Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy valakinek 2 milliós, a másiknak 70 ezres nyugdíja van?

Figyelt kérdés
Az, hogy többet fizetett nyugdíjjárulékot, csak azt jelenti, hogy egész életében sokkal jobban keresett, tehát nincs akkora szüksége a nyugdíjra, mint annak aki egész életében minimálbéren élt. Amíg dolgozik valaki, a munkája ér X összeget, viszont a nyugdíjasok miért különböznek ennyire, értékben.

2017. nov. 21. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
a vallakozo aki havi milliokat keres(ett) es minimalberre esetleg munkanelkulire van bejelentve az is 7o ezret kap
2017. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nincs egyforma két eset.

Pl. van olyan ismerősöm, aki nem szeret dolgozni. Tudna, egészséges, erős, de neki nincs kedve. Neki nyilván nagyon minimális nyugdíja lesz. Sajnáljam? És attól meg irigyeljem, aki egész életét végig dolgozta? Igaz jól keresett, de dolgozott rendszeresen napi 10 órát.

Bocsi, de nem.

2017. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az általad említett különbségeket nem tartom helyesnek, de valamennyi különbség jogos, szerintem, nem csak a különböző jövedelmek, de a különböző hosszúságú munkaviszonyok miatt.
2017. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

A nyugdíjasnak nincs "értéke", a nyugdíjas egy ember.

Én jól keresek, tehát jó lesz a nyugdíjam is. Viszont mert most jól keresek, akkor legyen inkább éhbér a nyugdíjam, és a sajátom adjam azoknak akik nem kerestek jól?

2017. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Azt gondolom, hogy mind ez, mind pedig az a tény, hogy a munkavállalás terén a lehetőségek nagyban függnek a környezetedtől, igazságtalan dolog.

Nincs azzal semmi baj, hogy az, aki jobban keresett, az jobb nyugdíjat is kapjon, hiszen a nyugdíj tulajdonképpen a kereseted "folytatása".

(Hogy kinek mennyire van szüksége a nyugdíjra, az meg nem attól függ, hogy hogy keresett. Attól, mert én 40 évesen havi félmillát keresek, nem biztos, hogy attól 80 évesen is lesz havi kétszázezrem. Igen, félre lehet tenni, de ez már egy másik kérdéskör.)

Az igazságtalanság ott kezdődik, hogy ugyanolyan képességű emberek esetén sem egyenlőek az esélyek ugyanazon fizetésre. Én 20 évet áttanultam az életemből, saját erőmből lediplomáztam, és keresek 150 nettót alkalmazottként. A két utcával arrébb lakó srác meg, akit mellesleg egyetemistaként én korrepetáltam matekból, mert 9.-es korában lövése nem volt arról, hogy mik azok a negatív számok, ennek a többszörösét kapja kézhez, mert apuci benyomta a vállalkozásában kisfőnöknek. A szakmunkást is csak segítséggel tudta elvégezni, most mégis többet keres, mint én. (Nem, nincs problémám a fizetésemmel, csak megjegyeztem, hogy a tudásnál sokszor többet jelent, hogy kinek vagy a rokona.) És akkor azokról még nem is beszéltünk, akikben meglenne a képesség, de a körülményeik miatt esélyt sem kapnak arra, hogy a tanulmányaik során bármit elérjenek.

A másik, ami irreális, az az óriási egyenlőtlenség. Nem, nem azt mondom, hogy mindenért járjon ugyanannyi pénz. De az, hogy simán vannak 10-szeres fizetéskülönbségek, az sem egészséges.

2017. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Van olyan is sok, aki minimálbérre van bejelentve és mellette egy vagyont keres, vagy minimálbérre jelentik be és zsebbe kap még egy csomó pénzt, ami után ők nem fizetnek adót és járulékokat, mint az, akinek rendesen levonják a béréből az összes adót és járulékot.

Teljesen jogos szerintem, hogy mindenki aszerint kapja a nyugdíjat, hogy mennyit fizetett a közösbe, viszont amikor már nyugdíjas valaki, akkor igazságosabb lenne ha nem százalékos lenne a nyugdíjemelés, hanem mindenki egyforma összeget kapna.

2017. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

"Az, hogy többet fizetett nyugdíjjárulékot, csak azt jelenti, hogy egész életében sokkal jobban keresett,"


Nem csak azt jelenti, azt is jelenti, hogy több nyugdíj-járulékot fizetett a közösbe. Ezért több is jár neki a közösből nyugdíjas korában.

2017. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Akinek nagyon alacsony a nyugdíja az okkal van!
2017. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Attól h anno valaki párttag volt, még nem tett le többet az asztalra, de jó zsíros nyugdíja van. Az összes poszt-elvtársnak le kellene csökkenteni a nyugdíját.
2017. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az #5-ös válaszolóval. Nincs gond azzal, hogy vannak különbségek a nyugdíj összegében. Számomra az az elfogadhatatlan, hogy van olyan ember aki nyugdíjas korára kénytelen lemondani a méltóságáról, és a kukában keresgélni félig megrágott kifli után. Ezt senki sem érdemli meg, az sem, aki esetleg nem tanult eleget ahhoz, hogy "jó" állása legyen, vagy nem volt eléggé tűzközelben.
2017. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!