Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy 15-16 éves azt mondja,...

Ha egy 15-16 éves azt mondja, hogy rühelli a tanulást, akkor ezt vajon azért mondhatja, mert viszonylag alacsony lehet az IQ-ja, vagy inkább azért, mert a poroszos magyar közoktatási rendszer elég sok negatív élményben részesítette?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk egy Waldorf-iskolába járt volna 6 éves korától, akkor könnyen lehet, hogy eszébe sem jutna ilyen kijelentést tenni?
2017. okt. 25. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Mind2
2017. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem elvileg kiemelkedően magas az IQ-m... így lehet, hogy gond nélkül leérettségiztem, pedig soha ,egyetlen szót se tanultam.

Nálam az utóbbi volt a probléma, mindig szar tanáraim voltak, már az alsós tanítóm alapozgatta ügyesen a dolgot, a pontot pedig úgy hatodikban tette fel a töritanár az ügy végére. Életemben egyszer tanultam alaposan egy beígért nagy témazáróra, amit valamiért végül úgy ahogy volt, kihagyott. Lelkes voltam. Amikor megkérdeztem, hogy legalább lefelelhetnék-e belőle, szabályosan elküldött az anyámba, hogy ne mondjam meg neki, hogy mikor feleltessen.

Az volt az utolsó alkalom, hogy tankönyv volt a kezemben és azután jegyzetelés helyett is csak rajzolgattam :)


Ilyen esetben nyilván helytálló a feltevésed a Waldorf sulival kapcsolatban - amúgy mi is csak oda fogjuk járatni a gyerekeket -, de azért nem feltétlenül alakul így mindenkinél.

Sok más is lehet a háttérben,.

2017. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Bár én nem Magyarországban élek, de kifejezetten a második ok miatt utálom a tanulást/iskolát.


15/L

2017. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy csak azért mert nehezen tanul.-és ezért csak kínszenvedés neki
2017. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értek egyet a poroszos rendszerrel, de a waldorf suli sem lett pont az, mint aminek szánták. Eredetileg az lenne a lényege, hogy abban erősítse a diákokat amiben jók, de jöttek át az osztályomba olyan matekos beállítottságú gyerekek, akik ott tartottak hatodikban matekból, mint én harmadik végén, pedig végül mind műszaki irányba mentek.
2017. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Számtalan oka lehet. A túl sok kudarcélmény, a környezetében látott minták, a család hibás hozzáállása, és még sok más.

Egyébként meg igaz, hogy ezer sebből vérzik az oktatási rendszerünk, de a Waldorfot sem kell azért annyira dicsőíteni, ott egy kicsit átbillentek a paci túlsó oldalára. Azoknak jó választás az, akik képtelenek beilleszkedni egy rendes iskola közösségébe.

Az epochiális oktatásnak meg legalább annyi hátránya van, mint előnye.

2017. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs erre egységes magyarázat. Minden embernél más oka lehet.


Ismerek többféle embert, aki ilyet mondott... közöttük van olyan, aki:

- hótt lusta, nem tanul soha semmit, aztán 1xre kell sokat, ha nem akar megbukni

- aki tényleg buta szegény

- aki az inkompetens tanárai vagy a feleslegesen megtanult baromságok miatt mondja ezt

- aki látja, hogy neki ez kvázi "felesleges", mert úgyis zsíros állást kap anyu-apu által

2017. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!