Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Barátaimnak/szüleimenk nem...

Barátaimnak/szüleimenk nem tetszik az anime iránti szenvedélyem. Valaki volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem mindig teszik szóvá, de szokták mondani, hogy mekkora egy baromság és nem tanulok belőle semmit. Nekem ez néha rosszul esik. Soha nem mondtam nekik, vagy köteleztem, hogy animét nézzenek, és nem mondtam, hogy mekkora baromság a szenvedélyük. Azt mondták ha így folytatom barátom se lesz. (Habár ha nem lesz, nem emiatt hanem a külsőm miatt nem fog lenni, az tuti) Valaki hasonló helyzetben már volt?

#anime #barát #szülő #szenvedélyek.
2017. okt. 10. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem voltam még ilyen helyzetben. Nem ostobák vesznek körül. Fogadjunk azt sem tudják, hogy az animéba mi tartozik bele.. A szüleit sajnos nem válogatjatja meg az ember, de az állítólagos barátait igen.
2017. okt. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Le szeretném szögezni hogy én is szeretem az animéket. Rengeteg kedvencem animék közül van.

De van egy egészséges határa a rajongásnak. Minden téren. Ha ezt túlléped, akkor az nagyon taszító tud lenni. Valószínűleg ha szóvá teszik akkor rég túllépted. Senki se szereti az olyan embereket akikkel csak erről lehet beszélni, meg akiről csak ez folyik. Én speciel próbálom magam körül eltaszítani az ilyen embereket.

Szerintem ha van mellette más érdeklődési köröd, csinálsz valamit, van valami hobbid akkor a szüleid se fognak ezen rágódni. Lehet akár témához kapcsolódó. Cosplay kiegészítő készítés, sport, bármi csak lássák hogy elszakadsz a képernyőtől és nem csak ennek a megszállottja vagy.

Innentől kezdve ha leülsz és napi 1 órát a gép előtt sorozatot nézel nem hiszem hogy bárki belekötne.

Emellett válogasd meg minden médiából hogy mire vagy kíváncsi. Attól hogy valami anime nem feltétlen lesz jó, sőt! Az utóbbi időben mióta népszerű műfaj nagyon meg kell válogatni a sok szenny anime közül mire kíváncsi az ember.


https://www.youtube.com/watch?v=Aup02OzOS10

2017. okt. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, vagy nem komolyan gondolják, és csak heccelnek, vagy nem élték még át azt a csodás érzést, amit egy anime nyújt. :D Régen én is fikáztam volt szobatársam, amiért nézte, aztán egyszer leültem mellé unalmamban, és 180fokos fordulatot vettem. :D

Mi a gond a külsőddel? o.O

2017. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi probléma nincs azzal ha animét nézel, a szabadidődet azzal töltöd amivel akarod. Arra készülj fel hogy nagyon erős előítéletek vannak Magyarországon ezzel a szubkulttal szemben és nem alaptalanul. Igazából ott kezd problémává válni az anime ha egy illető életét csak ez tölti ki, csak erről tud beszélni és egy normális beszélgetést nem lehet vele folytatni anélkül hogy felhozzon valami hülyeséget amit a narutoban látott. Meg kékre festetik a hajukat, piercinget rakatnak magukra, mindenüket telekitűzőzik szimpla feltűnősködésből. Miért kell hogy látsszon valakin hogy animét néz? Én sem varratok magamra tetkót hogy könyvet olvasok...

Röviden, az agresszív "képedbetolom" viselkedés és megjelenés érthetően negatív érzéseket fog kiváltani az emberekből.

Na mindegy, azt hogy te része vagy e a problémának döntsd el magad, de tény hogy rengeteg ilyen ember van és emiatt sosem fognak jó szemmel nézni az animésekre.

A szülőknél pedig általában még az is ront a helyzeten hogy nincsenek tisztában az anime alapvető fogalmával, szerintem átlag 35-40es embert megkérdel, az "üvöltözős kínai mese" lesz a legpontosabb válasz amit kapni fogsz. A nyitottabb emberek ebben a generációban esetleg megnéznek pár rész shonent a kölyök unszolására, amit pedig gyerekes hülyeségnek fognak letudni, jogosan, hisz nem az ő korosztályuknak szól. Pedig lazán lehet hogyha egy komolyabb művet látnának akkor meg lehetne hozni az érdeklődésüket.

2017. okt. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"szokták mondani, hogy mekkora egy baromság és nem tanulok belőle semmit"


Mert ők biztosan csak oktató jellegű dolgokat néznek, semmi sorozat, meg idióta valóságsók mi?

2017. okt. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves #2 semmilyen határt nem léptem át;) nem töltök 0-24et a gép előtt. Nem is szoktam animékről beszélni azok körül akik nem szeretik. Úgs hogy sajnálom, de válaszod haszontalannak minősül. És nem is minden nap nézek, hanem inkább hét végén. De ők valósággal rosszul bnnak attól ha szombaton megnézek 5 rész, vasárnap tanulás után meg szintén 5.Semmilyen határt nem léptem át ezzel szerintem. A szobámba sincs semmilyen "animés dolog".Egyszerűen szeretem őket, leszögezem annak a bizonyos határán belül. Sose panaszkodtam, hogy nem mehetek Con-ra, nincsenek animés cuccaim, és ha nem tettem volna szóvá egy egy projekt során, hogy szeretem az animéket, rá se jön senki. És ez után kezdtek el piszkálni. Úgy, hogy le lehet nyugodni. Csak mert több ilyen válaszra kíváncsi nem vagyok. És nem sértésnek szánom, de ez igen, a te válaszod kissé mélyen érintett, mert távol áll a valóságtól. És más érdekeltségeim is vannak amikkel többet foglalkozok, mint például a könyvek.Meg a tánc. Téma lezárva. De ettől független a te válaszodat is Köszönöm, hisz nem említettem, hogy mi is teljesen a helyzet. Ée könnyen megsehetett volna, hogy egy ilyen emberről van szó. De én még csak tini vagyok és vannak más dolgaim is, de nem kötble sok minden. A többi választ szintén köszönöm!
2017. okt. 11. 05:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti 10 rész? :O Én sem vagyok anime-megszállott, de hozzád képest függő vagyok, mert nálam egy kb. 12 részes szösszenet 1, maximum 2 napig tart. De pl. anno nyáron a Soul Eater 51 részét másfél nap alatt daráltam le, hasonló a helyzet a Death Note-tal. Hogy bírod ki, hogy egy hétre félreteszel egy animét? :D

Semmi peobléma nincs vele, ha esténként ahelyett, hogy elkezdenél facebook-ozni, vagy leülnél a TV elé, inkább megnézel pár részt. A napi 5 résszel sincs baj, az megvan körülbelül két óra alatt.

Egyébként szerezz animés barátokat. Rám is nyugodtan írhatsz, bár még nem láttam sokat (50-et kb.), de szívesen beszélgetek róluk^^

2017. okt. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!