Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megharagszanak vagy dühösek...

Megharagszanak vagy dühösek lesznek a japánok ha látnak egy nyugatit pl gésának öltözve?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy ha mondjuk én magyar létemre minden nap úgy nézek ki mint egy japán meg úgy viselkedem, de nem gúnyolódásból hanem mert pl tisztelem őket, és jön egy japán aki tisztában van ezekkel a tényekkel rólam akkor milyen érzés fogja el


(Ui. Nem rólam van szó, pusztán csak kíváncsiságból kérdezem)



2017. nov. 2. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért lehetnek mérgesek legbelül mert tudják hogy mi a gésa ismérve, és Európaiból soha nem lehet az, ahogy Rasztafari sem, még ha fonatja is a haját, vagy porcelán fehérre alapozza a bőrét akkor sem.


Nem hiába vernek agyon fehéreket, Angliában, Franciaországban, Amerikában mert úgy öltöznek mint a feketék. Nem a ruha miatt, hanem a mentalitás hiánya az ami kiváltja az ellenszenvet.


Magyarként nem tudsz úgy viselkedni mint egy Japán, hisz nem annak születtél és nem is olyan közegben nőttél fel.

2017. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Mostanában divat lett szidni azokat akik különféle kultúrákat "lopnak". Általában olyan emberek a legnagyobb szájúak akik nem abba az adott kultúrába tartoznak. Ettől függetlenül szerintem hétköznapi viseletként idétlen tradicionális ruhákat viselni. Ha sértőnek nem is tartják de valószínűleg meglepődnének egy fehér gésán, mivel a modern társadalmukban náluk sem mászkálnak tucatszámra.

Én is néznék egyet ha egy japán diák betyár hacukában, egy fekete lány pedig kalocsai néptáncosruhában császkálna a kampuszon.

2017. nov. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől néznél ki úgy magyar létedre, mint egy japán? :D A hétköznapokban ők is ugyanolyan ruhákat viselnek, mint kb bárhol Európában. Ha viszont csak úgy bármi ok nélkül gésának öltözve mennél ki az utcára, szerintem kiröhögnének.
2017. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te mit szólnál például egy magyar csikós ruhás négerhez ?
2017. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt Magyarországon? Hát... a helyedben nem a japánok véleményétől tartanék. Náluk a többség(munka és iskolaidőn kívül) úgy öltözik ahogy jól esik neki. Szerintem pont tennének rá hogy magyar létedre kit majmolsz.
2017. nov. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én soha nem értettem, hogy miért kell szeretni a távol-keleti kultúrát! Jól van azért, valakinek bejön, valakinek nem, de akkor is, tényleg SOHA, soha nem értettem, hogy miért kell olyan kultúrából egyáltalán érdeklődést mutatni, amelyik teljesen el van szigetelve a világtól és egy teljesen ZÁRT KULTÚRA!!!

Voltam Makaóban, Sanghajban, Pekingben, Jokohamában, Tokióban és Hirosimában, nagyon megfogsz lepődni amit mondok, nem haragszanak meg, nem ilyen természetűek, csak lehet furán néznének arra személyre, aki viseli és abba kultúrába születik bele! Mert kívülről SOHA nem fognak befogadni senkit, és már ezzel a tudattal számukra fura, hogy valaki érdeklődést mutat irántuk!

2017. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az 5. hozzászólóval: nem a japánok fognak "megharagudni"; ők a világ egyik legbékésebb népsége (legfeljebb csak nem értenek majd).

Ellenben saját honfitársaink reakcióitól már jobban tartanék!

2017. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Kiotóban ez divat, sok ruhakölcsönző üzlet van direkt turistáknak, ahol beöltöztetnek, kisminkelnek, hogy kimonóban, esetleg gésa sminkkel sétálhass a városban. Sok japán és kínai vagy más ázsiai lány is beöltözik, ha Kiotóban nyaral. Japán ismerőseim mondták is, hogy ha Kiotóban gésának kinéző nőt látok, szinte biztosan turista. Valódi gésákba nem lehet csak úgy belefutni az utcán. Európaiként is beöltözhetsz, senkit sem érdekel különösebben.


Ha Magyarországon szeretnél gésaként sétálni az a japánokat még kevésbé érdekli szerintem. A magyarok többsége viszont lehet, hogy nem lesz jó véleménnyel rólad.

Amúgy én még nem láttam fehér nőt kimonóban, akinek jól állt volna (hollywoodi filmek kivételével). A valóságban az európai arc+ ázsiai ruha kombináció valahol mindig természetellenes hatást kelt.

2017. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"ha mondjuk én magyar létemre minden nap úgy nézek ki mint egy japán meg úgy viselkedem, de nem gúnyolódásból hanem mert pl tisztelem őket"


Ha tiszteled egy távoli ország kultúráját, akkor nem próbálod majmolni őket, mert ez amit leírtál, semmi más, csak majomszokás, vagyis utánzás.

Aki úgy akar élni, mint egy japán, annak japánnak kell születnie, ahogy ez minden más nemzetre is ugyanúgy igaz.

2017. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ember legyen önmaga. Egyébként annak biztosan örülni fognak, hogy érdeklődsz a kultúrájuk iránt, ráadásul ott nem igazán számít hogyan öltözködik az ember, Japánban sok (számunkra) furcsa stílusú emberrel találkozhatsz. (Lolita, decora, visual kei, gyaru, fairy kei stb.)

Mellesleg pont ma láttam egy interjút, amiben minden megkérdezett bátorította a nézőket arra, hogy jöjjenek Japánba. Szeretik a turistákat. :)

2017. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!