Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szeretek...

Mit tegyek, ha szeretek piálni? Néha (sokszor) rossznak érzem, hogy szeretek? Hogy fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

23/lány vagyok.

Van elég sok magánéleti nyűgöm (család, munka, suli). Kevés a haverom / barátom. Nem vagyok az a barátnős típus... vagyis értitek, nincs 5-6 barátnőm, akikkel bulizni járok, de 1-2 se.


Haverom több van. Meg a fősuliról még régi ismerősök; melóból kollégák, stb.


Szeretek inni. Sokszor egyedül. Haverokkal ritkán.

Ez több okból is adódik:

szeretek egyedül lenni (sokszor, nem vagyok az a társasági ember)

nagyon sok emberrel találkozom a munkám során, és gyakran (sokszor) sokat kell beszélnem


Nem vagyok az a beszédes típus.


Sokszor úgy érzem, hogy rossz, hogy ha szeretek inni (iszogatni). Vagyis értitek... más füvezik, meg minden ennyi idősen... rosszul kéne éreznem szerintetek magam?

Mármint, más füvezik, drogozik... egy (egyetlen egy ) embernek mondtam el, aki vidéki, nem budapesti.


Albérletben lakom, Pesten. Tanulok jelenleg + mellette dolgozom. A magánéletemben épp elég sok gond van, meg a családi kapcsolatok terén is...


Hogy tudnám elfogadni magam?

Hogy van egy olyan részem, ami szeret inni, és egy kicsit megfeledkezni a dolgokról?


2017. dec. 23. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezzel az a baj, hogy feszültségoldásra használod az alkoholt, egyfajta gyógyszer és hogy EGYEDÜL. Én is így kezdtem, fiatalon kezdtem el inni egyedül, aztán a piamennyiség szépen nőtt az idők során, végül eléggé szétesett az életem, most lekorlátoztam havi két-három alkalomra ( régebben volt, hogy két naponta, naponta ittam esténként).

Attól is függ mondjuk, hogy mennyit iszol, amikor egyedül vagy, hány alkalom-mindez a szervezeted miatt nyilván, nem azért, mert mások mit gondolhatnak.

Engem mentálisan nagyon megváltoztatott az alkohol, még depresszívebb lettem, szorongást is durván megdobja.

Amúgy több ismerősöm is piál egyedül, főleg nők.

Mióta iszol?



A füvezés-bár szerintem kevésbé- is káros, ha rendszeresen, sokat szív az ember, tesóm és egyik jó barátom pl. teljesen megváltozott, mióta napi szinten többször tépnek.

2017. dec. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Ne azt fogadd el hogy iszol hanem magadat.

Inkább füvezz egyébként. Hacsak nem akarsz májcirrózist, cardiomyopatiat, Wenicke- Korsakoff szindrómát, gyomorfekelyt vagy vérzést és hasonlókat.

2017. dec. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kerj segitseget, mielott teljesen lecsuszol. Tul fiatal vagy alkoholistanak lenni.


Urugyeket keresel, mentsegeket, hogy miert iszol. De csak siman alkoholista vagy.

Kerj segitseget, mielott nem keso.

2017. dec. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

attól még mert más nagyobbat vétkezik, nem lesz a saját "bűnöd" semmissé.

kérj segítséget a leszokáshoz és irány a pszichológus.

2017. dec. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "fogadd el magad" szöveg nagyon káros.

Inkább lerakni próbáld meg mert ez nem vezet jóra és ezt te is tudod.

Tisztában vagyok vele hogy könnyebb mondani mint csinálni. De próbáld meg. Nehogy rossz vége legyen.

2017. dec. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
En sokkal jobban szeretek fuvezni mint pialni, foleg ha egyedul van az ember. A piatol porog az ember, levetkozi gatlasait, stb. A futol pedig jobb kedve lesz, ellazul, viszont nem sok kedve van tancolgatni. Szval ha otthon nyomod en sztem probald ki a fuvet, hihetetlen jo ugy zenet hallgatni. Persze tarsasaggal ez is jobb.
2017. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!