Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak még itt olyan emberek,...

Vannak még itt olyan emberek, akik nem akarnak a társadalom tagjai lenni, bedarálódni a mókuskerékbe, és úgy egyáltalán, nagyon drasztikus módon hátat tudtak fordítani a fogyasztói társadalomnak?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, akik tényleg tettek is ennek érdekében, akár azok is, akik teljesen kivonódtak a társadalomból. Nem tudok, és nem is akarok beállni a mókuskerékbe, és nem csak a munka miatt, egyáltalán teljesen más értékrendem van, mint az emberek 98%-ának.

#társadalom #kivonódás
2017. nov. 30. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vonódtam ki belőle, ki tudnék, mert nincsenek túl nagy igényeim, de nem akarok, mert az általam kedvelt emberek is annak ellenére, hogy nem szeretik túlzottan a társadalmat, annak részei (punkok vagy hippik pl.), és velük tervezek jóban lenni a jövőben, meg szükségem is van emberek társaságára, így nem fogok remeteéletet élni.


Akik viszont kivonódtak a társadalomból, nem fognak erre a kérdésre válaszolni, mert nem használják az internetet. :)

2017. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Van, én. Egy hosszúra nyúlt lábadozás miatt kényszerből kivonultam, és amit látok, amiatt nincs kedvem bevonulni újra. Senkinek nem akarok megfelelni, csakis saját magamnak. Nem tetszett a darálás, és nem is megyek bele újra. Eladtam a lakásomat, feladtam a vállalkozásomat, befejeztem a fogyasztást. Nem nézek tévét, nem szállok buszra, igyekszem a lehető legkevesebbet emberekkel kontaktusba kerülni. Nem félek tőlük, hanem nem bírom elviselni az idiótákat. Most szerényen élek, de azt csinálok amit csak akarok, senki nem ugat bele, és erre nem is adok lehetőséget. A következő, hogy veszek egy motort, és beutazom Európát, de legalábbis Magyarországot. Természetesen egyedül. nagyon megéri kivonulni, de kell hozzá bátorság, mert eleinte nehéz, de legalább is szokatlan. Ja, és kell egy alaptőke, ha nem akarsz éhen halni. Ha gondolod, írj privit.
2017. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem komoly a kérdésed? :D Lüke. Aki drasztikusan hátat fordít a fogyasztói társadalomnak, annak nincs internete és nincsen számítógépe, amin itt lógjon.

Én évekig bosszankodtam rajta, hogy milyen szar a világ, röhejes ez a fogyasztási mánia, hogy senki nem veszi észre, hogy minden percben mérgezi magát a kajával és a kozmetikumokkal és hogy csak arra "tartják", hogy dolgozzon, aztán a megkeresett pénzt elköltse a sok szarra, amit az orra alá dörgölnek a napi 3000 reklámban.

Majdnem kiköltöztem vidékre, egy elhagyatott tanyára amikor rájöttem, hogy én meg éppen magamat mérgezem. Társas lények vagyunk, még akkor is, ha a többi birka. Nem kell mindenben egyetérteni, ha nekik jó a patkánylabirintusban, ám legyen.

Eszem a kis bio kajámat,csak bio kozmetikumokat használok, kerülöm ahol csak lehet, hogy mérgezzenek, kerülöm a reklámokat és a fogyasztói hülyeségeket, 6 éves telefonnal mászkálok és nem cserélek le semmit, amíg tönkre nem megy. "Szerencsére" egészségügyi okokból dolgoznom sem kell, szóval állati jól ellavírozok az átlag emberek között, miközben tartom magam a saját elveimhez.

Nem kell ehhez remetének vonulni.

2017. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor a nyugdíjas szüleimnél laktam és a háztáji gazdaságukban tevékenykedtem, más állásom nem volt mellette. Az volt életem legboldogabb időszaka. A szomszédmentes házuk egy arborétumhoz hasonlított. A nagyszüleim még szintén így éltek, otthon volt a megélhetési forrásuk egy jól működő parasztgazdaság formájában.

Egy kisalföldi erdő melletti tanyán ma is önellátóként él egyik rokonom. Én is nyugodt ember vagyok, de ő rajtam is túltesz.


Az is sokat jelent ha csak részlegesen kapcsolódik le az ember a hálózatról. Például ez a hölgy erdő széli házba költözött, de a laptopján távmunkát végez:

Erdő szélén házikó

[link]

Ahogy írja, így a város is szebbnek tűnik ha nem része annak.


Vagy ez a pár Székelyföldre költözött a rohanó fővárosból, ahol nagyrészt önellátóak. Az 1. részét nem találom a videónak, de erről a sorozatról van szó, látom már a 12. résznél tartanak:

Ásó, kapa, kamera 12.

https://www.youtube.com/watch?v=NbY5iTKUQFs


Vagy a Gáspár család Hawaii szigetén egy dzsungelben épített fel egy rezsimentes házat, például itt látható a házukról fénykép:

[link]


River Cottage című sorozat is van a YouTube-on, ami angol önellátásról szól.

https://www.youtube.com/watch?v=wwq6OwvV-BI&list=PL1-NcGs7Vb..


Egyáltalán nem gondolom úgy hogy aki lekapcsolódik a mókuskerékről az remete vagy szegény lesz. A tapasztalatom szerint pont az ellenkezője igaz, mert ha nem gyötrik a lelkedet a feladandó csekkek meg a munkahelyre rohanás, akkor vannak az embernek igazán kapcsolatai. Mert jól és szabadon érzed magad és azt mások is megérzik rajtad.

