Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok ilyenkor karácson...

Ti szoktatok ilyenkor karácsonykor adományozni, segíteni a rászorulókat, nagy családosokat?

Figyelt kérdés

A mi nap egy nagyobb vita alakult ki az egyik facebookos csoportban.

A téma a rászoruló nagycsaládosok segítése volt.

Az egyik tábor azt mondja, hogy minek csináltak annyi gyereket amennyit nem tudnak eltartani, oldják meg.

A másik tábor viszont elítéli azokat, akik így vélekednek és kötelezőnek tartanák, hogy mindenki adományozzon, segítse őket(nyilván ne csak karácsonykor).

Ti mit gondoltok?

Én inkább az önző oldalon vagyok, nem vagyunk szegények, jobban élünk mint az átlag, de van mire költenünk és hát megdolgozunk a pénzünkért rendesen, nem az ölünkbe hullik.

Tudom, hogy nem az összes rászoruló semmirekellő, vannak akik ugyanúgy dolgoznak, de hát sokan csak csinálják a gyereket és várják a segítséget.

Nehéz eldönteni, hogy ki érdemli meg a segítséget. Meg egyáltalán nehéz olyan szervezetet találni, ahol tuti eljut a pénz illetve a tárgyak a szegényekhez.

A legnagyobb szervezetekről is lehet rosszakat hallani sajnos, hogy az értékes dolgokat megtartják maguknak, a selejtebb dolgokat jutattják el ténylegesen.

Szóval nekem ez nehéz ügy,nem nagyon szoktam adományozni.

Ti hogy vagytok vele?


2017. dec. 2. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy gondolom, hogy jó nagy tahóság megszülni egy raklap gyereket aztán sírni a segélyért. Sajnos egy csomó ilyen felelőtlen ember van, nem telik óvszerre, tablettára - meg nem is érdekli őket, aztán jön a gyerek és utána jaj neked, ha nem adományozol.

Hát én nem adok nekik egy forintot sem, ellenben rendszeresen támogatok állatmenhelyeket pl virtuális örökbefogadással. Nekik ezer ft is segítség. Valamint az összegyűjtött régi ruhákat sem csöveseknek adom, hogy meleg ruhában vedeljék az alkoholt, hanem azokat is menhelyre viszem, hogy az ott lévő állatok alá 1-1 darabot be tudjanak tenni, pláne ilyenkor télen. Ők is emberi felelőtlenség miatt vannak ott, csak nem tudnak segíteni magukon.

2017. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
En veled ertek egyet. Esetleg olyannak segitenek, akit szemelyesen ismerek es tudom, hogy mostanaban lett nehez az eletuk, nem mar alapbol a nyomorba vallaltak 3-4-5 gyereket. Az ilyen csaladokat nem tudom sajnalni.
2017. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Kifejezetten karácsonyra nem.

Külföldön élek, itt évente pár alkalommal az élelmiszerbank önkéntesei mepgjelennek nagyobb élelmiszer üzletekben, ők -ha elfogadja az ember - adnak bevasarlolistat, hogy mivel tudsz segíteni. Az üzletben ilyenkor jól látható helyen ki is vannak téve ezek a termékek. Általában megveszem ilyenkor a teljes listát -rizs, teszta, gyümölcs vagy zoldsegkonzerv, cukor szokott rajta lenni. Havonta 5 euróval támogatjuk a helyi CliniClowns szervezetet, ez olyan, mint Magyarországon a bohocdoktorok, illetve a Kiva-n micro loans kölcsönöket adunk rendszeresen. Használt ruhák, játékok stb mennek a gyűjtő kontenerekbe.

2017. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
...és az kimaradt, hogy mindezt nem csak karácsonykor, hanem amikor tudok utalok, adok ruhát
2017. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

A délmagyaros cikk a 7 gyerekes családról, ahol 3 egészséges felnőtt ember van, de egyik sem hajlandó dolgozni? Kizárt egyébként. Nem vagyok jótékonysági szervezet. Nekem sem a fákon nő a pénzem, hanem megdolgozom érte. Miért osztogatnám el olyanoknak, akiknek egyébként semmi bajuk, csak büdös a munka? A gyerekeket kicsit sajnálom, de ha úgy nőnek fel, hogy azt látják, hogy nem kell dolgozni, elég csak néha sírni egy kicsit a tv-ben meg az újságban, hogy milyen szar az élet és már küldik is a pénzt, akkor ők is ugyan úgy fognak élni. Lásd a fent említett példában a legnagyobb lányt, aki egészséges, olyan szakmája van amivel akár már ma felvennék dolgozni és holnap kezdhetne is (ápolónő), de mivel sajnos korán kéne kelni a buszhoz inkább nem megy. Hát az ilyen meg is érdemli.

Állatvédőknek szoktam adományozni, de csak olyannak, amit ismerek és tudom, hogy oda megy a pénz ahová kell.

2017. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Auchanban most gyűjtés van, ilyen tartós élelmiszereket koldulnak segítők. Befelé menet mondta az egyikük, hogy ha szeretnék tartós élelmiszert adományozni..... és meg mondtam, hogy nem szeretnék semmit adományozni. Csak lesett.
2017. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Én az első táborral értek egyet, ők vállalták a gyerekeket hát oldják is meg. Mi sem élünk olyan hű de jól, de akkor sem fogunk családostul kiülni az utcára efy táblával, hogy Hé adj egy kis pénzt mert hülye voltam...
2017. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen híradóban rinyáló, jajj futószalagon gyártjuk az édes kis babucikákat, de dolgozni nem akarunk söpredéknek nem. Majd hülye leszek. Cipős dobozt szoktam összeállítani pár darabot, mert szerencsétlen gyerekeket sajnálom.

Emellett beteg gyerekeknek és állatmenhelyeknek szoktam adományozni, de azt nem csak kifejezetten karácsonykor.

2017. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Azt megértem, hogy nem adsz a “gyerekgyárosoknak”, de mondjuk van csomó más hely, ahova lehet adni. Vannak beteg gyerekek, és olyan beteg felnőttek, akik nem tehetnek az állapotukról. Vannak elesett idősek, és olyan családok is, ahol beütött a krach, pl meghalt valamelyik szülő stb. A szervezetekről meg annyit, hogy utána lehet járni, hogy tényleg oda megy-e, de lehet adni közvetlenül is. Szóval igen, mi szoktunk, csak megnézzük, hogy hova megy. Persze kötelezővé nem tenném, az adjon, aki jó szívvel adja.
2017. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek azzal, hogy a nyomorba szülést minden úton módon gátolni kell, mégis adományozok ruhát, élelmiszert. Nem gondolom, hogy a szülei ostobasága miatt kicsi gyerekeknek kellene szenvedniük vagy intézetben felnőniük. Hálát adok az égnek, hogy nagyon jó családba születtem, és őszintén sajnálom azokat a szerencsétlen gyerekeket, akiknek nem jutott ilyen sors.


Abban is egyetértek, hogy ez nem az átlagpolgárnak a dolga, hanem erre külön, jól felépített stratégia kell. Ettől még nem bírom elnézni azt, hogy egy ártatlan gyerek fázik, éhes vagy beteg...

2017. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!