Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor ébrednek rá az emberek,...

Mikor ébrednek rá az emberek, hogy ha nem hagyjuk abba a környezet károsítást, mind elpusztulunk?

Figyelt kérdés
Főleg az Amerikaiak, annyira sötéten gondolkodnak( sokkal beszélgettem utazásaim során) nem csak hogy nem értik, de teljesen egyet értenek azzal, hogy a fosszilis tüzelőanyag jó, és a zöld energia( napelem, elektromos autó) marhaság és semmi köze az emberi tevékenységnek a tengerszint emelkedéséhez, a szárazsághoz,pedig sok európai és ázsia országban már felfogták a helyzet súlyosságát,Kínában már sok városban lecserélték a járműveket elektromosra, s a gyárakra szűrőt szereltek.Az USA-ban tabu téma ez, vagy kinevetnek ha erről a témáról beszélek!

2017. nov. 14. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A kormányuk a hibás, mivel Amerika sok szénnel rendelkezik és ennek már kezd lecsengeni az ideje,

a kormányuk pedig nyilván a saját gazdasági érdekeik ellen nem fog beszélni, ezért támogatja a szén felhasználást


A dollár fedezete pedig a kőolaj, tehát megválaszoltam az eautó kérdést is

2017. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kormányt ők választották,( kivéve Floridát), Miami polgármestere utálja Trumpot mert őket hamarosan elönti a víz, s tudják az okát, Kanadában okosabbak, ott sok elektromos autót, motort láttam, népszerű a kerékpár, és a villamos, ők utálják az USA-t, butának tartják őket...
2017. nov. 14. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy az emberek hülyék. Nem mindenki persze de van bőven. Nézd meg Peking-et meg egy két kínai nagyvárost. Már nem kapnak levegőt az emberek az utcán de nem igazán tesznek semmit. Mi ezzel nem sokat tehetünk azon kívül hogy tüntetünk stb. A vezetőkben kellene hogy legyen annyi értelem, hogy foglalkozzanak a kérdéssel. Majd amikor már emberek tömegei halnak meg a környezetszennyezés miatt, akkor majd talán észbe kapnak. Ha meg kipusztulunk, ennyit ért az emberiség. Vannak értelmes és okos emberek és ők is megszívják mert barmok vannak hatalmon. A Föld elpusztulni nem fog, ahhoz mi kismiskák vagyunk hogy elpusztítsuk.
2017. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem azért nem állnak át mert hülyék, nem azért mert nem tudják hogy káros

Nem bírná ki a gazdaság ha nem használnák ki a saját erőforrásaikat

Ha az ekocsikat bevezetnék csődbe is mennének mivel mint mondtam a kőolaj a dollár fedezete


Ha neked van otthon 100 kg szalonád, te sem azt fogod mondani hogy salátát egyetek

Tehát azért nem állnak át másra mert nem kedvező egyátalán a gazdaságukra nézve

2017. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Majd amikor már késő lesz, de lehet, hogy még akkor sem.

Nem gondolom, hogy a teljes világ elpusztulna, de én valószínűnek tartom, hogy a nem túl távoli jövőben fognak még poszt-apokaliptikus körülmények uralkodni.

Az emberek többsége vagy nem is tud, vagy egyszerűen nem akar tudomást venni az általa folytatott életmód hosszú távú hatásairól. Mert ugye mi a fenéért ne járnék pont én autóval, amikor mindenki más azzal jár, miért pont engem érjen hátrány? Meg különben is, eddig is azzal jártam, mégsem dőlt össze a világ.

Nem, ezt nem én mondom, de a többség kb. így gondolkodik.

Engem szinte hülyének néznek, amiért nem akarok autót, és amiért amit csak lehet, újrahasznosítom. Bedöglött a számítógépegerem... mint aki ufót látott, úgy néztek rá, amikor közöltem, hogy megjavítottam. Hát miért nem dobtad ki, és vettél újat? Miért vesződsz azzal, hogy a pizsamádat megfoltozd, miért nem veszel újat? Stb. Szinte még az érzi magát kellemetlenül, aki nem szemetel.

És ugyanez megy nagyban. USA, olajipar... "miért érjen minket hátrány"? Abban már képtelenek gondolkodni, már amelyiknek van annyi IQ-ja, hogy a mostani életmód majd 30 év múlva komolyan visszaüthet.

