Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most koltoztel fel Budapestre...

Most koltoztel fel Budapestre egy hete. Adnatok tanacsot?!

Figyelt kérdés
Talaltam egy klassz alberletet ahol viszont lag keveset kell fizetni.A lakotarsam nagyon rendes segìtokesz.a baratainak is bemutatott mar hat ok fura k nem nyitnak annyira felem.. nagyon nehez megszoknom a varost pedig idevagytam mindig is..es most amikor elertem akkor nem azt az erzest adja a mire vagytam. Egyedul vagyok egesz nap a lakotarsat dolgozik en keresem a munkat..altalaban mindig at jonnek a baratai es nem tudok veluk beszelgetni es inkabb elvonulok..es miota itt vagyok mindennap sirok.egy videki kisvarosbol kerultem fel es ott minden mas.Tudnatok vmilyen tanacsot adni nekem? Elertem eddig mindezt amit szerettem vna es megse vagyok boldog.teljesen egyedul vagyok es ezt nem tudom fel dolgozni.
2017. okt. 9. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

egy hét? az semmi... türelem, majd szépen lassan megismered a várost, az embereket, eligazodsz, találsz munkát.

lassan... Despacito...

2017. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem adjál magadnak egy kis időt, aztán ha nem tetszik, költözz vissza.
2017. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét azért elég kevés idő ahhoz hogy ennyire ki légy...Elvégre még nem is tapasztaltál semmit Pestből.
2017. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Budapest fancynek meg multikultinak tűnik de valójában baromira nem az. Ugyanolyan gyöpös mint egy bármilyen kisváros, kivéve talán a bulinegyedet.

Én pl. manhattenben 1 nap alatt elvegyültem, pesten sose tudtam.

2017. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ahogy megfigyeltem 2 hét kell hogy valamit megszokjon az ember. Én 1 hónapja vagyok itt, az első napokban undorodtam Pesttől, nagyon vágytam haza, most meg már haza se akarok menni úgy megszoktam. A nagyvárosból hirtelen kicsi lett. :D Vagyis úgy értve, hogy most már nagyjából átlátom ezt a nagy rengeteget. És a sok ember se zavar már.
2017. okt. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mozdulj ki egy kicsit, nézz körbe, fedezd fel a várost, keress egy jó kis kávézót/könyvtárat ahova el tudsz vonulni, kérd meg a lakótársadat, hogy mutasson meg neked egy jó kocsmát/szórakozóhelyet mert te még nem ismered a várost, amíg nincs munkád elmehetsz pl önkénteskedni vagy kihasználhatod a sok szabadidőt. Vagy keress egy számodra érdekes múzeumot, menj el a Várba, néz körül a Margit-szigeten. De ha interneten keresgélsz akkor biztos találsz csomó ingyenes programot. Ne várd, hogy megtörténjenek a dolgok, vedd kezedbe az irányítást.
2017. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Én 27 évig laktam Bp-en, azóta is napi szinten jártam oda, de már csak úgy hívom, bzipest. Okádékom van tőle.

A sok magamutogató, sznob, bunkó embertől.

Ha Te sem érzed ott jól magad, ne kényszerítsd magad hozzá, menj oda, ahol jól érzed majd magad.

Inkább külföldre, vagy nem is tudom, ahonnan jöttél.

2017. okt. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ekkora mimóza basszus, egy hete vagy ott, még szép, hogy nincs társaságod, a lakótársadtól se várd, hogy majd megoldja a szociális életed, nem azért van ott. Az pedig alap, hogy nem feltétlenül nyitnak még feléd a barátai, egy hete ismered őket, hova sietsz? Majd kialakul ez magától, idővel.


Barátkozni, haverkodni, emberekkel ismerkedni tudsz egyébként rengeteg más helyen, akár munkahelyen - önsajnáltatás helyett feküdj rá jobban az álláskeresésre például. Sok ingyenes programot, rendezvényt találhatsz, amire egyáltalán nem szégyen egyedül menni és helyben ismerkedni, de vannak mindenféle szervezett társas programok (vannak barátaim, akik kéthetente beszélgetőklubot tartanak például, mostanra 20-30 ember szokott menni, vannak, akik sportolni járnak és onnan van társaságuk), vagy ahogy előttem írták, elmehetsz önkénteskedni is akár.


Nagyon sok a lehetőség, de nem fog minden azonnal az öledbe hullani. Én háromszor költöztem más-más országba egyedül, nulláról kezdve mindent, szóval nem a levegőbe beszélek, nem azonnal, de minden szépen megoldódik, ha nem gubózol be, hanem nyitott maradsz és kezdeményező, csak türelem.

2017. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!