Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért várnak az emberek...

Miért várnak az emberek nyugati szintű fizetést, amikor a nyugati szintű munkamorál közel sincs meg?

Figyelt kérdés
"Csapjuk össze, halasszuk el, tojjuk le, majd lesz az valahogy" szintű munka folyik sok esetben. Erre ki a fene adna jó fizetést?
2017. dec. 21. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy negatív példából általánosítasz, spekulálsz.
2017. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tapasztalat alapján beszélek, ha csak azt nézem, az irodai munkások mennyire lezserek, az útépítőknél 10-ből 9-es csak a szerszámot támasztják és a gyári munkások közül sokaknak csak a pofája jár.
2017. dec. 21. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Mesélek neked a híres nyugati munkamorálról, jó? Németország, nem egy kis zsákfalu, hanem Berlin.

- 6 hétig tartott, míg beötötték az internetet.

- Villanyszerelőt 1 hétig hajkurásztam, míg végre egyikük nagy kegyesen elvállalt, 2 héttel későbbre.

- A riasztóért kétszer telefonáltam, utoljára azt mondták visszahívnak, na azóta is várhatom azt a visszahívást.

- A pékségben a morcos eladó minősíthetetlen stílusban javít ki, ha egy szót hibásan ejtek ki.

- A boltban -két fizető ember közt, nem belezavarva a melójába- halál udvariasan megkértem a kasszást, hogy váltson aprót a bevásárlókocsiba, erre “egy pillanat asszonyom, jelenleg nem tudom kinyitni a kasszát” vagy valami hasonló helyett kézzel elkezdte verni annak a tetejét, így jelezve, hogy csak akkor tudja kinyitni, ha épp fizetnek.


Vannak még ilyen dolgok, jelenleg ennyi jutott hirtelen eszembe. Mindenesetre komikus, mikor nyugati munkamorált emlegetsz, otthon ilyesmiért én úgy ki lettem volna ba... rúgva még aznap...

2017. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az útkaparás, az pont jó példa, el is felejtettem: augusztus óta fel van túrva az utcánk, meg még néhány másik a környéken. Az amúgy is keskeny út lezárva, megfelezve. Senki nem tudja miért, mindenesetre heti 1-2 alkalomnal többször nem látok munkásokat. December van, ennyi idő alatt bármit be lehetett volna fejezni.
2017. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A másik oldalról: "Minek erőlködjek még pluszba a minimumon felül ennyi pénzért?"
2017. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"- 6 hétig tartott, míg beötötték az internetet.

- Villanyszerelőt 1 hétig hajkurásztam, míg végre egyikük nagy kegyesen elvállalt, 2 héttel későbbre.

- A riasztóért kétszer telefonáltam, utoljára azt mondták visszahívnak, na azóta is várhatom azt a visszahívást."


kétkezi melósból most mindenhol hiány van. nem csak ott itt is.


"- A pékségben a morcos eladó minősíthetetlen stílusban javít ki, ha egy szót hibásan ejtek ki.

- A boltban -két fizető ember közt, nem belezavarva a melójába- halál udvariasan megkértem a kasszást, hogy váltson aprót a bevásárlókocsiba, erre “egy pillanat asszonyom, jelenleg nem tudom kinyitni a kasszát” vagy valami hasonló helyett kézzel elkezdte verni annak a tetejét, így jelezve, hogy csak akkor tudja kinyitni, ha épp fizetnek. "


gondolom jó ízesen beszélsz, lerí rólad, hogy nem vagy ehte nímet, ezért úgy is viselkednek veled. mit kell ezen fennakadni, nem vagy árja, ez van :D


___________________________o__________________________


kérdező, igazad van, de a morálon lehetne javítani normális fizetéssel. nálunk nincs elég takarító. a vezető takarító most megy nyugdíjba és kijelentették, hogy nem vesznek fel a helyére senkit. a többi csak közfogis, elég sz@rul dolgoznak. mondom neki, hogy ennyi pénzért én se suvickolnám mosolyogva a húgyköves WC-t más után. főleg, hogy sok felnőtt ember képtelen beletalánia kagylóba, inkább körbehugyozzák.

2017. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A magyar alapjáraton nem lusta nép,szorgalmasak vagyunk.

Csak amikor az emberek látják,hogy kidolgozzák a lelküket is 120.000.-ért akkor egy kicsit kiakadnak.

Meg vannak olyan emberek is akik úgy gondolják,ha nincs rendes fizetség,nincs rendes munka.

És ez így a helyes.

Miért dolgozna valaki 100%-osan ha közben éhbért kap jóformán.

Lehet,hogy csak azért vagy ilyen véleményen,mert rossz tapasztalataid voltak és akkor megértem.


Boldog Karácsonyt <3

2017. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es

Szentendrei vagy?

2017. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!