Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mennyit költesz karácsonyi...

Te mennyit költesz karácsonyi ajándékokra?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem irreálisan sokat, de az egész rokonság nagyon ajándékozós, és senkit nem akarok megbántani.


Nagyságrendileg ilyen értékben vásárolok ajándékokat:

Anya: 10 ezer

Apa: 10 ezer

Nagymama, nagynéni, unokatestvér: 3 ezer fejenként, vagyis kb 10 ezer hármójuknak.

Barátok: 2000 fejenként, négy barátommal szoktunk egymásnak rendszeresen ajándékot venni.


Vagyis kb 40 ezer elmegy ajándékokra, és nekem nincs nagy családom.


Nektek mennyiből jön ki? Kinek milyen értékben vesztek ajándékot?


2017. dec. 6. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem eleg hatalmas a csaladom, kozos megegyezes alapjan unokateso, nagybacsi, nagyneni szinten nem is ajandekozunk. Igy maradnak a szulok, tesok, nagyszulok meg az a par barat, akivel ajandekozunk. En altalaban sajat keszitesu ajandekot adok, szoval viszonylag olcson kijovok, es szemelyesebb is. Konkret osszeget nem is tudnek mondani, mert nagyon valtozik, higy mi az, amit venni kell alapanyagot, es mi az, ami itthon is van, mert alapvetoen eleg sok ilyen cuccot tartok itthon. Bocsanat az ekezetekert, meghulyult a tablet billentyuzete.
2017. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak a szüleimnek és a tesómnak veszek nagyobb értékű ajándékot, ha jól számoltam, ez alig több összesen hármójuknak 10.000Ft-nál, a többieknek jó lesz egy képeslap vagy szaloncukor vagy egy üzenet interneten. Plusz vettem egy kávés panettone desszertet, amit közösen eszünk meg majd a családdal, kínaiban 1800Ft egy 750g-os nagy méret.

40.000Ft-ot ha akarnék sem tudnék költeni ajándékokra. Jelenleg nem állok úgy, másra kell a pénz.

2017. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Megtiltottam, hogy bárki vegyen bármit, mert karácsony van s viszont is smafu.

Nem kell kényszerből ajándék senkitől s nem kell ünnep sem, hogy bárkinek kedveskedjen az ember bármikor.

Egy kis süti jöhet-mehet meg a társaság persze...a többi csak divat...nem kell ezt túlparádézni vackokkal...

2017. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Mi csak a barátommal ajándékozuk, az összeg változó. Szeretek olyat adni ami hasznos vagy amit már régebben szeretett volna de lusta volt utánajárni. Idén 10 ezer körül lesz, de volt már hogy olyan dolog kellett neki ami 5-ből kijött. Rokonokkal mi sosem ajándékoztunk, nem járkálunk hozzájuk, nincs szoros kapcsolat.
2017. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ma délelőtt vásároltam be pont egyben mikulás meg karácsony, 80k ment el összesen, ebből kb 20 ment a mai napra szánt dolgokra, 60 karácsonyra, bár mai napra csak öcsémnek vásároltam, karácsony esetében meg 40 ment öcsém részére, 20 pedig szülők és nagyszülők.
2017. dec. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi próbálunk olyan dolgokat ajándékozni egymásnak, ami hasznos is, nem csak porfogó. Öcsém pl. kap egy vicces lábtörlőt, amin van egy jópofa szöveg, de lábtörlőként is tudja használni az albérletben, ahova nemrég költözött, apám kap egy vicces feliratú söröskorsót, amit tud használni is, anyám meg egy magas, állítható olvasólámpát, amire szüksége van, és mellé egy kis dekorációt, és kb. ennyi. Figyelem az árakat, nem veszem meg az első boltban, ezeket is úgy rendeltem, hogy végigbogarásztam a keresőt, és ott rendeltem meg, ahol a legjobb volt az ár-érték arány.
2017. dec. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéltük, hogy max 5.000 forintig ajándékozunk. Mindenki megvesz magának mindent ami kell évközben, lehetetlen ajándékot venni (nekem is, nekem sincs szükségem semmire). Nálunk ez nagyon bevált.
2017. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

120000ftKTM biciklire évek óta megígértem páromnak, magunknak használt PC 75000Ft.

Gyerekeknek 15000ft. KB ennyi de mi megsporoltuk rá a pénzt pl ezért ebben az évben nem mentünk elnyaralni.

2017. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!