Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban az emberek...

A mai világban az emberek miért nem képesek pozitívan gondolkodni?

Figyelt kérdés
Mindenki folyton arról képes beszélni ami rossz, ami nincs meg, ami elérhetetlen. Pedig észre sem veszik, hogy igazából milyen rettentő jó életet élnek. Ugyan meg kell dolgozniuk érte, de folyik a víz a csapból, vagy van mit enni. Van hol aludniuk. Vannak szüleik. Gondolj bele... hányan akár a kezeit adná azért, hogy szerető családja legyen, és tessék: mások csak megkapják úgy, hogy igazándiból bármit is kéne tenniük érte. Van lehetőségük. Vannak végtagjaik, kap levegőt. Annyi mindent fel tudnék még sorolni amit nem értékelnek meg az emberek. Miért nem képesek, sőt nem is akarják pozitívan látni a világot? Meg se próbálják, nem is törekednek rá. Pedig miattuk is lesz ennyire elcseszett a vilag.

2017. okt. 31. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Mert primitívek és buták. Csak panaszkodni tudnak, de annak örülni meg nem, hogy pl. élnek és tudnak levegőt venni, láthatják a napot felkelni, a lábukon tudnak elsétálni a munkahelyükig.


Egyébként ezért tart itt ez az ország, a legtöbb ember csak panaszkodni tud, meg hogy milyen sz..r az élet.

Nekem erről eszembe jut Szabó Péter egyik mondata, amikor a buszmegállóban neki mondták ezt, erre ő azt felelte, hogy Neked sz..r az élet.


Sokan a vonzás törvényét is csak b...romságnak gondolják, pedig ha tudnák, hogy csak saját maguk teremtik meg a poklukat, akkor másképpen kezdenének el gondolkodni.


Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Mindenki arra nyitott, amire akar.

Én a saját életemet úgy élem, hogy a lehető legtöbbet kihozzam belőle, fontosnak tartom a pozitív gondolkodást, önismeretet.

Minek panaszkodjam? Panaszkodik helyettem a sok buta vénasszony az utcákon. Inkább örülök, hogy élhetek, hisz egy életünk van, az boldogan és harmóniában szeretném leélni. :)

2017. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Mert így működik az ember. Mindig több kell, ami már megvan az magától értetődő. Valamilyen szinten ez viszi előre a világot, ezért fejlődik annyit a tudomány minden területe.

Ahhoz, hogy értékelni tudjuk azt, amink már van, sokszor el kell hogy veszítsük.

2017. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Attól nekem nem lesz jobb az életem, hogy másnak szarabb. Bocs.
2017. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az önmagában mért lenne ok a boldogságra hogy másoknak sokkal szörnyűbb a sorsa? Minden ember a saját életéhez méri a boldogságot,a gazdagságot stb. Attól senki sem lett még boldog,hogy ráeszmélt hogy mennyivel rosszabb másoknak.Esetleg pár percre. De ebben az állapotban nem lehet élni.
2017. okt. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez tanított ès táplált szokás. Amit mutatnak neked ès amire felnèzel, elhiszed, komolyan fogod fel ès valóságnak, az alapján fogsz viselkedni.

Az elmèben ritmusosan alakulnak ki szokások ès ezeknek a ritmusoknak kellenek külső hatások is amik tartják a lendületüket, különben elmúlnak. Ez a külső hatás több ezer èves törtènelmünkben jól megfigyelhető. A fèlelem. A rossz dolgok előrèbb helyezèse. Problèmák keresèse, kizáró okok, akadályok kutatása. Ez mind a fèlem eredmènyei. Mitől fèlünk? Attól, hogy úgysem jön össze. Hiába minden. Valaki megállít. Valaki bánt, mert akarunk valamit. Ez bent az elmèben egy örvènylő katyvasz. A lènyeg ez. Rengeteg illúzió. Hogy kerültek oda?



-oszd meg ès uralkodj-


A nem akarom, nem így van, ès minden ami az ellenállásnak valamely formája, a jellemre van hatással. Ez elfogultságot eredmènyez amit úgy is nevezhetnènk, hogy "negatív èrtelmezèsből adódó kènyszeres kèpzelgès" a rossz ès nem akarom dolgokról. Mivel mindenkiben bekapcsol az ösztönszerű èrzelmi önvèdelem amikor a rossz èrzèsei fokozódnak, ebből lesz a vita, a vita pedig erősíti a negatív èrtelmezèst, ès a belőle adódó kènyszeres kèpzelgèst a rossz ès nem akarom dolgokról. Ennek eredmènye a tömeg tudat èntudattá válása, az az Diszharmónia.  [link]

A fejlődès elfolytása. Birka mode on. Irányíthatóság ès kihasználhatóság, kizsákmányolhatóság.


Ha befejezzük ezt az èrtelmezèst ès mágváltoztatjuk a felfogást, egyre többen fogják ezt tenni. A tömeg atmoszfèrája a hangulat emelkedèsèvel elèri a kreativitás tudatszintjèt ès elkezdődik a valós fejlődès ami az egèsz èrdekeit tartja szem elött.

2017. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nevezzetek bolondnak ha szerintetek ebben nincs igazság.
2017. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
3,4: Én nem azt mondtam, hogy a pozitív gondolkodás = mások nyomorához mérjük magunkat. Nem... azt nézzük amiért hálásak lehetünk, és ez az élet legapróbb dolgaiban is észre lehet venni. Csak meg kell becsülni amit kaptunk. Én nem azt mondtam, hogy örüljünk, hogy másnak rosszabb. :D
2017. nov. 1. 00:34
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

A mai világban képesek az emberek pozitívan gondolkodni. Csak nem mind. Az összes olyan ismerősöm, akinek jó családi és anyagi háttere van, teljes mértékben pozitívak. Utazgatnak, képzik magukat, szórakoznak és tényleg boldogok. Az olyan ismerőseim, akik minimálbérért dolgoznak, szétesett a családjuk vagy bármi hasonló, azok nem boldogok.

A boldogság nem úgy működik, hogy fogom magam és holnaptól boldog vagyok. Ez azt jelentené, hogy tojok azokra a rossz dolgokra, amik történtek velem. Elfelejtem a halott vagy szenvedő szeretteimet, elfelejtem, hogy senkit sem érdeklek komolyan vagy hasonló. Attól sem lesz valaki boldog, hogy tud járni és víz jön a csapból. Ennyi erővel leülhetne az ember egy székre és mosolyoghatna, amíg éhen nem hal, hogy "Jé, van pár alapvető dolgom". Ez önámítás, nem boldogság.

Én próbáltam minden helyzetben pozitív maradni, de tényleg. 25 év után meguntam. Rájöttem, hogy a legtöbb emberben semmi pozitív nincs, mert egy tárgy szintjét sem érik el. A tárgyak legalább azt csinálják, amit állítanak, az emberek többsége erre sem képes. Bocs, nem tudok pozitív lenni képmutató és undorító emberek között. Talán majd egyszer, ha én is olyan leszek.

2017. nov. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
mégis kik nem képesek? én pont az ellentétjét látom
2017. nov. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

kellenek negatív gondolkodású emberek is...

nem lehet mindenbe belenyugodni...

2017. nov. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!