Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érettségivel és szakmával...

Érettségivel és szakmával miért vesznek egy kalap alá a 8 osztályosokkal?

Figyelt kérdés
Mindenhol lenéznek, egy kalap alá vesznek a 8 osztályosokkal, olyanokat mondanak, hogy végzettség nélküli vagyok, nehéz lesz elhelyezkedem, meg végzettség nélkül ne számítsak sehol sok pénzre, max minimál vagy közmunkás bérre. Az előző munkahelyemen is az volt az első kérdés, hogy nem akarok tovább tanulni?

2017. nov. 17. 09:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Milyen szakmád van, és milyen területen akarsz elhelyezkedni?
2017. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Ki mondja ezt? Mi a szakmád? Ha van szakmád, van végzettséged is. Diplomával sok ember kitörölheti. Nekem sincs, szégyelltem is érte magam, éreztették velem, hogy "semmi" vagyok/leszek. Hát fodrász vagyok külföldön, milliós keresettel, akik lenéztek, meg a mekiben dolgoznak diplomával. Tehát én nevetek a végén. Nyilván nem általánosítás, nem mindenki ilyen, csak azért írtam le, hogy nem mindegy ki mondja. Ne foglalkozz senkivel, azt csináld, amit szeretnél.
2017. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Unikornispata ***** válasza:
91%
Ne vedd magadra,nem ellened szól.Sajnos nagyon sokat változik a munkaerőpiac,de nem biztos,hogy a megfelelő irányba.Egyetemista vagyok,amikor továbbtanulás előtt álltam,éppen úgy álltak a dolgok,hogy CSAK érettségivel is lehetett elfogadható munkát kapni,nem éhbérért.Mostanra az érettségi elértéktelenedett.Ez nem azt jelenti,hogy neked el kell menned egyetemre,mert ugyanakkor felsőoktatási végzettséggel rendelkezőkből is több van,mint amennyi munkahely számukra.Egy jó szakma az,ami szerintem az érettségivel együtt a legjobb kombó.Azért mondom ezt,mert én diplomával például éveken keresztül nem fogok jobban keresni,mint amikor szezámmagos csirkét árultam.Ráadásul ahhoz csak egy kis szorgalom kellett,viszont az egyetembe nagyon sok energiát invesztáltam,ahhoz képest majd 50 éves koromra lesz egy szép fizetésem csak..
2017. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Legtöbb ember, főleg a diplomasok hangoztatják, hogy számukra értékteremtő a diploma. Több embertől hallottam, higy máshigy kezelik azokat akiknek nincs diplomájuk.

Pedig én hizzam eleg sok diplomás jelentkezik, és a nagyon nagy részéből olyan sok ertelem jön ki, hogy egy 8 osztalyos siman leverné.... sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy hogyan kaptak egyáltalán erettségit.

2017. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Unikornispata ***** válasza:
95%
Előzővel egyetértek. Egyetemistaként én is hasonlót tapasztalok,és ez nem helyes.Van aki nagyon jó tanár,mérnök,orvos,jogász lesz,de mi a franc lenne szakácsok,asztalosok,cukrászok,eladók,kőművesek nélkül?Szerintem a szellemi és fizikai munka is elismerendő,ha az szívvel-lélekkel,ügyesen van végezve.
2017. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
A kérdező a munkahelyéről írt, nem az általános vélekedésről, ha jól értettem, ott veszik egy kalap alá a 8 osztályt végzettekkel. Ezért kérdeztem, milyen szakmája van, és milyen területen akar elhelyezkedni, munkahelyen azért nem jellemző ez a hozzáállás.
2017. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyisnem jellemző ez a hozzáállás és pedig ott ahol rottyon telített a munkaerőpiac, ahol igazából nincs már kereslet, de a kínálat még mindig baromi nagy.
2017. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De mindenhol így kezelnek.
2017. nov. 17. 11:23
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz, merrefelé, megye (?), privátba is megírhatod, ha nem akarod nagy dobra verni.
2017. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Somogy megye
2017. nov. 17. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!