Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 17 évesen felnőtt vagy gyerek...

17 évesen felnőtt vagy gyerek vagyok még?

Figyelt kérdés
17/f
2017. nov. 5. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Kamasz :) 18 évesen is csak jogilag leszel felnőtt, úgyhogy az azért nem:)
2017. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felnőtt inkább, de attól függ melyiknek érzed magad.

Én még inkább gyereknek érzem magam

24/F

2017. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Erre azt tudom mondani amíg élnek a szüleid addig gyerek vagy. Hivatalosan 18 év.
2017. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jogtudományban kiskorú alatt olyan személyt értünk, aki a 18. életévét még nem töltötte be.
2017. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Gondolkodásilag 25-30 , hivatalosan pedig 18.
2017. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érettségi szinten a gondolkodásod határozza meg, társadalmi szinten az önállóságod, a felelősségtudatod, a függetlenséged, jogilag az életkorod.

Nézd meg, hogy fentiek rád nézve maradéktalanul teljesülnek-e. Van még egy dolog: a felnőtté válás nem egy naptári napon következik be, hanem egy folyamat lesz, ami nyilván el is kezdődött nálad. De attól, hogy valaki komoly, fontos, hasznos, "felnőttes" dolgokat tesz, élete végéig lesznek olyan momentumok, amikor kibújik belőle a gyermek, pedig miniden tekintetben felnőtt. És ez így van rendjén.

2017. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!