Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki felnőlni?

Miért akar mindenki felnőlni?

Figyelt kérdés

Igen. Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van a gyakorikérdéseken, de muszáj volt megkérdeznem. Nagyon rohan a világ, állandóan mindenki felnőtteskedik.


A kisebbek márkás ruhákban, kis táskával álldogálnak és csevegnek az udvaron miszerint „bevándorolnak a cigányok” :), ill. egyik-másik szakított a csajával, vagy ha nem akkor a zombinak képzelt „barátaikat” akarják vérfürdőbe küldeni.


Megkérdeztem az egyik zöldre festett hajú, oldaltáskás, menő mobilos évfolyam- és rajzos-társamat, hogy miért ilyen. Azt mondta élvezi a gyerekkort. ...


A szüleim és az ő korosztályuk, pesszimista, mindent vérkomolyan vesz, mindig csak aggódik, és idegeskedik, sóhajtozik.


Én 13,5 éves vagyok: fára mászom, könyvet írok, futok, játszom a legkisebbekkel, bohóckodok, mindenre rácsodálkozok, gyönyörködöm a természetben, jól tanulok, igyekszem nyílt lenni és barátságos, tájékozott vagyok, vannak terveim, nem futok bele a vak világba, de tudok őszintén csak a harmatos fűben fekve pihenni is.


Miért rohan mindenki? És hova rohannak? Közeleg a világvége, csak lemaradtam volna róla?



2017. okt. 24. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Azt hiszik a kis butak hogy a felnottek azt csinalnak amit akarnak. Aztan majd rajonnek hogy kozel sem, sot, gyerekkent sokkal szabadabbak voltak...
2017. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar mindenki, de sokszor muszáj. Én 42 éves férfiként imádok pl legózni a kicsikkel. Fára is szívesen másznék, csak nem tudok.:)
2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert ők igazából nem "felnőnek", hanem így keresnek elismerést, önigazolást. De nagyon jól teszed, hogy te nem ;) De hozzátartozik, hogy ők sem tehetnek róla. Nagyon sok gyerek nem kap elég visszajelzést és stabil érzelmi hátteret, így valahonnan ezeket pótolniuk kell, és hát a tinikor ezért szól sokaknak az útkeresésről. Egyik stílusból vándorolnak a másikra, egyik világnézetről a másikra, egyik baráti körből a másikba, stb. Aki ezt megússza, az már ritka jó alapokkal indul.


Amúgy 26 éves vagyok, anyuka és feleség, de a felnövés nem akadályozott meg abban, hogy ugyanúgy élvezzem, hogy lefekszem a fűbe és felhőket nézegetek, hogy felmásszak egy fára mert olyan jó mászható, hogy rácsodálkozzak a dolgokra és gyönyörködjek bennük. Ha játszótérre megyünk a lányommal ugyanúgy hintázok, még a csúszdába is begyömöszölöm magam :D

2017. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Hát mondjuk én csúszdázni nem szoktam, de legózni és hintázni a gyerekkel igen :)

És a nyáron még arra is rájöttem, hogy ha akarom, a gyerekúszógumi is simán fenntart a vízen.... amúgy valószínűleg az önállóság az, ami miatt a gyerekek fel szeretnének nőni. Azt hiszik, akkor majd ők dönthetnek mindenről.

2017. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!