Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vezetéknevem megváltoztatásá...

A vezetéknevem megváltoztatásán gondolkodom. Mik a lehetőségek, mik közül választhatok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mit értenek a magyaros nevek alatt?

Mit lehet és mit nem választani?

Pl. csak Horvát meg Kovács stb.?

Nowak pl. lehetségtelen a “w” miatt?

Vagy német neveket sem szabad? Vagy magyar írással mehet az is?

Pl. Fuchs (Róka) és akkor az csak Fuksz lehet?

Esetleg a -cz, -ts, stb. is esélytelen? Pl Deuts (Deutsch).

Válaszokat előre is köszönöm. Tudom, ezek mind zsidók által is használt nevek. (Fuchs és a Nowak)



2017. nov. 15. 17:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
"lehetségtelen"
2017. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha érdekesen fogalmaztam. Időhiány miatt tettem ezt.
2017. nov. 15. 17:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyaroszágon használt és bejegyzett vezetékneveket választhatsz, külföldi neveket sem eredeti sem magyar fonetika szerint sem szabad. Se Fuchst, se Fukszot nem engedélyezik. A Nowak-ot Novák formában.


De a Róka vezetéknevet(mármint így magyarul) hallottam magyar embereknek, úgyhogy így lehet a neved, hogy pl.Róka Ákos, de külföldiben nem, és nem is magyarosíthatod. Vagy pl. azt nem lehet, hogy Blonde Ákos leszel, de Szőke Ákos(így ahogy írom magyarul) lehetsz.Összefoglalva csak Magyarországon honos neveket választhatsz.


Deutsch Anita van, ha engedélyezik(amiatt, hogy túl idegen, lehet hogy nem fogják) akkor is csak így Deutsch Ákos lehetsz Deut nem.


De van sok magyar vezetéknév a Kovácson meg a Horváton kívül is, egyik ismerősöm Szentkirályi lett, a másik Szirmai.

2017. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Nagyon segítőkész és érhető.

Sajnos magyar a nevem, teljesen magyar is vagyok de mivel Németországban élek, így másoknak nehézség a nevem leírása és kimondása.

Ezért szeretnél egy német nevet amit magyarosítok, hogy azért megmaradjon a magyarságom.

2017. nov. 15. 18:24
 5/13 A kérdező kommentje:
A sajnost nem úgy értem, hogy szégyenlem ezt, csak a nehéz kiejtése miatt sajnos.
2017. nov. 15. 18:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a felmenőid között van különleges (esetleg idegen eredetű, idegen írással) akkor azt is lehet. Arra kell hivatkozni a kérelemben, hogy pl. a nagymamád Winczler, és az ő családnevét szeretnéd. Ekkor lehet W és CZ is a névben.
2017. nov. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, így más.Ha német állampolgár vagy akkor bármilyen német nevet felvehetsz, csak azt kint kell intézni.
2017. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legyen Hun a vezetékneved, vagy Magyar, vagy a város , ahonnan jöttél, vagy egy város amit szeretsz, ékezetek nélkül:) Vagy legyen Balaton, mert azt mindenki ismeri:) Vagy pl Dunai, de mondjuk külföldön az Danube:) Legyél Pannoni:) Vagy esetleg Budai, Vagy pl valakinek a keresztneve is lehet a vezetékneved, akit szeretsz, vagy legyen Lovas, azt nemtom, mennyire tudják külföldön kiejteni. Vagy az Eleven, és ha átmész Angliába, akkor 11 :) Vagy pl tényleg felmenőd vezetékneve, esetleg felmenőd vezetékneve Son-nal, mint Péterfy; de amúgy a Péter nevet asszem, az is olyan általános, hogy mindenhol ismerik, vagy esetleg az Ádám. Ja és a Pétert asszem, a németek is valahogy így ejtik. :)
2017. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak egy olyan felmenőmnek volt olyan neve, amit szinte minden nyelven ugyan úgy mondanak. “Albert”, mint családnév.
2017. nov. 19. 12:50
 10/13 anonim ***** válasza:
És az Albert az tetszik? Lecserélnéd a mostani neved Albertre? Meg tudnád szokni, meg tudnád szeretni? Hallgatnál rá? Jól esne, ha úgy hívnának/szólítanának, vagy idegen lenne?
2017. nov. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!