Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fáj a lelkem és mi ez...

Miért fáj a lelkem és mi ez az érzés? //Vigyázat, hosszú sztori// 16/L

Figyelt kérdés

Azt, hogy szeretethiányos vagyok azt tudom, de ez már kiskoromtól kezdve így van. A szeretethiány mennyire káros? Amúgy mivel nekem egyszerűbb így a kérdést leszámítva mindig azt mondom magamnak, hogy nem igaz stb, mert így kényelmesebb. Barátok, családtagok és egyéb emberek kizárva mert csak apám van, barátokból pedig kevés és erősen eltávolodtunk egymástól, valaki pedig vonattal 2 órára lakik, szóval ezeket ne írja senki.


A kérdés mondhatni régebben kezdődött, mikor még óvodás voltam. Néha csak úgy spontán rám tört egy máig megmagyarázhatatlan érzés. Az érzés olyan, hogy a mellkasomnál erős, szorongó és fájdalmas. Sokszor ilyenkor sírás érzésem van de mivel nem igazán tudok sírni (mert sokszor tartottam vissza amikor kellett, hogy már amikor kell sem igazán megy, csak görcsösen) így csak érzem de tenni nem teszem, viszont a hangulatomtól kezdve a mindenig kihat. Olyan mintha egy sziklát dobtak volna a lelkemre, akármilyen hülyén hangzik. Akkor még a szokásosnál is magányosabbnak érzem magam, mégsem akarom, hogy idegenek vagy apám akkor mellettem legyenek.

Mégis... most ez az egésszel ellentmondásos lesz, de amikor előjön ez az érzés, annak ellenére, hogy olyan ahogy leírtam, mégis (valamennyire) szeretem. Miért? Mert akkor érzem a lelkemet a felszabadultnak (nem teljesen de az átlagnál sokkal), mintha minden gondom, idegességem és régi-új bánatom elkezdene szivárogni, mint lufiból a levegő amikor kicsit megnyitják, hogy leeresszék, aztán pár perc múlva elzárják.


Kiskoromtól kezdve nem tudtam beilleszkedni, óvodában legtöbbször az óvónénikkel és egy konyhás nénivel beszélgettem a legtöbbet mert amit a többiek csináltak az nekem túl gyerekes és unalmas volt. Akkoriban a gondok ellenére mosolygós és életerős gyerkőc voltam akinek a mosolya olyan volt egy tiszta angyalé. Összehasonlítva egy régi fényképemet egy mostanival, olyan vagyok rajta mint egy hulladék, mosolygástól kezdve a szemem csillogásáig. Apám mindent megad nekem, mármint mindig van étel, ruhám, olvasnivalóm, nem nélkülözök. Amikor dühöngésről van szó, olyan... magamban dühöngök és rombolok vagyok, nem pofozkodok, nem sértegetek senkit meg ilyesmi, még ordibálni sem szoktam, mindig mint akinek van tartása, állom a sarat fapofával, még akkor is amikor tényleg szívem szerint leütném az illetőt. A dühöt és az érzést mondhatni 10-en éve raktározom magamban. Anyám nincsen mert nem kellettem neki már megint, ezt sem mondtam soha szemébe, de még interneten sem, pedig sokszor akarnám, csakhogy ezzel jobb nem lenne, max nekem lenne bűntudatom amiért esetleg megbántottam, annak ellenére, hogy nem szeretem, de ezzel mindenkivel így vagyok. Ha utálok ha nem valakit, ha megsértem vagy véletlen fájdalmat okozok neki, akkor nekem lesz hatalmas bűntudatom.


Tudom, hogy nem vagyok normális de ez van. Pszichomókushoz akkor sem mennék ha fizetnének érte, nem bízok egyikben sem, hogy ezt így elmondjam. Ezt is csak azért írtam le mert névtelen és arctalan, nem személyes.


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2017. okt. 27. 00:51
 1/7 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%

Nem akarsz menni, mert nem bízol bennük?! Nem kell menni....de ha magadnak nem tudod megválaszolni a belső kérdéseidet, arra senki nem is fog tudni választ adni megfelelően. Arctalanul meg még inkább sem...oké leírod a dolgot, de ebből senki nem fogja látni a dolgokat tisztán, max jön majd pár egyetértő komment meg pár tanácsot adni próbáló meg néhány esetlegesen bíráló komment...előrébb nem leszel egyikkel sem...

