Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kellene változtatnom ha...

Miért kellene változtatnom ha nem szeretnék?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal,hogy nem vagyok fizikailag valami tündér. Már kaptam megjegyzéseket is,hogy ronda vagyok,ez így rendben van. Bele törödtem,hogy a hátam mögött néha hallom,hogy milyen ocsmány a pofám,de ha nem is vagyok tökéletesen megelégedve magammal,a külsömmel, jól érzem magam a saját börömben és nem látom értelmét annak,hogy esetleg agyon sminkeljem magam,mert valakinel úgy tetszenék. Igen, ma több olyan megjegyzést is kaptam pár olyan személytől akitől nem vértam volna,hogy csináljak magammal valamit, mert most oké hogy nincs pasim,de később még ugyse lesz.

Persze ez már kicsit rosszabbul esett,mert hát elég durván fejezték ki az illetők magukat,és közel is álltak hozzám ők. Persze ezután rájöttem,hogy ha ők így állnak hozzám akkor nincs miért barátkoznom velük, mert vannak olyanok akik elfogadnak külsőleg belsőleg is amilyen vagyok. Most miért baj ha nem akarok semmilyen változást,üert fölöslegesnek látom?


2017. nov. 21. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit félreérted kérdező. Ahogy te fogalmaztál: Minek változtatnod bármin is, ha úgy sem lesz pasim. Szerintem nem a külsőddel van a bajuk, hanem ezzel a nagy pesszimista látásmódoddal, és őszintén egy idő után nekem is elmenne ettől a kedvem. Lehet hogy nem így kellett volna kifejezni magukat, de ha te egy 150 kg hájas disznó vagy, aki csak síránkozik is közben a többiekbek hogy jaj nincs pasim sose, nem is lesz, minek változtatni akkor megérdemled hogy kioktassanak. Ha meg nem bírod az őszinteséget akkor ne legyen egy barátod sem, csak felszínes, mert ők olyan dolgokat is megláthatnak amit te nem látsz magadon.
2017. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem a külsõddel van leginkább bajuk, hanem a személyiségeddel. Engem nem zavar egy elõnytelenebb külsejū/ronda/kövér/sovány ismerõsöm sem, amíg nem idegesítenek önsajnáltatással, és nem nyávogásból áll a beszélgetés.

Nekem van sovány ismerõsöm, aki szingli, és belõle is csorog az önsajnáltatás, azt nem tudom, hogy neki min kellene változtatnia, de az biztos, hogy elviseljetetlen, amikor folyton a problémáiról fröcsög.

2017. nov. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak,sose sírtam,hogy nem lesz pasim vagy valami ilyesmi. Ők hozták fel a témát.És sose síránkoztam a külsőm miatt NEKIK.Egyáltalán nem vagyok kövér,sőt talán túl sovány is vagyok,de teszek érte,hogy ne legyek az,nem az alakatommal hanem az arommal bajlodtak.

Van nekem jobb dolgom is ebben a korban,minthogy azon gondolkozzak lesz-e pasim vagy sem,leszarom hogy lesz vagy sem. Ha lesz úgy szeret majd ahogy vagyok, és nem változnék meg egy fiú kedvéért sem. Sajnálom,hogy úgy esett le neked,hogy egy hájas disznó vagyok aki egész nap a külsője miatt rinyál de nem tenne semmit érte.Nem! Nem tetszik az arcom de nem fogom agyon sminkelni magam csak mert másnak nem tetszik, szerintem a smink csak rontana. A pasis téma meg csak mondom , mondtam egy srácra hogy milyen helyes és ők rögtön jöttek. Ennyi.

2017. nov. 21. 22:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Sőt,nem csak nekik nem sírtam. Senkinek se síránkozok,a külsőm miatt. Ez így megvan nekem,hogy nem tetszik,de lehet rosszabb is. A személységemmel meg ha bajuk van az tuti nem a pesszimizmusom miatt van, ami kisebb mértékben van meg bennem mint az optimizmus. Ha a belsőmmel lenne bajuk miért a külsőmet komentálnák egy nagyon sértő modon? Nem vagyok tökéletes, hát külsőre tényleg,de belsőre se. Ettől függetlenül ment a zöld kezecske mind kettőtöknek. Általános helyzetben akik ilyen kérdést írnak ki síránkozó, pesszimista semmittevő emberek, szóval igen. Megeshetett volna hogy én is egy vagyok közülük. De én nem siránkozok, ritkán vagyok pesszimista,és nem teszek semmit mert szerintem rosszabb lenne.
2017. nov. 21. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésre válaszolva: nem kell. Mondjuk én az a fajta vagyok, aki soha az életben nem tenne megjegyzést az arcodra és a külsődre (kivéve, ha kifejezetten erre kérnél), hiszen a tiéd, te döntöd el, hogy mihez kezdesz vele. Én meg miért vonnám kétségbe a döntésed helyességét, nincs hozzá közöm. Innentől kezdve nem vagyok releváns, mert a kérdés inkább olyanoknak szól, akik fogadatlan prókátorként úgy gondolják, hogy ha így és így változol, az jót tesz majd neked. Lehet, hogy tényleg jó szándék vezérli őket, bár ha durván fejezték ki magukat, ezt is kétségbe vonnám. És hát felmerül a kérdés: vajon miért nem a saját életükkel foglalkoznak? Talán mert olyan üres, hogy jobb híján másokban élik meg, és akkor persze megjegyzést tesznek arra, ha valami nem patent. Ilyenek véleményére akarsz adni? Nem, mert már magad is megválaszoltad a saját kérdésedet: nem kell velük barátkozni.


"... jól érzem magam a saját börömben..."

Ennyi.


"Most miért baj ha nem akarok semmilyen változást,üert fölöslegesnek látom?"

Nem az a kérdés, miért baj, hanem az, hogy kinek a baja? A tiéd vagy az övék? Az övék? Hát nyeljék le ezt a békát ők.

2017. nov. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!