Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljunk meg nem...

Hogyan tanuljunk meg nem foglalkozni másokkal?

Figyelt kérdés

Állandóan azon kattogok, hogy másnak mennyivel jobb. Mennyire szerencsés, nekem meg nem jön össze semmi. Tudom, hogy pont ez is szerepet játszik benne, hogy állandóan másokat nézek. Akár fbookon is, hogy nekem miért nem szólt hozzá xy a posztomhoz. Már gondoltam letörlöm magam.

Vagy engem miért nem becsül jobban a munkatársam, miért mást, amikor egy hazug, szemét ember. Miért nincs igazság, hogy ajó nyer?

Hogyan tanulja meg lesz.rni másokat és magammal foglalkozni, plusz azokkal akik megérdemlik?


2017. dec. 15. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Te nem "másokkal foglalkozol", hanem mások viszonylatában magaddal.

Sok évvel ezelőtt mondta egyszer nekem valaki, hogy "azt kapod vissza, ahogy te viszonyulsz a másik emberhez" (lehet, hogy nem szó szerint).

És igen. Ez többnyire így van.

2017. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, kedves első, de ezt nem igazán értem.

Tehát azt kapod vissza. Magyarán akkor én vagyok rossz az emberekhez?

2017. dec. 15. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Első lépésként kicsit távolodj el ezektől a nagyon szubjektív fogalmaktól, mint hogy igazság/igazságosság, "jó", a "jó győzelme". Ez a fajta gondolkodás még egy korai tizenévestől elfogadható, de azért nem a mesékbe élünk. Olyan hogy jó, nem létezik , mindenki önző és mindenki a saját érdekeit tartja szem előtt, illetve azt igyekszik érvényesíteni. Igazságosság alatt is mindenki mást ért, mindenkinek másmilyen az igazságérzet, és nem is lehet a világon számonkérni, hogy igazságos legyen, mivel ez egy emberek által alkotott absztrakt fogalom, a fizikai térben nem fog létezni. Téged az zavar igazán, hogy nincs érdekérvényesítő képességed, illetve túlságosan gátlásos vagy ahhoz, hogy meglépj bizonyos dolgokat. Nyilván nem azt mondom, hogy ess a ló túlsó oldalára, és törtető, másokat letipró ember legyél. Dehogy. Viszont ha akarsz valamit, akkor abba bele kell állni, és tenni kell érte. Ha szükséges, akkor kilépve a komfort zónából, és vállalva a felelősséget a kudarcokért is. Ha akadályba ütközöl, mindig magadban kell keresned a hibát először.
2017. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

A másokra kivetülő energiádat ezentúl inkább magadra fordítsd. A saját helyzeted megoldásán, javításán munkálkodj! Mindig, de mindig mindenki találhat másokon olyat, amit irigyelni fog tőle, ha ez marad a hozzáállása. Soha nem lesz elégedett, még csak meg sem fogja közelíteni a harmóniát.


Mélyen nézz magadba, és döntsd el, hogy mire vágysz. A továbbiakban pedig az legyen a mérce, ne mások élete! Hidd el, így sokkal hamarabb és sokkal boldogabb leszel, mintha utánoznál másokat, vagy azon puffognál, hogy X és Y miért olyan szemét. Fogd fel úgy, mint az időjárást: esik az eső, hideg van, fúj a szél, stb. Ugye ezen kevesek dühöngenek, mert semmi hatásunk nincs rá. Ilyenkor felöltözünk megfelelően, úgy szervezzük a dolgainkat, hogy elkerüljük a rossz időjárás negatív hatásait, és tesszük, amit amúgy is meg szeretnénk tenni.

2017. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Én is csatlakoznék az előzőhöz. Saját magadnak állíts fel (elérhető) célokat, azokat próbáld megvalósítani, jelölj ki kisebb lépéseket a célig, és örülj, ha ezek sikerülnek. Ismerkedj új emberekkel, ahol tiszta lappal kezdheted. Gyakorolj vadidegeneken: én pl kezdetben szóba elegyedtem vadidegenekkel a vonaton, buszon, boltban. Beszélgess, hallgasd meg őket, így fejlődik a kommunikációs készséged és sikerélményeid lehetnek. Ha meg valami nem sikerül, semmi gond, az életben nem látod többet őket, tanulsz belőle és legközelebb máshogy csinálod.
2017. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

2-es

Nehéz ezt megfogalmazni. Van erre egy mondás:

Amilyen az "adjon Isten", olyan lesz a "fogadj Isten".

2017. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

2-es


Nem feltétlenül vagy "rossz az emberekhez".

De:

Valaki neked első benyomásra unszimpatikus. Ezt ő rendszerint megérzi rajtad, s eszerint fog hozzád viszonyulni.

Vagy egy "durva" példa: valaki elmondta, hogy az egyik alkalmazottjának anyagi/jogi problémái vannak az egyik állami szervezetnél. Felhívtam egy ismerősömet, aki korábban ott dolgozott, hogy tudna-e ajánlani valakit, aki ért a témához. Eltartott 5-10 percig, amíg vázoltam a helyzetet. Közben az alkalmazott már vagy 15-20 perce várt a főnökére. Mikor kimentünk elkezdett ordítani, hogy ő nem ér rá feleslegesen várakozni. Mondtam neki, hogy az ő ügyében hivtunk fel valakit. Válasz: őt nem érdekli, hogy én kivel telefonálgatok.

Gondolod, akár én, akár a főnöke lép még egy lépést is az ő ügyében?

2017. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Úgy, hogy azzal foglalkozol, számodra mi a fontos és ezt hogyan tudnád elérni. Legyenek céljaid, amiket szeretnél megvalósítani. És ha sikerül, akkor lesz sikerélményed, így nem fogsz mások életével foglalkozni.
2017. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valóban így már értem, mert van igazság abban, amit adsz, vissza is kapod.

Sokszor negatívan, utálatosan állok az emberekhez vagy csak egyszerűen idegesít a butaságuk, hazugságaik. Holott tudom én sem vagyok tökéletes. Igyekszem máshogy látni!

2017. dec. 15. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!