Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyelvi és szellemi leépülés...

Nyelvi és szellemi leépülés van Magyarországon?

Figyelt kérdés
2003- ban elköltöztem otthonról, külföldre, s most hazalátogattam, borzalmas szleng épült be a Magyar nyelvbe, s látom , hogy még a tv műsorokban is támogatják ezt, Pl.: a padlizsánt már "vinetának" nevezik, lerövidítenek szavakat; vagyok" vok" , az újságokban teljesen magyartalan kifejezéseket használnak.Agyilag is néhány ember aki az én korosztályom(36-38), pl.: megkérdezem hogy "ez a repülő ferihegyen száll le?" válasz: "nem ez a liszt ferenc repülőtéren",egy értelmes embernek aki velem egykorosztályú, szintén budapesti, azt a választ kellene adni, hogy igen, de már átnevezték liszt ferenc repülőtérre! S sokan úgy viselkednek, mintha egy idegen bolygón laknának.Kelenföld újbuda lett, s ezt egy ottlakó nem tudja( Bp. XI.ker) A fiatal korosztály 15-25 persze hogy nem tudja, de a (35-45 évesnek) kellene tudni a változásokat!

2017. dec. 22. 16:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Mióta Schmitt Pali bácsi vigyáz a magyar nyelvre,ne csodálkozz...
2017. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat: Liszt Ferenc repülőtér nagybetűvel....
2017. dec. 22. 16:24
 3/19 A kérdező kommentje:
Smith...a neve elárul mindent.
2017. dec. 22. 16:24
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Ez mindenhol így van, nem csak Magyarországon..De tudatosan butítják az embereket. Van akit lehet, van akit kevésbé.
2017. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És ennek a butításnak hogy lehet végetvetni? Tanítani a velem egylégtérben lévőket? Bár ez a jelenség kevésbé érezhető nálunk a XXII. kerületben Budafokon, itt a svábokat nem lehet madárnak nézni! De máshol borzalmas változásokat láttam, mintha átmosták volna az emberek agyát!
2017. dec. 22. 16:30
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

"Német zsidó"

Gratulálok, te se vagy jobb👏

Amugy meg nem mindenki használja a szleng kifejezéseket.

A tv-ben meg olyan műsort adnak amire igény van (ez persze nem azt jelenti hogy a műsor igényes is)

2017. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
A zsidó nem csúnya szó mit csillagozol? :DDD Te nyafogsz itt a szellemi leépülésről közben meg egy rasszista kekeckedni vágyó tahó benyomását kelted
2017. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Nincsen, mindig valtozik a nyelv. A szleng is mindig resze a nyelvnek. A tobbi picsogas is csak a te szegenysegi bizonyitvanyod.
2017. dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Mit értünk szellemi leépülés alatt? 100 Éve a többség még olvasni, írni sem tudott.

Kelenföld pedig nem lett Újbuda, csak Újbuda része.


Másrészt nálad is elég erős szellemi leépülés látható ha ilyen dolgokon képes vagy fennakadni, a zsidózásról nem is beszélve.

2017. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Soha nem hallottam itthon a padlizsánt vinetának nevezni, ebben a kérdésben olvastam először. A "vok" valóban beépült, sok más rövidítéssel együtt, jellemzően a chat-kommunikációban, de nem a 30-as korosztályban.:-) Ugyanúgy, ahogy más nemzeteknél is. A te szöveged viszont nem chathez készült, mégis elképesztően pongyola, a mondatszerkesztésed magyartalan, a helyesírásod és a szöveg központozása pedig csapnivaló. Semmivel nem különb azokénál, akiket ostorozol, sőt...:D
2017. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!