Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mennyi szabadidőtök...

Nektek mennyi szabadidőtök van hetente, és mikor? Mit csináltok szívesen akkor? Nem éreztek lelkiismeret-urdalást utána?

Figyelt kérdés
Köszi ha írtok :)
2017. okt. 22. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Non-stop szabadidőm van, mert nem kell dolgoznom, és már iskolába járni sem.

Dobolok, biciklizek, olvasok, családommal beszélgetek, barkácsolok, édesanyámnak segítek a ház körül, filmeket nézek.

Nem érzek lelkiismeret furdalást, mivel sokat tanultam, és dolgoztam, pont azért, hogy ilyenkorra ne kelljen, és azt csinálhassam, amit szeretek.42/F

2017. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most nincs mert minden nap dolgozunk sok a túlóra, nincs hétvége, nincs ünnep.

De mikor ennek vége akkor minden hétvége szabad, illetve 8-16 óráig dolgozom. Akkor ugye szabadok az esték is. Hát lelkiismeret furdalásom végképp nincs, nem is értem miért lenne. Szabad időmben, olvasok, megcsinálom az otthoni házimunkát. Járunk a családjainkhoz a férjemmel. Sokszor elmegyünk fürdeni. Az teljes napos pihi. Ilyenek.

2017. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag közel nulla. Vagy dolgozok egész nap, vagy fél nap suli, fél nap munka. Sokszor hétvégére is behívnak dolgozni. Már tervezem a felmondást, sulit is azért végzem, mert kezd elegem lenni abból, ahogy munkahelyen bánnak az emberekkel.
2017. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hétköznap reggeltől 5-6-ig dolgozom, utána szabad vagyok általában.


Érdekes ez, mert 2 éve vagyok egy cégnél, eleinte simán hazamentem még dolgoztam, hétvégén dolgoztam, zavart hogy folyton le vagyok maradva, mindig több a munka mit amivel kész vagyok és szégyelltem "pihenni".


Azóta változott a hozzáállásom, egyrészt azt látom hogy mások is szarnak bele, amit elkészítek határidőre munka azon a Megrendelő fog 3x annyi időt ülni, és a végén megint én szívok. Így mostanában nincs túlóra, nincs hétvégi munka, rá se nézek semmire hétfőig.


Hétköznap általában hulla vagyok, max boltba megyek aztán otthon gépezés, filmezés. Vagy időnként kimegyek vonatokat fotózni, nézni mert kikapcsol. 1-2 esetben ha haverok ráérnek akkor eljárunk kisebb túrákra Bp környékén.


Hétvégente általában úgy osztom be hogy 1 nap semmittevés, pihenés, filmnézős-gépezős nap. És másik nap pedig aktív tartalom, például elmegyek bringázni, vagy nagyobb 30-40 km-es túrázásra egyedül. De idén például voltam elég sok múzeumban is (Vasúti, Ferihegyi, Szentendrei közlekedési) és gyakorlatilag az összes fő rendezvényen kint voltam a Hungaroringen is (WTCC, TCR, DTM, Kamion EB, Hungaroring Classic). Nagyon szeretem mert alapvetően nem drága 6-7 ezer forint és 2 teljes napos programot jelentenek.


Régen volt lelkiismeret furdalásom, mikor abból állt mindig minden hétvégén hogy döglök a gép előtt és játszok egész nap, majd hétfőn rájövök hogy csak elrepült az idő a semmire. Manapság is szoktam ezt csinálni, de úgy vagyok vele hogy ha erre vágyom akkor miért vonnám meg magamtól?

2017. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1, Általában 5h. olyan időm van munka után, ami szabadnak mondható, de így is ki van töltve mindenfélével. 2, Jelenleg tanulok - ez a fő csapás -, de netezek, olvasok, kerékpározok, takarítok, ügyet intézek is ezen időszakban. 3, Csak akkor, ha többségbe kerül a fölös netezés, mint a többi értelmesebb tevékenység.
2017. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mostanában szinte semmi:(

Mivel néha már semmi energiám dolgozni (akár a ház körül), akkor megnézek egy-egy részt egy sorozatból, az állataimmal foglalkozom, találkozom egy-egy barátommal. Este igyekszem olvasni pár oldalt, ha van még energiám - bár néha az is munkaanyag:(

2017. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!