Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyunk úgy oda az...

Miért vagyunk úgy oda az Erdélyiekért?

Figyelt kérdés
Miért szavazhatnak Magyarországon bármiről is? Mi sem szavazunk Romániában, Ukrajnában meg sehol sem. Nem értem miért vannak néhányan úgy elájulva tőlük, akiket ismerek és ide jöttek magyarországra azok mind törtető, mindenkin átgázoló emberek lettek a gyárban. 20 Ft-ért bárkit felnyomna a főnöknél. Másrészt még magunkat is alig bírjuk eltartani, nem hogy kifelé nyomjuk a pénzt. Meg nem értem,hogy pl. miért mindig Erdély meg Felvidék, nyugatról is csatoltak le területeket, azokról soha senki nem beszél, hogy jajj az Őrvidék. Ismerek olyan embert, aki meghallja, hogy Wass Albert és majdnem hogy térdre ereszkedik. Miért ilyenek néhányan? Rendben, ha Wass Albert jó, akkor jó. Ha van egy Erdélyi kamionsofő, aki kiváló a szakmájában, akkor becsüljük meg. De azért, amit tesz, ne már azért, mert ő Erdélyi és akkor mindenki hajoljon meg. Tényleg érdekel a téma! Miért ilyenek az emberek? Hozzá teszem, hogy a legtöbb ember, aki iylen annak köze nincs erdélyhez meg romániához, stb. Egyszerűen valamiért ilyen, de nem értem miért. Ha meg németország vagy valami, akkor rögtön rávágja, hogy "liberális" meg "beengedték a migránsokat", stb.

2017. nov. 25. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Mondd ,te magyar vagy?
2017. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem neked egy konkrét emberrel van bajod, aki pont erdélyi. :'D
2017. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Én nem vagyok oda az erdélyiekért.

Semmi közük sincs az országunkhoz, hogy mégis szavazhatnak az azért kell, hogy a kormány biztosítsa a szavazatát a következő választásokhoz. A nyugdíjasok is ezért kapnak pár forint alamizsnát ilyenkor.

Meg lehet őket venni kilóra, ennyi a titok. Amúgy senkit nem érdekelnek.

2017. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nincs bajom egy emberrel, aki PONT erdélyi
2017. nov. 25. 13:43
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Szavazas ... politikai kerdes.

Erdely ... tortenelmi es foldrajzi kerdes.


Rakoczi fejedelem, Matyas kiraly ... tudod?! ... a Habsburgok elott szinte az osszes magyar kiraly/kiralyne es fejedelem erdelyi volt. Azert mert a regi Magyarorszagot szetkaptak mint Floki a labtorlot ... de csak foldrajzilag es kozigazgatasilag ... a magyar osok vere akkor is erdely hegyeiben folyt el ... mert Erdely magyar fold, csak roman terulet.

2017. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Ugy ahogy egyesitettek nyugat- es kelet Nemetorszagot, ugy Magyarorszaghoz is vissza kellett volna csatolni az elvett teruleteket es akkor most nem okozna gondot, hogy Erdely akkor micsoda is.
2017. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
jaj dehogy vagyunk, sztem ezt csask órbálják mindenkiben elültetni. én speciel ki nem állhatom a többségét, és van szerencsém ismerni párat, katraszutrógfa na .... és pedig ezek fogják elárasztani (ill. már most is) az eü-t, aztán a közig teljes egészét is ... emberek, ez az ország még 50-80 éven belül nem tér magához az tuti.
2017. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Menj el egyszer Velem-be (Novak-falu) ... ott majd megertesz mindent a magyarsagrol.
2017. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a képlet: egyrészt a dédnagyapád életében még Erdély is magyar terület volt, úgyhogy az ott rekedt emberek ~100 évvel ezelőtt még a honfitársaid lettek volna. Azóta csak ~3 generáció élt, valószínű nem kéne nagyon családfát kutatni, hogy rátaláljunk félszáz másod-harmad unokatesóra valamely elcsatolt területen, akikben - akár tartjuk a kapcsolatot, akár idegenek számunkra -, mégis csak részben a mi vérünk csörgedezik, és ez a vér nem változik meg semmilyen politikai döntés miatt.

Másrészt az őket ért igazságtalanság a saját igazságtalanságunk is, így az aktuális politikai hatalom az emberek egyszerű önérzetét felhasználva próbál támogatást nyerni. Ők nem az erdélyieket szeretik, nem a nemzeti identitástudatot kívánják erősíteni, hanem egyszerűen szavazatokat akarnak. Álszentség az egész, de nagyon hatékony.

Végül pedig, és nem közhelyként, de vitathatatlan, hogy Erdély minden szempontból Európa gyöngyszeme. Az erdélyi területek olyan kincsekkel vannak elhalmozva, hogy aki a földet birtokolja, egész Európa-szerte a leggazdagabb lehet - ha jól kezeli.

2017. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

én csak a tájért vagyok oda. ahol szüleim élnek (pár évig én is ott éltem velük) az utcában van egy erdélyi család. háááát... a férfi soha nem köszön, az asszony is fura, elég magasan hordják az orrukat, a nagylányuk az egész családból a normális és aranyos, nem is értem kire ütött, mert a középső fiú lelkész lett, de csak a dugáson jár az esze folyton meg nagyképű is, a legkisebb meg egy merő görcs, amolyan anyu kedvence. túlnőtte az anyját, de az még a mai napig kísérgeti a suliba.


jövőre megyünk Erdélybe kirándulni. kíváncsi leszek, de szerintem pont olyanok ott is az emberek, mint minden magyar nyelvű helyen.

alighanem az emberekben még él ez a sztereotip gondolkodás, hogy milyen szerények, vallásosak, hagyományőrzők. ezzel nem is lenne bajom, de mára ők is pont olyan kapitalisták, mint a többi ország. már nem a '80-as években vagyunk.

2017. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!