Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Motivációs előadó, coach, miért?

Motivációs előadó, coach, miért?

Figyelt kérdés

Egyetemre is szoktak járkálni ilyen előadók, annak megvan a miértje, kap érte pénzt vagy egyéb juttatást

De egy ilyen előadó minek kezd el foglalkozni teljesen ingyen pár hallgatóval ? értem ezalatt azt hogy saját szabadidejében ezeket az embereket motiválja, probálja megváltoztatni a gondolkodásukat pozitív irányba, mi haszna van neki ebből?

Én már annyit megtanultam hogy semmi nincsen ingyen, maximum családon belül, barátok stb, de még itt sem mindig, ezért nem tudom ezt felfogni hogy a saját idejét miért szánja idegen emberek motiválására

Szerintetek lehet ezzel célja?


Egyébként azt érdemes még tudni róla, hogy ez az ember valóban sikeres, tehát nem csak beszél a sikerről

cégei vannak, lehet így akarja lekötelezni a hallgatókat és majd ezután berakni őket a cégeihez?


A válaszokat köszönöm!


2017. nov. 14. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Az egyetem fizet neki. Ez a munkája.
2017. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Self-branding.
2017. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első nem igazán olvastad el a kérdésemet


Nyilván azt értem ha egyetemen kezd el foglalkozni a diákokkal mert kap érte pénzt


De ha saját szabadidejében, amiért nem kap semmi anyagi jutattást, azt nem tudom megérteni hogy miért

2017. nov. 14. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Mossa az agyatok?
2017. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elgondolkoztam egyébként ezen is, mivel értek valamennyire a pszichológiához kiszúrtam hogy úgy öltözött fel hogy az emberekből bizalmat tudjon gerjeszteni

Pl: zöld ing, zöld nyakkendővel

a zöld szín hatására az ember nyugodtabb lesz és a bizalmi érzete nő


De nem értem továbbra sem, ha mosná az agyát az embereknek az miért lesz neki kedvező ? mit akarhat elérni ? egyébként ösztönzi az embereket a minnél nagyobb vagyon elérésére, és a sikerességre mutat Ő példát ahogyan én észrevettem

lehet csak egy pár diákot akar megkefélni vagy hasonló? de ezt sem értem igazán ,mert annyi pénze van hogy bárkit megtudna venni

2017. nov. 14. 17:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet. Van egy oktató az egyetememen, aki nem ezzel foglalkozik konkrétan, hanem gazdasági dolgokkal, de érdeklik az emberek. Ő lazán odamegy bárkihez a folyosón, akit érdekesnek talál és eldumál vele. Egy társaságban voltam, odajött, szóba került, hogy edzek és adott pár tippet. Neki a személyiségén is látszik, hogy érdeklik az emberek és számára ez a dolog érdekes. Na, ő egyáltalán nem is vállal be ilyen motivációs cuccokat.


Motivációs emberkéknél lehet pár oka.

- Tanulsz valamit, van azzal kapcsolatos cége. Lát benned üzleti potenciált, odamegy, leoktat erről-arról. Lojális leszel vele, mész a cégéhez és már ismerni fog.

- Önreklám. 100 hallgatóból eldumálgat 5-el. Az az 5 elmondja 10-10 barátjának, hogy ez tök jó dolog. A következő előadáson 150-en lesznek.

- Megfektetés. Van ebben is ráció. Pénz helyett nagyobb kihívás így ágyba vinni valakit.

- Pénz. Oké, hogy kap az egyetemtől a teljes előadásért, de az egyetem jobban megbecsüli, ha látják, hogy tényleg foglalkozik a diákokkal.

2017. nov. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!