Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fotózáskor a mezítlábasságnak...

Fotózáskor a mezítlábasságnak van valami szimbolikus jelentősége?

Figyelt kérdés

Manapság olyan sok helyen látok ilyet. Instagram, Facebook stb, ismerőseim körében is, hogy úgy fényképezkednek pl fiatal pár gyerekkel, hogy teljesen fel vannak öltözve, csak éppen cipő és zokni nincs rajtuk. De láttam így zenész sztárfotót vagy híres színészt is lefényképezve, hogy totál felöltözött, tehát nem nyári szabadságos, strandos fotó, hanem akár zakó, ing, hosszúnadrág és hozzá mezítláb.

Lehet, hogy csak nekem disszonáns ez? Valahogy olyan életszerűtlen és idétlen imázs ez számomra. Ugyanis a mezítlábasság az egy laza kötetlen dolog, ha nyáriruhával, fürdőruhával párosul, de nem öltönnyel vagy eleve hosszúnadrággal. Vagy mondjuk egy zoknis cipőtlen láb a felöltözött embernek, még az is életszerűbb, mert olyan, mint amikor valahol vendégségben illik levenni a cipőt. De a zoknit sosem veszi le az ember a való életben.

Azért kérdezem, hogy az ilyen életszerűtlenül erőltetett mezítlábaskodásnak van-e valami szimbolikus értelme, jelentősége?



2017. nov. 23. 05:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Ha otthon vagyok, tėlen is odabent akkor mezítláb vagyok mert úgy kėnyelmesebb. Akkor isha hosszúnaci meg pulcsi van rajtam. Csak nem fotózgatom magam
2017. nov. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy jó kérdés, már a 80as években is fotóztak így színészeket. Engem nem zavar, de nem tudom miért csinálják, biztos van valami szimbolikája
2017. nov. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Sok műterembe kötelező levenni a cipőt, nehogy összepiszkold az értékes berendezést és akkor már jobban mutat a láb mezítláb mint zokniban. Én is voltam már pár fotózáson, csak azért tudom :)
2017. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Tudvalevő, hogy a legelterjedtebb fetisizmus az a lábfetisizmus. Sztárokat ezért fotóznak így.
2017. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Akik így lepontoztak azoknak nagyon hihetetlen dolgot írtam vagy valami másfajta választ szerettek volna hallani? :D
2017. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Helò. Én felpontozok mindenkit, aki nekem választ ír.

Ami a fetisizmust illeti, való igaz, de nem hiszem, hogy egy családi (anya apa gyerek<ek>) fotózást áthatna a lábfetisizmus szellemisége. :D

Illetve kissé szkeptikus vagyok abban, hogy holmi tisztaságmániás műteremtulajdonosok miatt esne a választás a 'mesztéllábas' imázsra. Hiszen ha csak a tisztaság a gond, akkor mindenki vinne egy cserecipőt és probléma megoldva.


Szerintem dizájnelem lehet az elegáns, vagy akár casual, de állig beöltözött emberekkel levetetni még a zoknit is, csak nem értem a motivációját.

2017. nov. 27. 04:16
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

Szal előre tudtad, mit akarsz hallani, csak feltetted, a kérdést, hátha beigazol vki, hát ok :)


Nézz meg pár műtermet, ez nem "holmi tisztaságmánia", elég drágák azok a hátterek amikkel pl dolgoznak és ha összepiszkolják akkor annak annyi. Nem találgatni kéne hanem utánanézni, de a te dolgod :D

2017. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Husika, az utánanézés első lépcsőfoka volt hogy ide kiírtam :))))
2017. nov. 28. 00:51
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Hihető. Látom megy a lepontozás tovább. Jó találgatást kívánok neked :D
2017. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Figy utolsó, hisztire jár a piros kéz. A témához szólj hozzá, a lelki gyötrődésed pedig oszd meg a megfelelő kérdésnél.
2017. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!