Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is így gondolja? Ez csak...

Más is így gondolja? Ez csak magyar mentalitás/sajátosság vagy mindenhol ilyenek az emberek többsége?

Figyelt kérdés

Mostanság sok kérdést kitettem itt a gyakori kérdéseken, de kb semmi segítséget nem kaptam, sőt csak kioktatást , és a trágárságot. Ha valamivel nem értettek egyet mint én, akkor nem elfogadható írásmódban hanem a lehető legcsúnyábban fogalmazták meg. De nem csak itt, valahogy minden csoportban ezt látom, facebookon is aki segítséget mer kérni akkor megy az okoskodás. De ha a másik helyzetébe lenne valaki akkor gondolom már rögtön nem nézné ilyen felszínesen és nem okoskodna. Főleg ha semmit nem tudnak egy adott témáról. Már kezd a gyakori is nagyon rossz írányba elmenni, és megfogadtam hogy csak végső esetben teszek ki...

De élőben is ezt érzem.



2017. nov. 13. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Érdekes. Én úgy látom, hogy az értelmes kérdésekre rengeteg értelmes válasz jön. Talán lehet, hogy idióta a kérdésed?
2017. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy idióták a kérdéseim, teljesen normális segítségkérős kérdések.
2017. nov. 13. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

főzéssel kapcsolatos kérdést tettem fel, mert még nem vagyok valami profi ezekben és nem tudtam értelmezni az egyik receptet...

10 választ kaptam, 1 válaszolt a kérdésre, a többiek leosztottak, hogy milyen fogyatékos vagyok és közölték, hogy amit enni akarok az egy fos és ők soha nem ennének olyat.. :D

Szóval szerintem is egyre inkább trollkodásra használják az oldalt.. pl ha megnézed a legelső kérdéseket, ott még normális válaszok voltak főleg...


A névtelenség, az arctalanság elég nagy mértékben torzítja az emberek személyiségét, meg az empátiát. Ez szerintem rossz dolog, viszont meg kell tanulni kezelni, mert ebben kell élni. Nem szabad nagyon érzékenyen reagálni ezekre. Hiába volna meg a lehetőség arra, hogy idegenek is segítsenek egymáson, továbbra is csak a közeli ismerőseidre és családtagjaidra szabad hagyatkoznod.

2017. nov. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos a magyarok szeretnek okoskodni,azt hiszik ők mindent jobban tudnak. Plusz szeretnek mindenkibe belerúgni ahol tudnak... Marják egymást,nem tartanak össze sem.
2017. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

olyanokra gondolsz, mint a kérdésedre adott első válasz? :-)


Régebben rendszeresen gyakoriztam, idén egy kezemen meg tudom számolni, hányszor jöttem fel, pedig már november van

2017. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen pontosan arra gondoltam :D
2017. nov. 13. 22:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ a kérdés jellegétől.

Én autóval kapcsolatos műszaki/szerelési kérdést szoktam föltenni, ill. kertészkedéssel kapcsolatosat. Normális válaszokat szoktam kapni.

De volt már ilyen kérdésnél is, hogy elszomorítóan bunkó válaszokat olvastam.

A családi kapcsolatoknál a legtöbb a troll válasz. Viszont a babák ilyen-olyan dolgainál sokszor a tényleg nagyon butuska kérdésekre is türelmes válaszok jönnek (mintha óvónénik beszélnének a kisgyerekekkel).

Sokszor politikánál is normális válaszok jönnek (ha a kérdés nem provokatív).


De függ a szemléletmódodtól is: félig tele, vagy félig üres a poharad? Ha kapsz 15 választ, amiből 6 normális és konstruktív, 6 bunkó és kioktató, 3 meg egyik sem, akkor mi marad meg? A legtöbb emberben az, hogy hat bunkó ember nekitámadt. Pedig azokat átugorhatnák, és a hat konstruktívat is nézhetnék.

2017. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as válaszoló jól összefoglalta, egyetértek vele. Elszemélytelenedés tendenciája zajlik, emellett az emberek itt vezetik le a dühüket, ne vedd föl.
2017. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mostanra alakult ki az a réteg, akinek már nem újdonság a net (legalább 10 éve aktívan használja), és sokkal lazábban adja-veszi az interakciót, mint akik csak nemrégiben csatlakoztak. És igen, ezzel együtt jár, hogy ami bent van, az kis is jön -> ami a valóságban lejátszódik az emberekben, az sokkal szabadabban, korlátok nélkül jelenik meg a neten is.
2017. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!