Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova mennél túlélni?

Hova mennél túlélni?

Figyelt kérdés

Remélem nem fog ilyenre sor kerülni de mostanában egyre többet agyalok a túlélésen és hogy mit tehetek ezügyben. Szóval a Walking deadből kiindulva tételezzünk fel egy zombiapokalipszist.


Én egy kb 9000 fős kisvárosban élek, hegyek lábánál. És fogalmam sincs mit tennék ha egyszer megtámadnának a zombik, aztán pedig az emberek. A lakóhelyemen nincs olyan hely ahová el tudnék menekülni. Így szerintem a hegyekbe mennék egy kis falu szélére ahol kb csak fák vesznek körül, messze vannak a környező települések. Aztán az utat valahogy elzárnám, lerombolnám, hogy ne találjanak meg könnyen.

Így nem lenne gondom a hideggel hiszen tüzet tudnék gyújtani valahogy, kisebb területen földet művelnék és lehet, hogy állatokat is tudnék tartani.


Szeretnék kicsit konyítani a vadászathoz és megtanulni, hogy melyek az ehető gombák, növények. Lehet, hogy egyszer hasznát venném. Illetve szeretnék még egy kis önvédelemfélét is tanulni :D


És azt sem tudom, hogy érdemes lenne-e befogadni valakit a családtagjaimon vagy barátaimon kívül... Az a baj, hogy én általában mindenkiről jót feltételezek és a bizalmat kölcsönösnek érzem. Emiatt lehet, hogy én bíznék másokban annak ellenére is, hogy életre-halálra menne a dolog.


Én nagyjából ezeket tenném. Nem tudom meddig húznám így.

Te mit tennél? Hova mennél? Az országban maradnál vagy irány külföld?


2017. nov. 20. 15:06
 1/8 A kérdező kommentje:

És hány éves vagy?

Én 20.

2017. nov. 20. 15:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam valahol, hogy egy valódi krízist azoknak van esélye túlélni, akiknek kiterjedt szociális kapcsolataik vannak. Tehát hiába halmozol fel tartalékokat, ha nem tudod azokat megvédeni, akkor úgyis mindegy - egyedül pedig nem tudod magad megvédeni, csak ideig óráig. Csoportban kell maradni, és hasznosnak kell lenni a csoport számára.

Egy társadalmi katasztrófát, vagy járványt, zombiapokalipszist én jó eséllyel nem élnék túl, nem vagyok teljesen egészséges, gyógyszereket szedek, nem jó a látásom, és lúdtalpam is van, továbbá semmilyen értékes tudással nem rendelkezem, ami miatt egy embercsoport befogadna: nem vagyok orvos, sem harcos, sem ivarképes. Úgyhogy nem is áltatom magam ilyenekkel, bár el szoktam játszani a gondolattal, mi lenne ha... (46/N)

2017. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi Királyság termébe, mindenhol van a világon.
2017. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én keresnék pár embert, és együtt elmennénk kinéznénk magunknak egy viszonylag nagyobb szigetet, ahol minden megvan az élethez, onnan kiírtanánk a zombákokat és élnénk mint hal a vízben :D ugyanis a zombók nem tudnak úszni, hajót vezetni meg pláne. Persze elképzelhető hogy néhanapján partra vetődne egy egy jószág de ennyi belefér!
2017. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Matekórára
2017. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugy imadom az ilyen temat, en is sokat agyalok ilyenen. :D

Gondolom lenne par oram, mig osszeszedek ezt azt. Eloszor is feloltoznek a legeslegkenyelmesebb ruhaimba, amibe tudok futni, maszni ha kell. Kitudja, legkozelebb mikor oltozhetek at.

Osszeszednek otthon hasznos dolgokat. Pl kes, olyat aminek egybe van a pengeje a nyelevel, ollo, kanal, villa,gyufa, papir, muanyag uveg teli vizzel, fajdalom csillapito, tampon. (Utolso kettot semmikepp nek hagynam otthon, inkabb haljak meg).

Aztan nem is tudom. Szerintem jonne ertem a parom valami lopott autoval, mert nekunk nincs.

Osszeszednek par rokont, baratot, hogy minnnel tobben legyunk. Egyedul vagy 2-en 3-an a tulelesi eselyunk kb 0% lenne... foleg , hogy velem senkinek semmi haszna nem lenne, mert gyenge vagyok, esetleg foznek.

Az elso gondolatom egy bevasarlo kozpont lenne, ott van sok elelmiszer uzlet, drogeria, gyogyszetar, wc, tusolo. Szoval egy ideig el eldegelnenk.

Bar semmi nem garantalja , hogy nincs valahova bezarva nehany zombi. Aztan kiszabadulnak, jaj mindenkinek.

A sok ember miatt maradnek csak a varosban azt hiszem,hogy segitsuk egymast es tobb elelmunk legyen. Bar tobb ember=tobb zombi.

Falura meg azert nem mennek, mert ott eleg sok a fa, bozotos, siman megbujhatnak a rohadekok akarhol!!

Meg annyi elelem sincs azert. :/

Szoval nemtudom. Most hiaba agyalok ezen ennyit, igazabol ha eljonne a pillanat, csak inprovizalnek, mert biztos vagyok benne, egy ilyen nagy tragedia alatt senki nem lenne kepes a jozan eszet hasznalni.

21L

2017. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hova mennek, de

1. Legyen menekulesi utvonal, ha esetleg menni kell mashova

2. Legyen ivoviz

3. Elelem

En eloszor osszeszednek jo sok embert, legeloszor a csaladom, a barataim, barataim csaladja meg akit tudok. Sose ertettem, hogy ilyen helyzetben mi a feneert egymast olik az emberek es nem fognak ossze, amikor csak egyutt, csapatban elhetik tul. Szereznek fegyvereket, akar kaszat, kapat, keseket, puskat, barmit, ami alkalmas onvedelemre.

Aztan megprobalnank berendezkedni valamennyire. Eltorlaszolni, elkeriteni azokat a helyeket, ahol bejuthatnanak a zombik. Biztonsagossa tenni a kornyezetet. Aztan majdcsak lenne valahogy. Ja meg kipakolnek egy patikat, sose lehet tudni, hogy mikor kell gyogyszer, kotszerek, fertotlenitok.

2017. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt régebben egy sorozat azt hiszem a natgeo-n, ami erről szólt. Konkrétan van elég sok ember a Földön, akik tudatosan erre készülnek, de mindenki másra esküszik. Láttam olyat, hogy otthon gyűjti az élelmiszert folyamatosan, és gyakorlatilag egy erődben lakik. Volt, aki edz, fut és gyalogol 10-en kg-os hátizsákkal, mivel az üzemanyag úgyis elfogyna, vagy ölnének érte, ezért valószínű gyalog tudna csak menni és igyekszik minél fittebb lenni. Tök érdekes volt amúgy, ha valahol fent van nézze meg, akit érdekelnek az ilyen témák :)


Én a magam részéről nem biztos, hogy szeretnék így élni, ezért inkább belemosolyognék az atomvillanásba :)

2017. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!