Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják természetesnek...

Miért tartják természetesnek egyes nők, hogy a szüléssel kiváltható a munka egy életre?

Figyelt kérdés
Most nem azokra gondolok, akik gyereket vállalnak és az első 3 évben otthon vannak vele, hanem ismerek olyanokat,akik szültek 2-3 gyereket, akik mára már iskolások és az anyuka a mai napig nem dolgozik. Természetesen mindenre az a válasz, hogy "én felneveltem 3 gyereket" meg hasonlók. Meg "nem fog nekem dirigálni egy 20 éves takony" stb. Nem tanultak, de mindenkinél mindent jobban tudnak.

2017. dec. 19. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A kérdésed alatt szereplő "segély" szócska elég jó motiváció egyes nőknek (főleg egy bizonyos rétegben), hogy ne menjenek dolgozni, hanem inkább potyogtassák a gyereket tucatszámra. Aztán meg azt hiszik, csak azért, mert megszülték, már istencsászárok és nem fognak holmi munkahelyre betévedni.
2017. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem egyszerű a gyereknevelés, főleg hasonló korúakat egyszerre, DE én sem értem, hogy miért nem vágynak vissza a munkába az emberek! Én el sem tudom képzelni, hogy a következő 18-20 évben "otthon üljek". Nyilván nem azért szereztem diplomát és dolgozom keményen, hogy úgymond kárbavesszen.

Szerintem ebbe az is belejátszik, hogy a család, a férjük erősíti bennük, hogy jóvanazúgy, nem kell ide ambíció meg ilyenek. Itt akkor kerül sz.r a levesbe, ha valami okból 15 év távollét után vissza kell menni dolgozni, de hát annyi módszertani, technikai dolgot kihagytak,hogy sokszor marad a rosszul fizető munka stb.

Én nem ítélek el senkit, mindenkinek mások a tervei, életcéljai, én tudom, hogy lehet az ember jó anya, feleség és munkaerő is 😀

2017. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert lusták, és élvezik hogy eltartják őket.
2017. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Esther Vilar: Az idomított Férfi
2017. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A kérdés sokkal inkább az hogy én akkor most erre vállalkoztam mint férfi?

Nincs kedvem mindenről lemondani csak hogy a családot el tudjam tartani mikor a gyerekek már rég iskolában vannak. Asszony el tudna menni dolgozni is, közösen el tudnánk látni felváltva a házimunkát. De nem, inkább háztartásbeli szeretne maradni. Szívem szerint válnék, mert kikészít az hogy csak én dolgozok és én nem látok semmit. Sőt hazaérek és én kapom a fejmosást hogy alig foglalkozok a gyerekekkel, ő egész nap velük volt.

Ha válok akkor is fizetnem kell gyerektartást amit természetesen nem a gyerekek látnak. Szinte biztos hogy a bíróság nem nálam helyezné el a gyerekeket. És erről senkivel se beszélhetek mert rögtön én leszek a szemét disznó.

2017. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Ne pontozzátok le, mert az pont azt ellenkezőjét eredményezi.


Esther Vilar: Az idomított Férfi

2017. dec. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem is érdekel. Semmi közöm hozzá, hogy mit és miért gondolnak.
2017. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a témát miért kell minden egyes nap taglalni? Mindenkinek joga van eldönteni mit szeretne, én élvezem a munkámat, de nem is kezdem el szidni azt aki inkább otthon marad. Mi a jó ebben? Ha nem irigység akkor mi?
2017. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hozzánk jött dolgozni egy ismerősöm felesége. Én ajánlottam be.

A gyerekei már 9 és 10 évesek, de a nőnek 15 éve nincs munkahelye.

Gondolom otthon viták voltak, hogy csak a férj száll be a közösbe, míg más anyukák becsülik annyira a férjüket és szeretik annyira a gyereküket, hogy kivegyék a munkából a részüket. A gyerek is jobban járnának. Több jutna tanfolyamra, korrepetálásra, nyaralásra. Sajnos aki lusta és irigyli a saját gyerekétől, hogy jobb legyen neki ez nem fog visszamenni dolgozni.

Ez a nő is patyomkin (addig a férje nem csesztette) állásként használta a munkahelyet, míg a főnök két hónap után ki nem rúgta, mivel be sem járt rendesen. Addig a férje sem csesztette. Most is munkanélküli az asszony és a gyerekei mögé bújik, pedig pont őket rövidíti meg.

2017. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!