Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg léteznek...

Szerintetek tényleg léteznek olyan típusú emberek, hogy "éjjeli baglyok", vagy ez inkább csak egy kifogás arra, hogy ne kelljen korán kelni?

Figyelt kérdés
2017. dec. 17. 10:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki éjjel produktívabb. Én pl. este-éjjel sokkal jobban tudtam tanulni, elcsendesült minden. Nyilván nem haltam meg attól se, nem okozott így különösképp gondot, mikor nappal jutott erre idő, csak éjjel jobban ment.

Korán kelni meg soha nem szerettem, akár időben lefeküdtem, akár nem, szóval nem nagyon függ össze.

2017. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én éjjeli bagoly vagyok. Persze a munkám miatt bele vagyok kényszerítve a koránkelésbe, de ha van pár nap szabim, rögtön visszaállok arra a rendszerre, ami nekem természetes lenne. Nem örülök én sem, mert nehéz így az élet, de nem tehetek róla. Ha épp éjjeli bagoly üzemmódban vagyok, akkor is ugyanannyit alszok, mint egy koránkelő ember, tehát nem húzom a lóbőrt 12 órákat. Nálam az lenne a normális, hogy éjjel kettő felé fekszem le és kb tízig alszom. Ez nyolc óra, teljesen normális hosszúságú alvás. Egyszerűen késő estére "pörgök be", legalábbis agyban, akkor tudok írni, olvasni. Felkelek én kora reggel, nem arról van szó, életemben talán egyszer késtem a munkából, az is a busz miatt volt, de ilyen napokon nincs agyam olyasmire, amit szeretek, és lassabban indulok be a munkában is.

Szóval kár az éjjeli bagolyságot valamiféle kozmikus lustaságnak felfogni. Egyszerűen az emberek nem ugyanúgy vannak összerakva.

2017. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek, én is éjjeli bagoly vagyok. A munkám miatt van, hogy hajnali 5-6 körül fekszem, de nem egyszer volt, hogy délig fennamardtam.
2017. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én éjjeli bagoly vagyok, de úgy, hogy fel tudok kelni korán (csak nem szeretek sötétben kelni, és ha valamelyik szomszéd éjjel sokáig hallgatja hangosan a tévét, akkor nehezebb a koránkelés másnap reggel, hiába fekszem le egyébként időben). Nálam a bagoly lét azt jelenti, hogy délután és este vagyok aktívabb, akkor jönnek a jó ötleteim 1-1 problémára, jobban tudok koncentrálni és gyorsabb vagyok, mint reggel vagy délelőtt.
2017. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én például alapból képtelen vagyok korán kelni akármikor fekszem le. Ha este 7-kor lefekszem, akkor is ugyanúgy reggelig az ágyban fogok félholtként dögleni.


Munka miatt muszáj kelni, viszont egyetem alatt kifejezetten jól működött a sokáig alvás este meg produktív dolgozás életmód.

2017. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen különbség az emberek között. Vannak, akik már reggel 5, fél 6 körül önkéntelenül felébrednek, és kb. 8-délig a legproduktívabbak. Ők a "pacsirták". Ezek az emberek délutánra már átlendülnek a szellemi teljesítőképességük csúcsán, és elfáradnak.


A másik csoport, az éjjeli baglyok este 9-10 körül kezdenek szellemileg ébredezni, és gyakorlatilag a hajnali órákig képesek produktívak lenni. Ez nem azt jelenti, hogy pl. háromig sorozatokat néznek anélkül, hogy belealudnának, mert arra a hülye is képes. Inkább arról van szó, hogy éjjel pörög az agyuk a legjobban, akkor a legkreatívabbak, akkor tudnak igazán elmélyülni dolgokban. Persze ezek az emberek reggel lefekszenek, és kora délutánig alszanak.

2017. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Én is bagoly vagyok. Reggel gyakorlatilag hasznavehetetlen vagyok, este amikor mások kidőlnek, olyankor vagyok igazán hatékony. Éjszaka 12 óra munka simán ment, míg masok literszám itták a kávét. Persze ha egész nap dolgozok estére már ki vagyok fáradva, de aludni mégse tudok.
2017. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Biztosan léteznek, bár nem lehet mindenkit besorolni. Egy időszakban én is annak tartottam magam, de aztán megváltozott, de lényegében fel tudok kelni bármikor, ha előző este korán lefeküdtem. Természetesnek tartom, hogy sokáig ébren legyek éjjel, akár 2-3-ig, de a virrasztást én sem mindig szeretem.
2017. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezünk, a kedvenc hobbink pedig, hogy a magadfajták ágya mellett gubbasztunk, és nézzük, ahogy folyik a nyálatok. Húúú!
2017. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik, olyannyira, hogy még Általános lélektanból is tanultuk az alvásnál (pszichológia szak).
2017. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!