bár legtöbbször az van bennem, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen...de lehet mással is megtörténik csak én nem tudok róla.

2017. szept. 30. 13:16
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Ó, épp most adom el a bicajomat.

Akárhány autóssal beszélek, mindenki szidja a kerékpárosokat, hogy szabálytalanul és veszélyesen közlekednek, szabályosan gyűlölködnek.

Nos, én rendszerető ember vagyok, még akkor is betartom a KRESZ-t, ha hajnalban járok az üres utcákon - amagam érdekében - gondoltam eddig.

Minden egyes utam arról szólt, hogy hajtottam az életemért, elsőbbséget senki nem adta meg, stop táblánál még bele is tapostak hogy bevághassanak előttem, kanyarokban letoltak az útról, sorolhatnám. Röhejes.

A legutóbbi alkalommal satufékkel állt meg pár milliméterre tőlem egy semmiből előkerülő, szabálytalanul előző gyorshajtó. Gondolom, holttérben voltam neki amíg össze nem találkoztunk. Tudod, ki lett lehülyézve? ÉN.

Akkor ott leszálltam a kerékpárról, hazatoltam és inkább járok BKV-val. Ott max. a banyatankos mammer akar áthajtani rajtam.

2017. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak a lényeg maradt ki :D

Szóval te se várj megkülönböztetett figyelemre, az elmésebbje mindenhol sportot űz belőle, hogy kikezd a nála gyengébbekkel.

Két keréken, az te vagy.

2017. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor lesznek csak igazán parasztok veled az autósok, ha a sáv közepén mész. (Ezt pont egy 17 éves fiú javasolta, jellemző...)
2017. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lenéznek mert robogód van??? Pff! Valakinek még egy sz*r kemping biciglije sincs!


Ha szekálni akarnak, találnak rá más omkot a vezetésen kívül. Ilyenkor csalódott vagyok, hogy néhányan nem tudnak önmaguk lenni az emberek nyomása miatt.


Amugy én Ceglédi vagyok és szinte mindenki rám köszön peddig nekem eléggé rossz tipusú robogom van(Amerigo bolivar) Van 1-2 babettás is azokat sose szekálják.

Amugy neked milyen robogód van? :)

2017. okt. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!