Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan járhatnám a világot?

Hogyan járhatnám a világot?

Figyelt kérdés

Pénzgyűjtés és ebből nyaralásszerű utazás, vagy munkavállalás a helyszínen (2-3 hónap ott élés) ki szerint melyik a jobb? Észak európa, amerika, ázsia, ezek érdekelnek.

Tud valaki esetleg ilyen magyar utazós blogokat?


2017. dec. 5. 13:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy vannak itt ilyen emberek?
2017. dec. 5. 13:18
 2/14 anonim ***** válasza:
Gyere hajozni
2017. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vezess iskolabuszokat osztálykirándulásokon!
2017. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem dolgozni akar hanem világot látni.

Pár napos utakban benne lennék, de 2-3 hónapra nem mennék ki csövezni sehova, itthon van rendes munkám.

2017. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az előbbi módszerrel utazgatok (dolgozom és évente többször elutazom valahová), de arra is gyűjtök közben, hogy 4 éven belül ki tudjak venni egy év fizetetlen szabadságot és neki tudjak vágni egy nagyobb útnak, akár helyben is mindenféle random munkákat vállalva keresetkiegészítésként. 1-2 hét alatt nem lehet mindent bejárni és nem kap az ember túl árnyalt képek a helyi életről.


Amúgy Travellina (travellina.hu) szerintem a legjobb magyar utazós blog.

2017. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az alkalmi munka bizonytalan mert nem biztos hogy találsz majd munkát. Azért mert ismerek aki megpróbálta és hiába a legtalpraesettebb ember akit ismerek volt már néhány rossz hónapja éhezéssel és utcán éléssel és csúnya betegségekkel.

Nagyon egyszerűen kivitelezhető ha milliomos vagy. Vagy van egy olyan jó állásod amivel akkor is keresel amikor ott ülsz és alszol fél napot egy repülőgépen. Én ebből utazgatok és sokkal biztosabb. A kalandok így is megvannak.

2017. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2-es hajópincérkedésre gondolsz?
2017. dec. 5. 13:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja amúgy 4-es pár napos út alatt semmit nem látsz. Én is dolgoztam már turista helyeken és sokkal sokkal több mindent tapasztaltam és több élményt szereztem mint egy pár napos turista. Ha az ember messze utazik főleg nincs értelme kis időnek.
2017. dec. 5. 13:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Találj valami célt és keress szponzort. Egy ismerősöm kitalálta, hogy valami régi magyar felfedező nyomait keresi Ázsiában, nem lett belőle szenzáció, de annyi pénzt össze tudott szedni szponzoroktól, hogy az utazása költségeit fedezték.
2017. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2es vagyok, nem feltetlenul arra, egy hajon mindenre szukseg van, egy folyami hajon a szemelyzet kb 40fo a 150 utasra, kapitanyok hotelmanager elsotiszt matrozok gepesz takaritok etteremfonok konyhafonok barfonok barosok felszolgalok szakacsok konyhai kisegitok mosogato masszor fodrasz biztonsagi or, de ha van egy jo szakmad vagyis inkabb csak ertesz valamihez es el tudod adni magad akkor felvesznek. Vagy egy elektrotechnikusunk aki klimat liftet, de igazabol csak taviranyitokat szerelget, van egy acsunk aki az asztalok es minden fabol keszult dolgot javit es karban tart(tokeletes munkaval!).

Es ez nem is oceanjaro ahol a szemelyzet 2000fo.

2017. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!