Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj ha sosem lépek ki a...

Baj ha sosem lépek ki a komfortzónámból?

Figyelt kérdés
Gyerekként mindig arról álmodoztam, hogy mennyi mindent ki fogok próbálni ha felnövök, milyen sok izgalmas helyre eljutok, különleges emberekkel találkozom és így tovább. Aztán elmentem egyetemre Pestre, és bár nagyon jól éreztem magam, sok barátom volt, a várost is szerettem, de hiányzott az otthoni életem. A szüleim, a rokonaim, akikhez bármikor beugorhatok egy pár szóra, a barátaim, akik közül valaki biztos elérhető, ha valami programot tálalok ki. Még a szülővárosom is, ahol minden kis utcácskát, jó kávézót és látványosságot ismerek. Rájöttem hogy én hosszútávon csak itt tudom elképzelni az életem, úgyhogy a suli befejezése után hazaköltöztem. Nem a szüleimhez persze, egyedül élek, dolgozom, az önálló életre én is vágyom, de a saját megszokott környezetemben. Néha eszembe jut, hogy milyen gyáva és unalmas ember vagyok, hogy a kényelmes kis életem mellett döntöttem a kihívások helyett. Másrészt egyszer élünk, és inkább szevedjek csak az "önmegvalósítás" miatt? Mit gondoltok? Rossz dolog az, ha valaki sose lép ki a komfortzónájából?
2017. okt. 20. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Van, aki erősen honvágyas. Nincs ezzel baj, kihívást találhatsz ott is.
2017. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem baj. Én se vágyom másra, mint meló után hazajönni, sorozatokat nézni, játszani és olvasni. A kihívást messzire kerülöm, és nem szégyellem.
2017. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond, hiszen önálló vagy. Gond akkor lenne, ha nem akarnál felnőni és a szüleidhez vágynál vissza. Te abban a környezetben érzed otthon magad. Tágítsd akkor a komfortzónád más téren. Utazni még mindig lehet. Vagy próbálj ki más téren új dolgokat. Ismerős az érzésed, amikor egyedül éltem én is gyakran éreztem hasonlót. Aztán elkezdtem szórakozóhelyre járni, ahová még kamaszkoromban sem jártam és ott megismerkedtem a barátommal. Kiléptem a komfortzónámból és jó dolog lett belőle.
2017. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!