Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért istenítik annyira az...

Miért istenítik annyira az Erdélyieket?

Figyelt kérdés
Ismerek pár embert aki nagyon oda van értük, éjjel nappal erdély, trianon, székelyek, stb. a téma. A facebookon is már látok idézeteket, hogy " Székely közmondás" meg a "székely bácsi azt mondta..." meg hogy miylen okosak a székelyek, milyen erősek, stb. Félre értés ne essék, nincsen bajom velük és kicsit sem szeretnék általánosítani, de akit én ismerek és tényleg székely azok nagyon egyszerű, primitív emberek. A tv-ben és sehol másutt sem azt látni hogy átlagos emberek, akik mondjuk eladók, boltosok, orvosok,autószerelők, stb. hanem inkább azt hogy úgy élnek mint a románok rosszabbik fele. Tehát nem értem, hogy miért kellene őket annyira tisztelni.

2017. dec. 22. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%
Amelyik erdelyi magyarnak volt esze az mar idekoltozott. A selejt ottmaradt es romanna valt. Eg es fold a mostani erdely a par evvel ezelottihez kepest.
2017. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Nagy divatja van most ennek.
2017. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Politikai okokból.
2017. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

Mert most jó politikai kampány, meg a "harc" és "kitartás" megtestesülése. Avagy "szegény székelyek, azután is magyarok maradtak, hogy a gonosz románok elvették a területet, és át akarták őket konvertálni".


Én amúgy a nagy székely felsztárolást sosem értettem... aki tanult töreszt, láthatta, hogy a székelyek mindig is külön akartak lenni a magyaroktól valamennyire, tartani a távolságot, lásd székely fejedelemség. Persze az 'anyaország' része volt, de akkor is volt egy kis autonómiájuk.

S az mondjuk 1-2 évtizede se volt ritka, hogy a székely kikérte magának, hogy ő nem magyar, ő székely.


Nekem vannak székely ismerőseim, jó fejek, bírom őket, s ők se értik ezt a túlsztárolást... mint pl a székely himnusz random lejátszása pár foci vagy hokimeccsen, meg éneklése, miközben az egész kb 15 éve íródott :D


Most egy ilyen kort érünk, s én értem, hogy érted, egy cipőben járunk... szerinted pl a Dreher színvonalat is éppen elérő (aka átlagos nagyüzemi tucatsör 180 forintért) Csiki sör miért lett ekkora sztár otthon annak ellenére, hogy sokáig olyan árszinten mozgott, mint pár Európa szerte elismert belga sör?

2017. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%
Ők a román megváltók. A világ középpontja. Mindenki ámul a medve ölő képességükről, pirospozsgás arcukon és daliás megjelenésükön. +dacia
2017. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

Ne is erőlködjetek!

TI ezt sohasem fogjátok megérteni!

2017. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Egyedi erkölcs, egyedi kultúra, egyedi értékek.

Erős a hazaszeretet. Szépek a tájak, több a hegyi levegő. Teltek a szavak, még ha szűkösek is.

Nem jobb az életszínvonal. Nem istenek laknak ott, ez nem a Valaha, nem az Olimposz.


Tisztelni egy emberi kvalitását tudom az embernek. Ez a kvalitás lehet éppen az, hogy szereti a hazáját, vagy az, hogy jó szándékú, meghallgatja a másikat. Nem csak az iskolázottság, a vagyon, vagy a szakma az, amit becsülni, tisztelni tudok.


Emellett nem tartom többre az erdélyi hazaszeretetet, a kanadai hazaszeretetnél, hiába hatszoros a jóléti különbség a két hely között. Mindegyik hazaszeretetet becsülöm. A valóság, hogy Erdélyben több hazaszeretettel találkoztam, mint Mo-n, ahol 10 emberből 1 elhagyta már az országot, másik 3 erősen gondolkodik rajta, újabb 2 szeretné, de nincs hozzá mersze, a maradék 4-ből 2 gyűlöli a saját hazáját, 1 tehetetlen és 1, akit hidegen hagy, mert nincsenek elvárásai. Ennél Erdélyben több szeretet és megértés van.

2017. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Jó hogy kikéri magának. Hisz magyar a vére és tudja hogy az, de mivel nem ott él ezért Székely.


Egyet értek a hatossal. Ezt sosem fogjárok kegérteni ha nem élitek meg és csak ítélkeztek

2017. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

"Én csak az erdélyi nőket istenítem. Kedvesek, szerények, háziasak, és TISZTELIK a párjukat. A magyar nők többsége nagypofájú, fészbukozó, palikat hülyének néző, felszínes liba, akik még egy teát sem tud megfőzni. Nagy tisztelet a kivételeknek!"

Aham. gondolom te soha nem hívsz szerelőt és igazi férfi vagy. Ja nem. Csak sajnáltatod magad itt és állandó jelleggel gyűlölködsz. Elhiheted a legtöbb erdélyi barátnőm nem kérne az egoista puffogásodból.

2017. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
A viszkis is erdélyi... Akkor ezért istenítik?
2017. dec. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!