Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi nyernénk a...

Ilyen esetben mi nyernénk a pert vagy a másik fél?

Figyelt kérdés

1 hete Kutyasétáltatás közben 2 kutya kihajolt a kerítésen és az én kutyám fejét berángatták és szétmarcangolták. Rögtön elvittük orvoshoz és 4 varrással össze kellett varrni a fejét/fülét és már többször is vissza kellett mennünk vele mert romlik az állapota.

A kutya tulajdonosával beszéltünk de elég flegmán kezelte a helyzetet semmi sajnálom vagy hogy hogy van a kutya , de a kerítést megcsinálta hogy ne forduljon elő hasonló.

Elég költségesek voltak az idáigi kezelések a kutyán és ma elmegyünk beszélni velük hogy azért fizessenek már.

Én nagyon gondolkozom hogy feljelentsük/ bepereljük de félek hogy mi járnánk rosszul. Szerintetek?



2017. nov. 29. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Én nemrég írtam egy feljelentést, mert megtámadt egy pár kutya. Nem volt kerítés a háznál, kirohant az egyik, hátulról a vádlimnak ütközött a pofájával. Majd még jött kettő és percekig ugattak. Azt hittem nem lesz már semmi, de felhívott egy rendőr és kérdezgetett, mondta hogy voltak is kint a háznál, folyamatban van az ügy, majd értesítenek ha lesz fejlemény. Szóval érdemes, a te esetedben meg főleg feljelentést tenni.
2017. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ti nyernétek a pert. Úgy kell a kerítést megcsinálni, hogy a kutya egyáltalán ne tudjon kinyúlni rajta. Most a kutyád, jövő héten meg egy kisgyerek (jó, persze, azóta kijavította a problémát, de akkor még volt gond).

Ha a postást kapták volna így meg, még el is altattatják azokat az ebeket, úgyhogy még szerencséje is volt...

Jobbulást a kutyádnak! :(

2017. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a kutyák ki tudnak jutni felügyelet nélkül közterületre, az már eleve szabálysértés. Ha még meg is támadnak, akkor meg pláne. Kérj egy állatorvosi szakvéleményt, fotózd le a kerítést a helyszínen és tarts meg a számlákat is! A kutyád sérüléseit is fotózd, aztán tedd meg a feljelentést!
2017. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!