És hallani sem akarok más életről mint a társadalomból való kivonulás. Mert ez jött be, így van időm és energiám a saját életemmel foglalkozni.


Bakancslistámon van hogy fémkeresővel elmegyek aranyrögöt keresni a világ ismert aranymezőire. Itt Európa néhány országában voltam is, és tényleg fantasztikus érzés, pedig egyik volt kommunista országban voltam ahol még ma is munkatábor hangulat van a levegőben.


Egy hangya a hangyatársadalom tagjaként egész életében hangyaszorgalommal robotol. (Én még nem láttam pihenő vagy alvó hangyát). Míg egy légy boldogan röpköd össze-vissza mégis vígan megél. Hát akkor most melyiknek jobb lenni? Mert szerintem egyértelműen az individualista légynek.


Egyik kedvenc idézetem:

"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Amúgy nem mindenki tudja elképzelni úgy az életét hogy kilép a hangyatársadalomból. Talán egyrészt azért mert abba született bele és nem ismeri az önálló életet. A 40 éves szocializmust is úgy megszoktuk hogy a mai napig sem vagyunk képesek a szabad nyugati országok szerint élni, még mindig szokjuk a szabadságot. Például van egy ismerősöm aki meglepően jól érezte magát a diktatúrában szerelőként. Ma meg mezőgazdasági vállalkozó és "földesúrként" érzi rosszul magát. Mert ő a diktatúrába született bele és szinte eggyé vált vele.

2017. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen lehet érteni, hogy mire gondolsz, mert szószerint összevonod a társadalmat a fogyasztói “kultúrát”. A társadalom sok mindent foglal magába, ha elakarnál idegenedni az egész társadalomtól, az túlzás lenne. Nem tudom milyen mókuskerékrõl beszélsz, meg hogy te mivel foglalkozol, de ez nem jellemzõ minden munkára.
2017. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%-ban nem, de nagymértékben ilyen vagyok. Nekem így jó.
2017. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Drasztikus módon nem szeretnék kivonulni a társadalomból, (ezt már évekkel ezelőtt megléphettem volna) nem tudnék olyan igénytelen szintre lemenni, hogy pl., ha megkívánok egy rántott húst akkor a tanya udvaron sáros gumicsizmában a csirke, nyúl stb. elfogásával és leölésével kezdjem a folyamatot. Azt sem szeretném, hogy évente párszor ne mehessek el valamilyen távoli helyre , részben ezért is hagytam fel a mezőgazdasággal. A civilizáció lehetőségeit szeretném kihasználni ésszerű keretek között. Azzal próbálkozok, hogy úgymond befektetésekből éljek és ne kelljen nap mint nap besavanyodott pofákat bámulnom különféle munkahelyeken. Sajnos még nem értem el , de már közel vagyok hozzá. A családi költségeket évekkel ezelőtt optimalizáltam, semmi extra dolgot nem veszünk, pl. lehetne BMW-nk de inkább kis autóval járunk , a Vögeleből H&M-ből és haverjaiból öltözködünk, de csak a legszükségesebbeket vesszük. A ruhatáram elférne 4-5 szemeteszsákban :) Kaját nem dobunk ki stb. Egy kisebb szép házunk van, persze nem nélkülözünk , látszólag egy kicsivel az átlag feletti életet élünk. Még 2 lakást kell vennünk és akkor már semmi gondunk nem lesz, 1-re már megvan a keret aztán még örökölhetünk is.. 45F
2017. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a középút és a saját érdekeink szemelőtt tartására szavazok.


Azaz: nem vagyok AMISH (ámis) tehát nem mondok le mindenről csak azért, mert modern. Ami az érdekeimet szolgálja és az érte befektetendő energia és a számomra jó mivolta optimálisan aránylanak egymáshoz, azokat nem szorítom ki az életemből.

Pl én is használok autót, sőt autóbolond vagyok, használok mobiltelefont, tabletet, asztali pc-t laptopot, hordok szép ruhákat, vannak hobbijaim stb.


Sőt, az egy kis "bajom" hogy imádom a nagyon jó minőséget és a komoly, csúcskategória közeli dolgokat.

Viszont ennek pont az a jó oldala, hogy nem szeretek cserélgetni. Nem szeretem mindig mindenből a legújabbat vadászni, hanem inkább az ilyen jó minőségű "örök darab"-okat szeretem.


példák:

Autó. 6-7 évnél nem tartok rövidebb ideig egyet és ezek többnyire a kilencvenes években gyártott Porsche típusok. Volt 1990-es 944, 1991-es 911 és 1997-es Boxster. Ezek még olyanok, amik nem voltak ennyire színes szagosak, mint a maiak, kevés úgymond fölösleges funkciói voltak, azonban nagyon tartósak, nem tervezettavulásosak. Mobilból is a butatelók idején 8910 majd 8800 volt. Direkt a hosszú élettartam miatt.

Utálom a frissítéseket és ezt a rettenetesen gyors mozgásban lévő világot.

De ami tetszik és jobban érzem tőle magamat, azom van. De a mókuskerék és ez az örökös cserélgetéses fsságolás nagyon távol áll tőlem.

2018. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!