Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt más is, aki akár...

Van itt más is, aki akár középiskolai, akár egyetemi kollégiumba kényszerült költözni, de pokolként élte meg?

Figyelt kérdés
Nekem félévkor ki kell egyetemről iratkozni, nem lehet elviselni, hogy egy kis szobában kell 2 másik emberrel együtt élni. :/
2017. dec. 10. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor borultam ki nagyon miatta, de előbb utóbb mindig megszoktam. Nem örökre kell itt élnem és sajnos nem engedhetem meg az albérletet, ezért ez van. Mások is túlélik, én is. És voltak olyan évek, mikor egész jó szobatársaim voltak.
2017. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Én. Fősulis koromban még szerettem koleszban lakni, de később, amikor már dolgozó nőként arra kényszerültem, hogy egy egyetemi koleszban lakjak, az borzalmas volt. Egy apró szobában voltunk összezsúfolva hárman. Nekem akkoriban semmi sem sikerült az életemben és súlyos depresszióm volt, munka után semmi másra nem vágytam, mint hogy egyedül lehessek, de ez sosem jött össze. A szobatársaim mindig ott voltak, egy fél percre sem maradhattam soha egyedül. Ezenkívül az alattunk lévő szobában komplett diszkót rendeztek be, az odaillő fény, füst és hanghatásokkal, és egész éjjel dübörgött a zene, pedig nekem hajnali 5-kor kellett kelnem, hogy beérjek a munkahelyemre.
2017. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:

A gimis kolit sajnos nem bírtam, 7 hónap múlva bejárós lettem és inkább keltem 5kor. Nem a mi sulink kolija volt, tele volt cigánnyal akik hangosak voltak, loptak, simán bejöttek a szobánkba stb.

Az egyetem alatt 8 évig laktam koliban, hol 3, hol 2 szobatársam volt, hol jó fejek, hol nem. Igazából megszoktam mert tudtam hogy tanulni akarok és ez ezzel jár. Kicsi koromtól tudtam, hogy ha továbbtanulok, idegenekkel kell majd laknom mert a világ végén lakunk és albérletre meg nem lett volna pénzünk. Hálás voltam hogy kaptam egyáltalán kolit mert nincs eltartott tesóm és sem elvált, sem halott szüleim, mi csak simán csórók voltunk. Ha nem kaptam volna kolit, nem tanulhattam volna tovább, így azt is túléltem volna ha egy gyufásdobozban kell laknom. Amúgy a koliban lettek először barátaim, jobban megtanultam szocializálódni, mint bármelyik terápián (túl vagyok már egy páron) és ha őszinte leszek, inkább a legszarabb koli a világon, mint még otthon maradni a folyton üvöltöző, idegbeteg szüleimnél. Megváltás volt hogy végre önálló életem lehet és nem a balhét kell hallgatni 0-24ben.

Ha ennyire nem bírod, menj el diákmelózni és bérelj egy szobát.

2017. dec. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mész 1 ágyas szobába? Nem olyan drága mint az albérlet, de mégis jobb, mint másik 2 személlyel élni. Én 1 ágyas szobában lakom, előtte albérletben voltam, és még jobban szeretem, mint az albérletet.
2017. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudunk beszélni? Nem nagyon látok ilyen lehetőséget, és nem tudom, mennyibe kerülne.
2017. dec. 13. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Írtam privit :)
2017. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!