Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova tudok fordulni ha nincs...

Hova tudok fordulni ha nincs pénzem pszichológusra? (Budapesten)

Figyelt kérdés

Mély lehangolt depressziós és lelkes boldog állapotok váltják egymást kb. pár naponta. Fél éve figyeltem meg a jelenséget, de lehet hogy régebb óta tart, megállás nélkül szüntelenül így létezek. Legbelül teljesen kiüresedtem úgy érzem nincs már miért élnem, minden értelmetlen. Jelenleg egy mély fázisban vagyok, ilyenkor annyira belezuhanok egy depresszív állapotba, hogy konkrétan SEMMI nem érdekel, semmi a világon. Az egom megszűnik, a felelősségérzetem, a kötelességeim, minden, hogy mi történik velem, nem érdekel. Ha meghalnék az se érdekelne, sőt elképzeltem az előbb is hogy milyen érzés lenne ha most egy késsel elvágnám a nyakamon az ereket és megszabadulnék minden földi szenvedéstől végre. Elkezdek sírni, és nem azért mert elborzaszt, hanem mert felszabadulást érzek. Hiába sírok, nem változtat semmin, nekem a sírás már olyan mint másnak megvonni a vállát, vagy felhúzni a szemöldökét, egy semmi, nagyon sokat sírok ha egyedül vagyok. Nem tudom mi tart még életben. Célok? Minek? Minek küzdeni? Mi értelme van? Az élet és a világ egy fájdalommal, szenvedéssel, keserűséggel, értelmetlenséggel teli hely, hiába próbáljuk széppé tenni az ember erre ítéltetett. Most már kezdem megérteni az öngyilkosokat, vannak tudatállapotok melyeknél jobb a halál legyen bármi is az. A lényeg hogy valami változzon meg, ez változzon meg, legyen vége....mindegy hogy mi jön utána. Ha szenvedés az se baj, csak másféle szenvedés legyen. Undorodom magamtól, minden embertől. Belenézek a tükörbe, és konkrétan hánynom kell annyira unom és gyűlölöm az embert aki vagyok. Az állatoktól nem. Csak az emberi fajtól undorodom. -

Igen ezek futnak át rajtam a legmélyebb pillanatokban.


A másik véglet. Egyik pillanatról a másikra bekattan valami: minden rendben lesz, megoldom, minden ami eddig történt csak a fejlődésemet szolgálta. Jó ember vagyok, nem is vagyok annyira csúnya, kár lenne meghalni, mert érzem, hogy szép jövő áll előttem, csak meg kell valósítani. Annyira jó hogy élek, annyira jó hogy egészséges vagyok, és hogy bármire képes vagyok csak AKARNOM kell. Indokolatlan boldogság.


Valaki segítsen, érzem hogy ez nem fog jóra vezetni, előbb vagy utóbb meg fogom tenni, megölöm magam. Minden mély fázisban megfordul a fejemben. Általában ezek a legmélyebb pillanatok, amikor ide eljutok, hogy véget vetek mindennek.


Ingyenes pszichológus Budapesten?


2017. okt. 12. 03:18
 1/6 TR75 ***** válasza:

Általában a lakhelyed szerint illetékes pszichiátrián.

Megpróbálhatod a Tündérhegyet.

[link]

2017. okt. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én pár évig voltam depressziós hasonló mélységeket megjárva, centikre a végétől...


Meg kellene találnod a forrását és a javuláshoz vezető utat!

Mennyi idős vagy? suliba jársz még? Sok suliban van iskola pszichológus.

Ha szeretnél beszélgetni írhatsz nekem is, hátha a kibeszélés is segít, talán a probléma forrását is megtudjuk találni, de a megoldás benned van :)

2017. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Soha nem mennék pszichológushoz. Ne vájkáljon senki az ÉN érzelmeim közt. Az enyém az öröm, a bánat, a kilátástalanság az én kilátástalanságom, nem tagadom le, az enyém. Hozzám tartozik. Megélem. Fáj? Most fáj. És ennek a fájdalomnak az emléke valamikor még hasznomra lesz. Akkor már tapasztalatnak hívom majd. Megszelídíteni kell, nem megszüntetni akarattal. A szenvedő magadat is szeresd, ne csak a sikerest. Ölellek sok szeretettel.
2017. okt. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Baratok, asszony, vagy ha nincs akkor pultoslany?
2017. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nap kör, budapest.
2017. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TR75 ***** válasza:

#3

Ez nem vájkálás. Egyszerűen a pszichológus segít a felszínre hozni a problémát (hibás hozzáállást, múltbéli elakadást, valami olyan emléket, ami miatt ma szenvedsz), hogy megküzdhess vele. Már persze akkor, ha te is akarod. Attól, hogy ez történik, még minden a tiéd marad. Senki nem veszi el, nem tagadod meg. A tapasztalat is meglesz, de legközelebb már helyes(ebb)en állsz hozzá, nem követed ugyanazt a hibás sémát. Semmiféle megszüntetésről nincs szó, ami fáj, az a terápia után is fájni fog, csak kezelhető lesz. Nem lobotómiát végeznek az emberen.

2017. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!