Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni, hogy...

Tudnátok tanácsot adni, hogy hogy lehetnék szimpatikusabb?

Figyelt kérdés

Nincsenek olyan igazi jó barátaim, mert valahogy nehezen tudok túllendülni a sablonbeszélgetéseken. Attól tartok, nem vagyok jófej. Tudnátok tanácsot adni?

Tulajdonságaim:

Jók: humoros, vállalkozószellem, kedves (igyekszem lenni), nyitott, ráérek, ha kell, szívesen segítek és őszinte vagyok. Nem vagyok sértődékeny és féltékeny típus.

Rosszak: mindig az enyém az utolsó szó, túl sokat beszélek magamról, néha bunkón szólok a másikhoz (pedig nem úgy értem...), idegesítően nevetek, a nézeteimet ráerőltetem azokra, akikre lehet. Dicsekszem az intelligenciámmal, így egoistának tűnhetek. Néha elég fájdalmasak a poénjaim.


Tehát a kérdések:

1. Melyik az a jó tulajdonságom, amelyiket mindképp tartsak meg és fejlesszek?

2. Melyik az a rossz tulajdonságom, amit mindenképp kezeljek?

3. Te elviselnél barátként ezek alapján?

4. Ha nem, melyik tulajdonságom miatt?


Köszönöm, hogy hozzájárulsz a személyiségfejlődésemhez.

(Hibákért bocsi, telóról írtam)



2017. dec. 22. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondok vannak a fejedben, az a baj.
2017. dec. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez egy rendkívül hasznos tanács volt :D
2017. dec. 22. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el amit írtál, hátha úgy jobban átlátod mi a gond veled...
2017. dec. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te ilyen skizo beteg vagy úgy látom...


Öld meg a rossz énedet;)

2017. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tulajdonságok.. Nem jelentenek semmit.

Tegyük fel azt mondod humoros X ember.

Mindenkinek más a humora. És szituációfüggő, van amikor már idegesítőek a poénjai, tehát humorból átvált a tulajdonság idegesítőbe.


Sértődékenységnek vannak fokai, mélységei.

Valaki egyszer sértődik be az évben, de akkor nagyon.

Szóval.. Ezeken ne gondolkodj, ezek felesleges dolgok, nem lényegesek, nem ez kell neked.


Kreálj magadnak jó tulajdonságokat.

Kiskoromban sokszor csináltam azt amikor úgy éreztem nem jó a személyiségem, nem bírnak, hogy elképzeltem milyen akarok lenni. Mit akarok, hogy bánjanak velem, milyennek akarom magam érezni, és elképzeltem szituációkat hogy viselkednék. Pár nap múlva teljesen beleéltem magam, és azzá lettem amit elképzeltem.

Ez egy jó technika erre, hogy változtatni tudj.


Másik.. Az érzelmeiden kell változtatnod. Nem a tulajdonságaidon. Egy belül frusztrált, bántott embernek sokkal több rossz tulajdonsága van, hisz a frusztrációját kimutatja. Ami van belül, az látszik kívül is. Ha te jól érzed magad, nem félsz attól hogy hülyének néznek e, magabiztos vagy, akkor azt is sugárzod magadból. Jó érzést sugárzol, és a jó érzés után mennek az emberek.


". Te elviselnél barátként ezek alapján?"

Ne azt akard, hogy elviseljenek. Hanem hogy élvezzék a társaságod, akarjanak. Akit épphogy elviselnek, az nem barát, hanem egy ismerős akikből MÉG nem lett elegük annyira, hogy elzavarják.


"Attól tartok, nem vagyok jófej"

Tudod, ez butaság.

Te vagy Te. Te tudod, milyen vagy. Ha mások nem látnak olyannak amilyen te vagy, akkor ők félreértettek, torzulva látnak.

De ennek is van mélysége.


Én szeretőnek és odaadónak tartom magam. Ha csak kis mértékben vagyok odaadó, mások nem látják igazán, csak picit. Ha nagy mértékben, akkor mindenki jól látja, az is, aki torzultan lát. Ezért számít a mélység.

Szóval ha Te tudod magadról hogy jófej vagy, úgy érzed magad mint egy jófej, akkor az vagy. Ha bizonytalankodsz magadban, akkor viszont ez eltűnik, elhalványul. Ha viszont biztos vagy magadban hogy az vagy, akkor nagyobb mértékben leszel az, többen is látják benned ezt majd.


"Köszönöm, hogy hozzájárulsz a személyiségfejlődésemhez. "

Ez a mondat tetszett. XD


(Ha erre az írásomra akarsz reagálni, akkor privátban tedd mert nem olvasom többet ezt a posztot.)

2017. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!