Én is sok mindent fapofával tűrök, és sok mindenhez teljesen máshogy állok, mint sokan mások, de a lelki dolgaimat megtudom válaszolni, így mondhatni nagy részben lelki békében élek. Ha ez neked nincs meg, és hosszútávon nem is lesz akkor azt éred el mire felnőtt leszel, hogy teljesen meghalsz odabent ahonnan már nem lesz kiút....

2017. okt. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem a szomorúságot írtad le? Ha nem, akkor ez annak az érzésnek tűnik, amit én depressziónak szoktam hívni, de a hivatalos az valószínű mást jelent.


Hogy könnyebb legyen eldönteni: Azt gondolod/érzed közben, hogy valami számodra fontos (tárgy, emlék, személy, helyzet, állapot) végleg elveszett? (ez lenne a szomorúság) Vagy esetleg felmerül benned, hogy egy vagy több konkrét személynek (apád, barátaid, stb.) tényleg fontos vagy e? (ez lenne a másik)


Ha valamelyikre igen a válasz, akkor konkrétan azért érzed amit érzel, és azt érzed. Ha kiküszöbölöd ezeket a feltételeket (nem gondolsz ezekre, vagy máshogy gondolsz rájuk pl. nem tekinted véglegesnek a veszteséget, vagy hideg hagy, hogy fontos vagy e bárkinek), akkor el fog múlni az érzés/nem is fog előjönni.


Remélem tudtam segíteni, amúgy írhatsz privátot, ha akarsz beszélgetni. (23/f egyébként, de nincs jelentősége)

2017. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szenes43 ***** válasza:
Látom írogatsz éjjel pedig aludnod kellene. Nincs szándékomban sem biztatót sem bíráló hozzászólást írni. A te életedet csak te élheted meg vagy le senki más nem fogja még a legképzettebb pszichológus sem. Az hogy mit fojtasz magadban a habitusodból adódik,én sem káromkodok s nem átkozódom. Valahogy vesd ki a dühöt,a keserűséget magadból és bár kockázatos nyiss ablakot a falakon amivel körbe raktad magad. Az emberek tucatjából biztosan akad egy akivel egy hullámhosszon vagytok de most a falon keresztűl nem érzékeled.
2017. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vigyáztam!
2017. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legrosszabb dolog, amit tettél, hogy ahányszor csak tudtad, visszafolytottad a sírást. Olvastam valahol, hogy a sírás nem a gyengeség jele, hanem azé, hogy túl sokáig voltál erős. Ez, ha nagyon magába néz az ember, igaz. Én is rengetegszer próbáltam visszafolytani, hátha úgy könnyebb lesz, de nem lett. Sőt, mondhatom azt, hogy a sírás visszafolytásával egyidőben a mellkasom szorított, és sokszor levegőt is alig kaptam. Igazi fizikai fájdalmat éreztem. Végül rájöttem, hogy tönkre fogom tenni magam, ha így folytatom. Azóta, ha sírnom kell, sírok, mert megkönnyebbülök.

Az első dolog, amit tehetsz az előrejutásban az az, hogy hagyod, hogy az érzelmeid a felszínre törjenek. Éld meg a szomorúságot, ha kell, sírj bátran, adj ki magadból mindent. Említetted, hogy olyankor, amikor előjön a szorító érzés a mellkasodban, boldognak érzed magad. Ez azért van, mert érzed, hogy élsz, és megszabadulsz a lelkedre telepedett fájdalom egy részétől. Pukkaszd ki azt a lufit, majd újult erővel állj fel.

2017. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is 100% ilyen vagyok, csak nálam ez 9-10 éves koromban kezdődőt. Én jártam pszichológushoz de nem ért semmit, nyilván azért nem mert nem mondtam el neki, mert nem ment. Engem apám hagyott el. Nem hiszem hogy ezen lehetne interneten keresztül segíteni, talán ha el tudnád valakinek mondani segítene. 18/F
2017. okt. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz
2017. dec. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!