2017. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mert a vezetésük iqja kb átlag 50


ne felejtsük el, hogy pl a MIT-n nagyon jó tiszta energia kutatás zajlik

rengeteg eredménnyel


náluk is az van mint itt: az elit nem a népért van hanem magáért így nem érdekli senkinek a véleménye

2017. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, mely országok fogják túlélni, mi lesz a következménye.. Valószínüleg az amit egy filmben láttam: a levegő egyre mérgezőbb lesz, az ózonlyuk miatt nem lehet majd a szabadba menni sokáig, kihal az állatvilág 75%-a, s azok maradnak fennt amik számunkra undorítoak( csótány). az óceánokból eltünnek a halak( már most is kevés van) . Amikor gyerek voltam( 1981-1990) emlékszem sok helyen volt feketerigó Budapesten, reggel az énekükre ébredtem, mára szinte teljesen eltüntek. Néha megkérdezem magamtól, normális ez? NEM Nekem volt benzines autóm, de ma már elektromosat használok( használt nem új) és napelemmel töltöm az autót , a telefonom. Sajnos hogy a szegény ember nem tudja ezt megtenni, ez érthető, de a munkahelyen is a kollégáim hülyének néznek emiatt, pedig ők is megtehetnék. Amerikában vannak ugynevezett "Amis" hívők akik szintén utálják a globalizált rendszert, ( lovaskocsin járnak, kézzel darálnak kávét, és nem használnak telefont) mindent megtermelnek maguknak a farmjukon, nagyon barátságos emberek, és boldogok,kimélik a környezetet, és nem idegesítik magukat a számlák miatt!
2017. nov. 15. 18:13
 8/9 Szerencsi Viktória válasza:

A válasz bonyolultabb.

A tudósok már jó ideje riasztójelzéseket adnak, de az az igazság, hogy senki nem akarja feladni a kényelmét és az anyagi jólétet azért, amit még annyira (bár kétségkívül vannak figyelmeztető jelek bőséggel, pl a vadon élő gerincesek 30%-a kipusztult, az erdők területe is jócskán csökkent) nem tapasztal.

Nem csak Amerikára jellemző ez, hanem az emberiség egészére. Akik nem élnek fejlett társadalomban, azok meg nyilván nem gondolkoznak hosszú távra, élnek egyik napról a másikra valahogy. Őket szintén nem érdekli, mi lesz a Földünkkel 50 év múlva. (Kormányzati szinten is...)

Alapvetően kellene megváltoznia az emberi mentalitásnak ahhoz, hogy történjen valami. De ez a közeljövőben nem fogy megtörténni.

Két dolog lehetséges a jövőre nézve: A klímaváltozás, környezetszennyezés következményei annyira súlyosak lesznek, hogy amellett már nem lehet simán elmenni, és gazdasági összeomlást is okoz.

A másik egy globális háború (erre is jó esély van jelenleg) ennek következményei megjósolhatatlanok.


De, hogy a probléma nem teljesen fekete-fehér, arra jó példa az elektromos autó. Jelenleg kevés van, mert viszonylag drága, és nincs jól kiépített töltőhálózat, korlátozott a hatótávolság. Most még rendben van. De mihelyst mindenki által megfizethetővé válnak (ez ma kizárólag az akkupakkok fejlesztésén múlik, minden más adott), tömegesen elterjednek, máris lesz egy probléma: bizony, meg is kell termelni az áramot hozzá. Ez ma többségében fosszilis erőművekkel, kisebb mértékben nukleáris, és csak egészen kis százalékban megújuló energiaforrásokkal történik.

A jelenlegi technológiák ezt tudják biztosítani. Lehet, hogy 30-50 év múlva lesz olcsó, tiszta és nagy mennyiségű elektromos energia, (teszem azt, nagy hatékonyságú fúziós reaktorok, a fúziós technológia még igencsak gyerekcipőben jár) emellett 1-2 perc alatt fullra feltöltődő akkupakkok/supercap-ok, de akkor már késő lesz...

2017. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy aki jólétben él, az megtehetné hogy elektromos autót vesz, aki nagyon szegény az neg úgy is biciklit vesz. Egyébként Norwegiában 2020 tól betiltják a belső égésű autók forgalmazását, Szingapurban pedig már most is azon tanakodnak, hogy kellene átállni, Szencsenben 2016 óta ki van tiltva..
2017. nov. 18. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!