Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy irracionális, etikai és...

Egy irracionális, etikai és érzelmi kérdés, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Adott egy ember, ő életed szerelme, nagyon boldogok vagytok együtt, szereted, ő is szeret. Tökéletes az ember számodra, tökéletesnek látod. Lelki társak vagytok, segít neked, megbízhatsz benne és így van ez fordítva is, teljesen megértitek egymást. Sohasem csalna meg, mert tényleg szeret téged, úgy érzed nem tudnál nélküle élni annyira szereted, és ő is annyira szeret.

Választanod kell. Megölöd őt, de előtte megkínzod és megmondod neki, hogy az egész színjáték volt, sose szeretted, kineveted, megalázod stb.

Mindent megtettél, hogy a lehető legeslegeslegrosszabbul érezze magát, összetörve, traumatikusan, megkínozva élete utolsó perceiben. Sose tudná meg, hogy mi volt ez az egész, nem lenne többé.


Amint megölted, a világ összes szenvedése megszűnne. Nem lenne éhezés, erőszak, háború, alvilág, sprostitúció, állatkínzás, szenvedés, durva szintetikus drogok (mint pl. krokodil stb.), az emberek nem lennének kicserélve persze, a gonoszokból nem lennének jók, de felszívódnának a világból az ilyen dolgok, mint éhenhalás, gyermekerőszakolás stb.


Melyiket választanád? És mit éreznél utána?


2017. nov. 10. 07:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben csak irányt írtál le, gondolom a másik, hogy megmarad nekem és a világ ilyen marad.


Nem érzem feladatomnak, hogy a világ minden problémáját én oldjam meg, főleg nem ilyen lelki sebek árán.

Inkább lennék boldog a lánnyal és hagynám a világot ilyennek amilyen.

2017. nov. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű hogy ha már valakit tiszta szívemből szeretek, akkor, mint ahogy szokták mondani "összedőlhet a világ is" akkor is kitartunk egymás mellett. Aki képes élete szerelmét megkínozni és ártani neki az milyen jogon váltaná meg a világot?? AZ egy szörnyeteg. Másrészről ha egy közönséges halandó úgymond megváltaná a világot, ki tudja milyenné válna. Senki sem isten, hogy ezt megtehesse.

De ez csak az én véleményem :)

2017. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

,,Aki képes élete szerelmét megkínozni és ártani neki az milyen jogon váltaná meg a világot??"


Nem akartam vitatkozni, de nem tudom megállni. Aki nem tud felülkerekedni a saját egyéni érzelmein és egy db. ember életén, az jobb ember-e, jobb döntést hoz-e mint aki ennek árán megmenti a világot a szörnyűségtől, de magát nem? (bűntudat, gyász, borzasztó mély lelki sebek) A kérdés, az én szemszögömből. A kérdés valójában, az egyén vagy az egész?

2017. nov. 10. 07:57
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

#1-es vagyok:

ha választanom kell, hogy a macskámat kell e feláldoznom a világ összes mocskáért, vagy akár csak a cipőmet elégetni, akkor sem tenném meg, mint mondtam nem érzem a vállamon a világ minden baját, továbbá mi garantálja, hogy az egy jobb világ lenne? semmi!


nézd meg a matrixot, tanulságos lesz :)

a változás amúgy is folyamat kell legyen nem 1 pillanat alatt történik

2017. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Egoista vagyok,úgyhogy megtartanám a páromat.
2017. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

Ha ezeknek az eltűnését csak ugyanolyan szenvedés árán tudnám csak elérni, akkor kösz, nem kérek belőle. Még szerencse, hogy nem így lehet elérni.

Nem ölném meg. :)

2017. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja és fogalmam sincs, hogy mit éreznék utána.
2017. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Pszichologus mar latott?
2017. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Egyertelmuen a paromat valasztanam.

Persze nem birom ezeket az illegalis tevekenysegeket, de nem is erzem celomnak mindent megoldani. Arra ott vannak a gazdagok, a sztarok a penzukkel, akik alapitvanyokat nyitnak.

Azzal se torodott soha senki, hogy en boldog legyek (marmint szerte a vilagba idegen emberek) akkor en mert foglalkozzal masokkal? Persze, sajnalom oket. De emberebol vagyok, es a sajat erdekeimet nezem legoszor. Kulonben se tudnem eletem szerelme kepebe vagni, hogy vicc volt az egesz.

Ezt a keves idot amig a foldon vagyok, hadd toltsem mar a SAJAT eletem foglalkozasaval.

2017. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
34%
ennek az etikai és az érzelmi vonatkozása is ugyan az, nyilván nem ölném meg, jó a világ úgy ahogy van
2017. nov. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!